Narodnjaci su zakon!

Magazin, Halid Bešlić...

Moderatori: glazbeni, dida, Stanoja93, Crnka_st

PostPostao/la kejcastis » Ned ruj 11, 2005 10:06 pm

brega napisao:ha ha.Turbo folk je muzika stvorena za seljake

gle, stari, seljak je vrijedan i radišan čovjek koji često uzgaja većinu stvari koje ti jedeš. za njih nije stvarana takva muzika. seljaci su jednako dobri i pošteni ljudi kao ti i ja, kao bilo koji drugi pošteni čovjek. jednako su dobri kao ti i ja, a neki su i bolji. zato ne lupetaj gluposti.

turbo folk, jest, kao velik dio današnje glazbe, muzika koja je stvorena da se prodaje. ljudi koji je stvaraju ne gledaju kome će je prodati, već kako će je prodati. i to je bitno. nisu svima bitne pare, ali opet prodaju ploče. nitko ne cilja određenu ''klasu'', nego cilja na um pojedinaca. ako je netko sklon narodnjacim, netreba značit da je on seljak. on je individua bez pretjeranog ukusa za glazbu i to je njegov izbor.

i pazi malo prije nego li napraviš ovakav lapsus linguae.
Amerika, Japanska i Engleska
Bit će zemlja proleterska!
kejcastis

PostPostao/la brega » Pon ruj 12, 2005 9:12 am

Gledaj kajcastis nemoj biti toliko pametan a kao drugo kad sem rakao da je stvorena za seljake stime nisam mislio na seljaka kao poljoprivednika neko na sve ljude i one koje žive u gradu i misle da su grđani a onda plešeju kolce u diskoteki :? :( :D možda sam se pogrešno izrazijo, trebao sam napisat seljandure, barem ja mislim da je ovo bolje.
brega

PostPostao/la kejcastis » Pon ruj 12, 2005 4:45 pm

brega napisao:Gledaj kajcastis nemoj biti toliko pametan a kao drugo kad sem rakao da je stvorena za seljake stime nisam mislio na seljaka kao poljoprivednika neko na sve ljude i one koje žive u gradu i misle da su grđani a onda plešeju kolce u diskoteki :? :( :D možda sam se pogrešno izrazijo, trebao sam napisat seljandure, barem ja mislim da je ovo bolje.

seljaci su vrijedni i radni ljudi, a izraz koji ti tražiš je eventualno novotvorenica tipa ''seljačina''...''seljandura'' nisam nikad čuo, ali ako ih hoćeš tako zvat...ovo je slobodna zemlja. postoje takvi u u gradu i na selu, a ne samo u gradu. ako pljuješ po takvima, onda izvoli. ali ne pljuj radnom narodu tj. ne uvlači njihovo ime u to, makar i greškom.

ali malo promisli prije nego lupneš.
kejcastis

PostPostao/la brega » Uto ruj 13, 2005 8:56 am

Dobro sveznalac :lol: :o :D
brega

Re: narodnjaci su zakon!

PostPostao/la Rocky » Pon ruj 19, 2005 9:12 pm

tolika rasprava o narodnjacima, a rubrika za klasiku zjapi prazna.kakva smo mi to nacija :shock:
Rocky

Re: narodnjaci su zakon!

PostPostao/la kejcastis » Pon ruj 19, 2005 11:40 pm

Rocky napisao:tolika rasprava o narodnjacima, a rubrika za klasiku zjapi prazna.kakva smo mi to nacija :shock:

pa piši u klasiku, ako hoćeš. ovo je slobodna zemlja.
kejcastis

PostPostao/la Sony » Pon stu 14, 2005 3:44 am

narodnjaci su za narod :lol: :lol: :lol:
Sony

PostPostao/la def » Pet sij 06, 2006 2:24 pm

samo malo ljudi

postoji narodna glazba,postoji folk i postoji turbofolk.

narodna glazba je ona:prigorske sam gore list,lepe ti je zagorje zelene itd
folk je halid beslic i ono kaj bendovi sviraju na radio martinu
a turbofolk je seka aleksic,ceca itd. to je mjesavina techna i neznam cega jos al ne i folka jer te pjesme nemaju veze sa narodnom muzikom

sta se tice narodne muzike i folka mislim da tu ne treba niko se praviti vazan pa reci nesto protiv toga jer ljudi koji se najvise razumiju u glazbu akademici itd. znaju da je takva vrsta glazbe kvalitetnija i zahtjevnija od rocka i ostalih pravaca glazbe osim klasike.

toliko od mene i oni komentari da je narodna muzika za poljoprivredu su stvarno jadni jer seljaci su puno kvalitetniji ljudi od gospode(ne svi). Ako cemo tako onda je rock za drogerase i one luđake sta divljaju na motorima, pa mislim kad se usporedi skupinu ljudi koja slusa narodno i ona koja slusa rock odma se vidi ko ima a ko nema ukusa.

to bi bilo to ,,,,,pozdrav
def

PostPostao/la neXus » Uto vel 21, 2006 7:17 pm

def napisao:samo malo ljudi

postoji narodna glazba,postoji folk i postoji turbofolk.

narodna glazba je ona:prigorske sam gore list,lepe ti je zagorje zelene itd
folk je halid beslic i ono kaj bendovi sviraju na radio martinu
a turbofolk je seka aleksic,ceca itd. to je mjesavina techna i neznam cega jos al ne i folka jer te pjesme nemaju veze sa narodnom muzikom

sta se tice narodne muzike i folka mislim da tu ne treba niko se praviti vazan pa reci nesto protiv toga jer ljudi koji se najvise razumiju u glazbu akademici itd. znaju da je takva vrsta glazbe kvalitetnija i zahtjevnija od rocka i ostalih pravaca glazbe osim klasike.

toliko od mene i oni komentari da je narodna muzika za poljoprivredu su stvarno jadni jer seljaci su puno kvalitetniji ljudi od gospode(ne svi). Ako cemo tako onda je rock za drogerase i one luđake sta divljaju na motorima, pa mislim kad se usporedi skupinu ljudi koja slusa narodno i ona koja slusa rock odma se vidi ko ima a ko nema ukusa.

to bi bilo to ,,,,,pozdrav

gdje spada Vuco?
neXus

PostPostao/la def » Čet vel 23, 2006 8:30 pm

cisti turbo folk - - - smece
def

to sam ja

PostPostao/la def » Čet vel 23, 2006 8:36 pm

gdje spada Vuco? cisti turbo folk = smece
def

PostPostao/la Honda » Sub ožu 18, 2006 3:23 pm

gdje spada Vuco?[/quote]
Vuco spada u zabit dalmatinske zagore zajedno sa retardantima poput Rojsa i ostalih neobrazovanih mediokriteta koji su se spustili u grad
Honda

PostPostao/la prologic » Ned tra 02, 2006 8:03 pm

nezaboravi thompsona
prologic

PostPostao/la glazbeni » Pet tra 28, 2006 6:44 pm

sa psiholoskog stajalista odbijanje je u neku ruku privlacenje...
onima kojim je od malih nogu u uhu ostao narodni melos koji je ćale peglo u stojadinu na putu za more, naravno da još tamo čuči, al se još uvjek ustrajno opiru tom povjesno-geografsko-genetskom simbiotu slusajuci muziku koju ne razumju, zbog mode i šik-treš isfurancija...
za sve ovo kaj ste napisali protif narodnjaka, sad posut kuruzu i na koljenima đir po kvartu...

:D :D
glazbeni
Site Admin

PostPostao/la Mixa » Čet svi 04, 2006 9:17 am

Honda napisao:gdje spada Vuco?

Vuco spada u zabit dalmatinske zagore zajedno sa retardantima poput Rojsa i ostalih neobrazovanih mediokriteta koji su se spustili u grad[/quote]
nie vuco ni tako los.fali mi ona njegova duga kosa.on je rocker i narodni pjevac.vuco je svestran samo to nitko nije svjestan
Mixa

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Narodna i zabavna glazba