NARODNA GLAZBA?

Magazin, Halid Bešlić...

Moderatori: glazbeni, dida, Stanoja93, Crnka_st

NARODNA GLAZBA?

PostPostao/la jimi » Uto srp 10, 2007 2:55 pm

Pa nebi se složija da je halid bešlić i ostala ekipa ikakva narodna glazba.
Ja virujen da je narodna glazba(u ovom slućaju hrvatska),klape,kola etc
E sad da me neko ne bi krivo svatija nije ovo nikakvi nacionalistićki post nego ćisto jedna moja osobna tvrdnja u koju san uvjeren da je istinita. Šta vi mislite o tome
ARIGATO
jimi

PostPostao/la Crnka_st » Čet srp 12, 2007 5:53 pm

Spider1 napisao:To je to o čemu vječito pričam. Ti se moraš ispričavati što znaš što je tvoja glazba. Moraš se ograditi da te netko otvoreno ne proglasi hrvatskim nacionalistom umjesto da sa ponosom kažeš da si hrvatski nacionalista a ostali ti ne smetaju.
Ali sa takvim stavom nisi cool i to je problem. Ako znam što je moje i što mi pripada, uključujući i glazbu, ne mogu svoje odbaciti da bih konzumirao tuđe.
Jako je loše ako se moramo ispričavati ako ne konzumiramo bosansko-srpsku glazbu i to onih jadnih 2% od svega što ta glazba je. Mene osobno tih 2% uopće ne interesira ali me interesira onih ostalih 98%.
Nigdje u tih 2% nema glazbe iz doline Neretve ili sa Vlašića ili sa Durmitora koju jako cijenim.
Narodna glazba je širi pojam i svatko ga koristi kako mu se sviđa.
To što ti spominješ spada pod tradicionalnu glazbu.

Zašto da se ispričava ako ne voli bosansko-srpsku glazbu?! :lol: :lol: :lol: ... Ka šta san već prije rekla, neke osobe vole, neke ne, al ja se zasigurno neću ispričavat šta je volin :P :D
Crnka_st

PostPostao/la Crnka_st » Pon srp 16, 2007 11:49 am

Spider1 napisao:Tko god je to probao svirati brzo je shvatio da je to svirati jednako glupavo kao i tekstovi. Ta glazba uopće nije iznad nivoa "ja posijah repu"
Kakve su to gluposti govoriti "meni se sviđa i zato je dobro". Sviđa ti se jer neznaš što je dobro. Ne znaš ni po čemu je nešto dobro ili loše.
I sami ljudi koji sviraju cajke vam se smiju.

Ajme Spideru, di se gasish? :roll: Pomiri se s time da ja ne heben te tvoje priče..i da neću prestat slushat to ..i zato za tvoje i moje dobro, aj sine ugasi se vishe... :D
Crnka_st

PostPostao/la Duby » Pon srp 16, 2007 10:54 pm

Spider1 napisao:Ta glazba uopće nije iznad nivoa "ja posijah repu"

Uopće ne mogu zamisliti da netko (i to vi) uspoređuje "Ja posijah repu" i narodnjake... No comment... :shock:
Dubravko
Duby

Re: NARODNA GLAZBA?

PostPostao/la Duby » Pon srp 16, 2007 11:01 pm

jimi napisao:Pa nebi se složija da je halid bešlić i ostala ekipa ikakva narodna glazba.
Ja virujen da je narodna glazba(u ovom slućaju hrvatska),klape,kola etc
E sad da me neko ne bi krivo svatija nije ovo nikakvi nacionalistićki post nego ćisto jedna moja osobna tvrdnja u koju san uvjeren da je istinita. Šta vi mislite o tome

Ja se slažem s ovom izjavom i općenito strogo odjeljujem narodnu glazbu bilo koje države od zabavne glazbe. Samo, postavljam si sve češće jedno pitanje...

Tko i kako može reči da je nešto narodna glazba, a da je nešto zabavna glazba? Jedino što mi pada na pamet jest faktor vremena. Ako se glazba dugo zadržala na određenom području, možemo je smatrati narodnom.

Inače, jimi, mislim da se ne trebaš sramtiti nacionalizma, ali onog zdravog nacionalizma. Svatko treba isticati ljubav prema svojoj domovini, ali ne po cijenu ugnjetavanja drugih oko sebe.

Zar nisu englezi jedna od najviše nacionalistički orjentiranih zemalja? Uz amerikance? Pa u svakom dućanu imaš majce na kojima je engleska ili američka zastava. Ja im to ne zamjeram i to je njihovo pravo, ali me žalosti što nam nameću da isticanje naše zastave nije dobro i da je nacionalizam nešto loše.
Dubravko
Duby

PostPostao/la Crnka_st » Uto srp 17, 2007 11:52 am

Spider1 napisao:
Crnka_st napisao:
Spider1 napisao:Tko god je to probao svirati brzo je shvatio da je to svirati jednako glupavo kao i tekstovi. Ta glazba uopće nije iznad nivoa "ja posijah repu"
Kakve su to gluposti govoriti "meni se sviđa i zato je dobro". Sviđa ti se jer neznaš što je dobro. Ne znaš ni po čemu je nešto dobro ili loše.
I sami ljudi koji sviraju cajke vam se smiju.

Ajme Spideru, di se gasish? :roll: Pomiri se s time da ja ne heben te tvoje priče..i da neću prestat slushat to ..i zato za tvoje i moje dobro, aj sine ugasi se vishe... :D

Stvarno nisi normalna osoba. Sorry

:cry: :cry: :cry: , idem sad se tužit administratoru da me vriđaš (kao šta se još netko bija tužija) :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Crnka_st

PostPostao/la dida » Uto srp 17, 2007 12:14 pm

:cry: :cry: :cry: , idem sad se tužit administratoru da me vriđaš (kao šta se još netko bija tužija) :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]
ajde vas dvoje prestanite komunicirati na dobrobit svih nas:)
prepucavate se bez razloga.imate razlicita misljenja i to smo svi shvatili.drizite se svojih stavova i nitko ne popusta.crnka neka ne komentira postove spidera,a spider neka ne komentira postove crnke i mislim da smo onda rijesli problem za neko vrijeme:)
dida
Site Admin

PostPostao/la dida » Uto srp 17, 2007 3:06 pm

Ja glazbu ne sudim po tome što mi se sviđa nego po tome što je dobro prema glazbenim pravilima koja su mi dobro poznata.
Ovo pišem generalno za ostale ljude jer sa ljudima koji odlaze na cajke ne pričam o glazbi. Eto toliko.[/quote]
Problem je sta vecina ljudi sudi prema tome sto im se sviđa i to izjednacuju sa kvalitetom,ali to je borba protiv vjetrenjaca,a ja nisam Don Quijote pa se vise ne opterecujem s takvim stvarima.
dida
Site Admin

PostPostao/la Crnka_st » Sri srp 18, 2007 12:11 pm

Spider1 napisao:Čekaj malo, jesam ja nekom dijelio debile kao što ona dijeli meni.
Tu nešto nije u redu.
Slobodno neka da pjesmu koju misli da je najbolja, ja i ostali koji sviraju napraviti ćemo analizu koliko to vrijedi i završiti za uvijek, a ne ovdje suditi koliko je tko na internetu ili tvrditi da je nešto dobro samo zato jer joj se sviđa.
Ja glazbu ne sudim po tome što mi se sviđa nego po tome što je dobro prema glazbenim pravilima koja su mi dobro poznata.
Ovo pišem generalno za ostale ljude jer sa ljudima koji odlaze na cajke ne pričam o glazbi. Eto toliko.

Šta mene boli kurac za tvojin mišljenjem, i tvojom analizom?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Crnka_st

PostPostao/la Crnka_st » Sri srp 18, 2007 9:07 pm

Spider1 napisao:Toliko vulgaran može biti samo muškarac, djevojka od 18 godina nikako.
Šlepaš se sa smileyima ali su ti namjere loše.

Helouuuu, di ti živis?? Mozda pod zemljom..jer očito nisi svjestan kakva je današnja mladež... :roll: Aj izađi vanka iz te rupe..i udahni svježeg zraka.... :D
Crnka_st

PostPostao/la Crnka_st » Čet srp 19, 2007 9:50 am

Spider1 napisao:Na sreću nisi ti današnja mladež. Ti si današnja dekadencija. Kod mene dolaze odlični muzičari sa 18 godina i uzajamno se poštujemo i sviramo zajedno. Po tvojim tekstovima ne vidim u čemu si ti odlična. Ni jedan jedini tekst ne vidim sa kojim si nekom nešto pomogla ili objasnila. Karakteristike glazbenih instrumenata i kako nešto odsvirati izgleda da ti nemaš pojma. Ne smetaš, ali ne kužim što ti to pokušavaš prodati glazbenicima, jer ovo je ipak glazbeni forum na kojem ljudi žele nešto i doznati.
Ako te interesira i ako te ne boli kurac, moja rupa je moj studio. Ako sam na internetu znači da sam za računalom i s prozora vidim more. Rađe bih bio tamo, ali moram raditi. On line sam cijeli dan ali rađe ne bih bio.

Prva stvar- kome šta triba - nek se slobodno javi, a druga stvar- šta sad ima veze more s ovim svim ovdje? ..ahhahha...neki ga samo gledaju, neki se i kupaju znaš... :roll:
Crnka_st

PostPostao/la voćka » Čet srp 19, 2007 11:18 am

Spider1 napisao:Na sreću nisi ti današnja mladež. Ti si današnja dekadencija. Kod mene dolaze odlični muzičari sa 18 godina i uzajamno se poštujemo i sviramo zajedno. Po tvojim tekstovima ne vidim u čemu si ti odlična. Ni jedan jedini tekst ne vidim sa kojim si nekom nešto pomogla ili objasnila. Karakteristike glazbenih instrumenata i kako nešto odsvirati izgleda da ti nemaš pojma. Ne smetaš, ali ne kužim što ti to pokušavaš prodati glazbenicima, jer ovo je ipak glazbeni forum na kojem ljudi žele nešto i doznati.
Ako te interesira i ako te ne boli kurac, moja rupa je moj studio. Ako sam na internetu znači da sam za računalom i s prozora vidim more. Rađe bih bio tamo, ali moram raditi. On line sam cijeli dan ali rađe ne bih bio.

slazem se s ovim al mislim da ste skrenuli s teme
prvo mi nije ni na kraj pameti bilo da komentiram ista u vezi narodne glazbe jer se apsolutno ne kuzim u nju al svaki put kad odem pogledat dal ce neko nekaj pametno napisat naletim na vase prepucavanje
nije dobro bas svaki put popustit al kad vidis da imas posla s nekim ko ni nakon toliko objasnjavanja jos uvijek ne shvaca kaj oces rec...mislim da onda daljnje objasnjavanje stvarno gubi smisao...
Spider1, pretpostavljam da radis ono kaj volis a i sam velis da radis po cijele dane, koji je smisao u tome da i ovak malo vremena koje imas slobodno tu potrosis na ovakvo besmisleno prepucavanje koje, slozit ces se, ne vodi nikamo
bila je dobra namjera (kolko sam uspjela skuzit) kad si krenuo neke stvari objasnjavat al vidis da to sve ne daje rezultat kakvom si se nadao
voćka

PostPostao/la voćka » Čet srp 19, 2007 5:11 pm

Spider1, :wink: !
moram priznat da se jako malo kuzim u neka muzicka pravila koja si spominjao pa skoro pa uvijek sudim po onom: svidja mi se, ne svidja mi se :(
ali opet, vidim dosta jasnu razl izmedju cajki i npr zeppelina, kad si ih vec spomenuo
a i dosli smo do zakljucka da ima jaaaaaaaako puno ljudi tu na forumu koji se ne kuze tolko u glazbu kao ti pa kaj velis na prijedlog da pocnes pisat na tu temu?
vjerujem da ima onih koje bi to zanimalo, pocevsi sa mnom :P
voćka

PostPostao/la Crnka_st » Čet srp 19, 2007 7:11 pm

voćka napisao:

slazem se s ovim al mislim da ste skrenuli s teme
prvo mi nije ni na kraj pameti bilo da komentiram ista u vezi narodne glazbe jer se apsolutno ne kuzim u nju al svaki put kad odem pogledat dal ce neko nekaj pametno napisat naletim na vase prepucavanje
nije dobro bas svaki put popustit al kad vidis da imas posla s nekim ko ni nakon toliko objasnjavanja jos uvijek ne shvaca kaj oces rec...mislim da onda daljnje objasnjavanje stvarno gubi smisao...
Spider1, pretpostavljam da radis ono kaj volis a i sam velis da radis po cijele dane, koji je smisao u tome da i ovak malo vremena koje imas slobodno tu potrosis na ovakvo besmisleno prepucavanje koje, slozit ces se, ne vodi nikamo
bila je dobra namjera (kolko sam uspjela skuzit) kad si krenuo neke stvari objasnjavat al vidis da to sve ne daje rezultat kakvom si se nadao

Pametna voćka :D, šta je je....

Al tila san rech Spideru da ja ne osporavan tvoje glazbeno znanje, nego ti samo pokushavan rech da ne morash za cajke govorit da su smeche, ako su tebi smeche, ili ako nemaju po tvom mishljenju dovoljan broj instrumenata.. Ja neman tu glazbenu naobrazbu kao ti, jer se ne bavin tim stvarima- ja san pjevachica a ne da sad znan note, oktave i shta ja znan sve ne.. Poanta ovoga svega je mozhda da i ti osobno mrzish cajke i onda se izvlachis priko tvog glazbenog znanja, kako im fali ovo, ono ili treche.. Molila bi te za ubuduche da se ostavish choravog posla, odnosno da ne pishes protiv ove glazbe jer ova tema je otvorena prvenstveno za nas koji volimo tu vrstu glabze :!: ..
Crnka_st

PostPostao/la voćka » Čet srp 19, 2007 10:37 pm

sorry al morat cu primjetiti nesto: kolko sam upucena, i za pjevanje bi trebala znat note i oktave!! :? :?:
voćka

Sljedeće

Vrati se na: Narodna i zabavna glazba