Ozbiljna glazba???

Bach, Mozart...

Moderatori: glazbeni, dida

Ozbiljna glazba???

PostPostao/la Rocky » Sub lis 29, 2005 11:58 am

Klasika je ok,ali možda malo precijenjena.Bethoven,Bach,Motzart i ostala ekipa su genijalci,ali oni su isto bili neka vrsta Tonćija Huljića svog vremena.Kralj ima za vikend tulum i oni mu moraju u roku tjedan dana napisati neku pjesmicu.Malo mi je glupo kad netko kaže da je to ozbiljna glazba.Ozbiljna glazba ne postoji.Postoji samo dobra ili loša, što je isto stvar ukusa.Za svaku glazbu postoji vrijeme i mjesto. :vio:
Rocky

PostPostao/la longee » Ned lis 30, 2005 11:40 am

...
Zadnja izmjena: longee; Sri vel 22, 2006 10:59 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
longee

PostPostao/la Sony » Ned stu 13, 2005 5:02 pm

longee napisao:O ja se ne slažem!

Djela za Kralja na tulumu nisu ona koja su remek djela-upravo ona djela skladana iz DUŠE autora su ono što je pravo!

I u pravu si: oni su bili genijalci :D

hehe za tjedan dana? Najbolji komadi su skladani godinama čovječe 8)

Very much so.
Uz to, danasnji 'muzicari' uzivaju ko kraljevi, dok je vecina ondasnjih gladovala i sluzila...

Btw. Huljic nije muzicar :lol:, ali kontam sto si mislio reci...
Sony

Re: Ozbiljna glazba???

PostPostao/la Iva » Pet lip 30, 2006 4:07 pm

Rocky napisao:Klasika je ok,ali možda malo precijenjena.Bethoven,Bach,Motzart i ostala ekipa su genijalci,ali oni su isto bili neka vrsta Tonćija Huljića svog vremena.Kralj ima za vikend tulum i oni mu moraju u roku tjedan dana napisati neku pjesmicu.Malo mi je glupo kad netko kaže da je to ozbiljna glazba.Ozbiljna glazba ne postoji.Postoji samo dobra ili loša, što je isto stvar ukusa.Za svaku glazbu postoji vrijeme i mjesto. :vio:

To govoris zato sto uopce ne shvacas glazbu!!Jer to je glazba!U njihovim djelima su temelji svega,harmonija ,stuktura!
Opcenito ,glazba je precjenjena!Ko got ima sluha i lijep glas misli da je automatski magistriro!
Slazem se da je sve stvar ukusa i da za sve postoji mjesto i vrijeme,ipak za neke stvari treba ukljuciti mozak i sva osjetila,a ljudi su prelijeni pa se zadovoljavaju svakakvim smecem koje im se servira!
Glazba je radost života!!!!
Iva

PostPostao/la primitivac696 » Pon pro 11, 2006 8:40 pm

Rocky ti si IDIOT.

I btw piše se Mozart a ne MoTzart
primitivac696

PostPostao/la Rocky » Pon pro 11, 2006 10:07 pm

primitivac696 napisao:Rocky ti si IDIOT.

lapsus.znam da se pise Mozart.Nisam skuzio.
Zasto sam ja Idot???? mozda zato sto se ti ne znas izrazavati?
Ako mislis da sam nesto krivo napisao reci pa ako si dovoljno elokventan mozes to i obrazloziti na neki pristojniji nacin.
Rocky

PostPostao/la Rocky » Pon pro 11, 2006 10:11 pm

Spider1 napisao:
primitivac696 napisao:Rocky ti si IDIOT.

Nemoj sa uvredama. Nije to ok.
Kada čovjek kaže da postoji samo dobra i loša glazba, a njegov ukus da određuje koje je koja, takvi malo znaju. Najbolje ne odgovarati, jer ne možeš mu znanje usaditi u glavu. Naročito ne silom. Možda nema loše namjere, samo se usudo pisati o njemu nepoznatoj stvari. :lol:

Ja sam rekao da postoji dobra i losa glazba,ali ne i da ju moj ukus određuje.Ako ja neku vrstu glazbe ne volim to ne mora biti zato sto je losa nego zato sto mi se ne sviđa takva vrsta glazbe.Tko je uopce mjerodavan da prica o tome sto je dobro,a sto lose prema tebi?
Rocky

PostPostao/la TnT » Sub pro 23, 2006 6:14 pm

Spider1 napisao::

.Tko je uopce mjerodavan da prica o tome sto je dobro,a sto lose prema tebi?[/quote]
Muzičar i to onaj koji je u stanju odsvirati to što sluša. kategorija sviđanja izgubi svaki smisao kada čovjek zna težinu nečega.[/quote]
uvjek postoji boji muzičar.onaj koji više čuje i koji može više odsvirati.Ako je netko npr. stručnjak za klasičnu glazbu može biti totalni nepoznavaoc rock i pop glazbe tako da onda nije mjerodavan za ocjenjivanje.ovo sam naveo samo kao primjer.može biti i obratno.
TnT

PostPostao/la OverloRd » Pon sij 15, 2007 1:17 am

Spider1 napisao:
TnT napisao:uvjek postoji boji muzičar.onaj koji više čuje i koji može više odsvirati.Ako je netko npr. stručnjak za klasičnu glazbu može biti totalni nepoznavaoc rock i pop glazbe tako da onda nije mjerodavan za ocjenjivanje.ovo sam naveo samo kao primjer.može biti i obratno.

kako kako? Misliš ti stvarno da klasičar nije u stanju ocijeniti da li je nešto teško ili lako odsvirati, bez obzira na stil glazbe? Ili misliš da dobar rocker nema pojma o klasici? Da si glazbenik znao bi ti da je sva glazba jedno te isto samo izvedeno na različiti način.

klasicari ne cijene ni jednu vrstu muzike osim klasike, za njih je sve ostalo smeće. I za neku sto je tebi,meni ili nekome najbolja pjesma recimo neka rock balada recice da je smeće zato sto nema umjetnicku cijelinu,kvalitetu te se ne drzi strogih pravila klasike.
Osim ko kompozitori klasicari su bili vrhunski poznavaoci svojih istrumenata.. svima je poznato da je Mozart mogao da zapamti cijelu kompoziciju, skladbu, sonatu i da je odma zatim ponovi. To ne moze niko vise, nikad ikad..
OverloRd

PostPostao/la JOLE_33 » Čet sij 18, 2007 5:56 pm

pa o kakvim se vi sranjima svađate; mozart je bio cudo od djeteta kao i recimo bach i ekipa; sa 6 godina svirao je skladbe koje danas glazbenici polazu kao diplomske radove; dok su vecina glazbenika rock,metal,punk,... smjera sa 16 godina tek prvi put vidjela instrument; mozart je pisao pjesmu za cjeli orkestar dok hendrix napise pjesmu sa 2 riffa i ubaci pokoju solazu i on je faca; uziva cijeli zivot; trosi na prostitutke, drogu-- dok se ne ugusi u vlastitoj bljuvotini; kakav uzor!!! ja slusam rock, i ne pada mi na pamet da omalovažavam klasiku jer ju isto volim samo sto je ne slusam svakodnevno; a oni seljaci koji mi kazu; ne bih poslusao zvuk simfonijskog orkestra ni da mi plate; njima bih rekao da nemaju pojma o glazbi jer u svakom filmu ima glazba koja se zove naravno filmska glazba i svira ju obicno "klasicni" instrumenti; ak mi ne vjerujete pogledajte samo slavne star wars; lord of the ring; harry potter serijale. i nemozes mi uspoređivati tko bolje svira -- pacco lucia iliti satriani!!!
JOLE_33

PostPostao/la Crnka_st » Čet lip 14, 2007 3:29 pm

Pa lipo je i nekad klasiku poslusat :roll: :lol:
Crnka_st

PostPostao/la ~¤D@rk€r¤~ » Čet srp 26, 2007 1:31 am

Iskreno: zaspim kad slušam klasiku!!! :lol:
Slika
~¤D@rk€r¤~

PostPostao/la rosebudd » Sub kol 04, 2007 10:26 pm

~¤D@rk€r¤~ napisao:Iskreno: zaspim kad slušam klasiku!!! :lol:

Koliko te poznam, tebe bi i najžešći metal uspavao bilogdje i bilokad. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
(bez uvrede)
To be rock and not to roll......
rosebudd

Re: Ozbiljna glazba???

PostPostao/la rosebudd » Sub kol 04, 2007 10:27 pm

Rocky napisao:Klasika je ok,ali možda malo precijenjena.Bethoven,Bach,Motzart i ostala ekipa su genijalci,ali oni su isto bili neka vrsta Tonćija Huljića svog vremena.Kralj ima za vikend tulum i oni mu moraju u roku tjedan dana napisati neku pjesmicu.Malo mi je glupo kad netko kaže da je to ozbiljna glazba.Ozbiljna glazba ne postoji.Postoji samo dobra ili loša, što je isto stvar ukusa.Za svaku glazbu postoji vrijeme i mjesto. :vio:

Slažem se u potpunosti.
To be rock and not to roll......
rosebudd

PostPostao/la M-100 » Ned kol 05, 2007 10:28 pm

Spider1 napisao:Uspoređujete Huljića i Bacha, ali to radit međusobno a ne među glazbenicima.

Ne brini Pauce. koliko sam ja vidio nema ovdje puno glazbenika. Mozda meni i tebi smeta usporedjivanje biznismena sa umjetnikom, ali ima ih vishe ovdje koji bi zaspali od te MUZIKE.
M-100

Sljedeće

Vrati se na: Klasika