NARODNA GLAZBA?

Magazin, Halid Bešlić...

Moderatori: glazbeni, dida, Stanoja93, Crnka_st

PostPostao/la silvio » Sub ožu 22, 2008 3:28 pm

bilanca napisao:
Spider1 napisao:Da ne pretjerujem, meni je hrvatstvo svetinja za koju su ljudi dali živote, Ne mislim tako iz patetičkih razloga nego zato što je to moj identitet.
Nije opasno slušanje bilo čega samo po sebi, ali kao rezultat te srpsko-bosanske glazbe, ljudi su počeli imati takav stil života, od otvori prozor nek svi čuju, pa do srpskog govora u sred Hrvatske od ljudi koji su hrvati, čak do ubjeđenja da su cajke hrvatska glazba.

Jedno konkretno pitanje: Što Vi volite i što je po Vama ok.na Hrvatskoj glazbenoj sceni (izvorno Hrvatsko)?
Hvala

pa ako baš moram mada mi je i to jednako grozno onda radije da je magazin nego stoja,ceca,seka,mile kitić i ostala šabanija.nije ok ali je naše.ali nas je u zagrebu tak i onak u manjini-mislim zagrepčana kaj se nisu poseljčili,pošabanili,pobosančili,pohercegovančili i kroz par godina će ak se ovak nastavi a evidentno je da hoće duh zagreba i domaće rijeći i glazbe i svega ostalog nestati.koliko god nam scena bila jadna i svakakva a takva je zbog nas samih kao i uređenje i politika države još je uvijek naša a mi se toga sramimo i prihvačamo sve tuđe kao da je bolje i s tim se poistovječujemo.uvijek smo bili takve budale da nam je sve tuđe bolje i draže i slađe.od hrane,pića,glazbe,odjeće.pa ljudi mi smo jedni od rijetkih kaj imamo pitku vodu a pola europe kupuje flaširanu.bio sam u njemačkoj i hrana im je plastična i bljutava a to nas u europi sve očekuje a niš nam od toga ne treba.ali sad sam zapizdio u druge teme.country je najprodvanija glazba u svijetu pa jeste li ikada čuli i jednog amera da pljuje po tome.ili švicarsko jodlanje.jedino mi pljujemo po svom.svako je na svoje ponosan i propagira to pa tak i srbi te svoje cajke i svaka im čast jer to jako dobro rade.i žalosno je da ceca ima koncert u zagrebu da bi i 5x za redom napunila dom sportova.i klincima je to ok a apsolutno niš ne kuže o tome jer će dan poslije otići na koncert thompsona.pa tko je tu lud onda.
silvio

PostPostao/la Crnka_st » Sub ožu 22, 2008 5:04 pm

silvio napisao:
Crnka_st napisao:Jadno ... od takvog "učenog" čovika san očekivala više al štaš ..... :roll:

zagreb je postao grad cajki i teška provincija po strukturi ljudi.cigani,bosanci i hercegovci i voze se besne mečke i bemwejci iz kojih trešti cajka-stoja,dragana,ceca,karleuša.....pa stvarno ste ekipa jadni i primitivni.i glavna je fora divljat s autima po gradu uz otvoren prozor i da trešti cajka i onda usput nekoga zgaze,ispikaju,baci se pokoja bombica.ja sam tu rođen i mogu reć da mi se to sve gadi.i ekipa koja je s brda došla tu i sad su glavne budže u gradu i mjuza kaj se sluša ali tu je problem malo dublji a ne samo u glazbi.glazba je najmanja stavka.zagreb je sve drugo samo ne zagrebački.predlažem promjenu imena grada u šabangrad,cajkacity,los bandeles ili nešto kreativnije.htjeli nehtjeli zbog takvih smo postali primitivne brđanske seljačine.zagreb je nekad bio metropola.danas je selo.duuuuuuugo selo.

Zagreb je uvik bija selo, samo ga neki dotični ljudi dižu u nepotrebne visine.
Upravo zbog sve veće pojave narodne u tom gradu Zagreb mi se penje u očima :)

Spider1 napisao:Da ne pretjerujem, meni je hrvatstvo svetinja za koju su ljudi dali živote, Ne mislim tako iz patetičkih razloga nego zato što je to moj identitet.
Nije opasno slušanje bilo čega samo po sebi, ali kao rezultat te srpsko-bosanske glazbe, ljudi su počeli imati takav stil života, od otvori prozor nek svi čuju, pa do srpskog govora u sred Hrvatske od ljudi koji su hrvati, čak do ubjeđenja da su cajke hrvatska glazba.

Meni je hrvatstvo također svetnija jer san rođena fetiva Splićanka- Hrvatica. I o tome opće neću vodit nikakve rasprave, a to šta volin narodnu muziku moj je osobni izbor.
Ljudi slušaju ono šta žele i ono šta in se sviđa- svak živi kako može i kako mu njegove mogućnosti dopuštaju, ko si to ti da ćeš nekome govorit kako će on živit?

bilanca napisao:

Jedno konkretno pitanje: Što Vi volite i što je po Vama ok.na Hrvatskoj glazbenoj sceni (izvorno Hrvatsko)?
Hvala

Ja volin i poslušat neke naše pisme, dalmatinske npr i slično i neka naša kola- npr Splitsko kolo.. za ostalu muziku kako uđe u jedno uvo tako i izađe.
Crnka_st

PostPostao/la BinMladen » Sub ožu 22, 2008 7:50 pm

bilanca napisao:

Hvala

Jedan od meni boljih primjera: BEND LEGEN! Ko ne zna nek se ode naslusati mjuze prvo...nema smisla da tumacim...
BinMladen

PostPostao/la MARIN » Pon lip 16, 2008 8:47 pm

cajke su zakon.nemam protiv nikoga ništa ali hrvatska pjesma je katastrofa neznam koga da slušam stvarno nema nikog normalnog osim COLONIJE
MARIN

PostPostao/la M-100 » Pon lip 16, 2008 10:51 pm

Ispricavam se ako sam mozda koga uvrijedio gore ovim postom, ali tako sam se iskreno osjecao kad sam procito MARINov post.
Ajme, stari, pa dje COLONIA i CAJKE????? A ostalo ti je sve sranje i katastrofalno u hrvatskoj pjesmi........ Nemoj se ljutit, ali vidi se da nemas POOOJMA sto je glazba, a kamoli da osjecas sto u njoj. Bolje ne pisat nista nego gluposti. Osobno ja vise postujem cajke nego coloniu. A ne postujem ni jedne ni druge. Cajkasi barem nesto odsviraju. Pozdrav istoku!
M-100

PostPostao/la Rakdos » Uto lip 17, 2008 6:22 am

cajke,narodnjaci i turbo folk - sve je to isto!!! sad će mi neki srat zbog ovog al ajde ljudi...uz tolko dobre mjuze poput rocka , metala , bluesa pa da netko sluša CECU il šta ja znam koga?!?!?! OMFG!
it's a long way to the top...
Rakdos

PostPostao/la M-100 » Uto lip 17, 2008 9:29 am

Rakdos napisao:cajke,narodnjaci i turbo folk - sve je to isto!!! sad će mi neki srat zbog ovog al ajde ljudi...uz tolko dobre mjuze poput rocka , metala , bluesa pa da netko sluša CECU il šta ja znam koga?!?!?! OMFG!

Ma neka oni to slusaju, sto me briga, ali jesi li vidio sto je covjek napiso. Da od hrvatske glazbe nista ne valjda osim COLONIJE. Ja se jos uvijek smijem.
:D
M-100

PostPostao/la Rakdos » Uto lip 17, 2008 7:22 pm

M-100 napisao:
Rakdos napisao:cajke,narodnjaci i turbo folk - sve je to isto!!! sad će mi neki srat zbog ovog al ajde ljudi...uz tolko dobre mjuze poput rocka , metala , bluesa pa da netko sluša CECU il šta ja znam koga?!?!?! OMFG!

Ma neka oni to slusaju, sto me briga, ali jesi li vidio sto je covjek napiso. Da od hrvatske glazbe nista ne valjda osim COLONIJE. Ja se jos uvijek smijem.
:D

:lol: nisam vidio...jedino hrvatsko šta valja je Hladno Pivo...i još poneki hrvatski rock bend...al colonia...al ajd dobro,bolje kolonija nego SEKA...
Rakdos

PostPostao/la Crnka_st » Pet lip 20, 2008 6:43 pm

Rakdos napisao:cajke,narodnjaci i turbo folk - sve je to isto!!!

U startu si falija.. :roll:
A tražiš moju sliku ccccc :lol:
Crnka_st

PostPostao/la Rakdos » Sub lip 21, 2008 9:05 am

Crnka_st napisao:
Rakdos napisao:cajke,narodnjaci i turbo folk - sve je to isto!!!

U startu si falija.. :roll:
A tražiš moju sliku ccccc :lol:

ma,uostalom,boli me briga...

Ostala nepotrebna diskusija je izbrisana.
Rakdos

Re: NARODNA GLAZBA?

PostPostao/la romario » Ned lis 05, 2008 11:13 pm

jimi napisao:Pa nebi se složija da je halid bešlić i ostala ekipa ikakva narodna glazba.
Ja virujen da je narodna glazba(u ovom slućaju hrvatska),klape,kola etc
E sad da me neko ne bi krivo svatija nije ovo nikakvi nacionalistićki post nego ćisto jedna moja osobna tvrdnja u koju san uvjeren da je istinita. Šta vi mislite o tome

Halid Bešlić ima veze s narodnom glazbom, naravno.
Ali bosanskom,ne hrvatskom.
romario

PostPostao/la ozren » Uto lis 21, 2008 8:00 am

Pozdrav.Eto pošto sam novi na ovom forumu neću oštro odmah već lagano.Jeste vi svjesni o čemu govorite svi vi koji obožavate cajke.Kome je to toliki problem svirat narodnjak,to je kao nešto zahtjevno,šta je svima vama.Narodnjaci svi do jednog su odsvirani što se tiče harmonije po principu(starija garda,ilić, tozovac i sl.) velika većina stvari :tri dura,jedna sedmica i mol,ako je durska šema.Ili dva mola, sedmica i dva-tri dura ako je molska šema.A što se tiče novokomponovane muzike,95%tih pjesama su pokradene strane pjesme i strani ritmovi te pretvoreni u ovaj sadašnji ŠIT.I šta je tu komplicirano???????????Govorim iz vlastitog(nažalost)iskustva.A što se tiče pjevanja to da je neki problem otpjevat narodnjak i napravit tu vibru u glasu?Gospodo samo stvar vježbe i opet to neće bit to kad to otpjeva bosanac jer oni su rodjeni stim i tu je kraj priče.Medjutim veličati tu glazbu a reći da je sve ostalo ŠIT,razmislite si malo.Pozdrav spideru.By the way "crnka"ako je tebi normalno pjevat na mjestima gdje plaze po tebi pijandure i u lokalima gdje gazda mora imati barem 2-3 zaštitara radi ekipe i mentaliteta ljudina mjestima gdje se sviraju cajke(velike većine)onda samo izvoli,ali nemoj dizat tu vrstu glazbe u nebesa jer joj tamo definitivno nije mjesto.
ozren

PostPostao/la M-100 » Uto lis 21, 2008 2:30 pm

ozren napisao:Pozdrav.Eto pošto sam novi na ovom forumu neću oštro odmah već lagano.Jeste vi svjesni o čemu govorite svi vi koji obožavate cajke.Kome je to toliki problem svirat narodnjak,to je kao nešto zahtjevno,šta je svima vama.Narodnjaci svi do jednog su odsvirani što se tiče harmonije po principu(starija garda,ilić, tozovac i sl.) velika većina stvari :tri dura,jedna sedmica i mol,ako je durska šema.Ili dva mola, sedmica i dva-tri dura ako je molska šema.A što se tiče novokomponovane muzike,95%tih pjesama su pokradene strane pjesme i strani ritmovi te pretvoreni u ovaj sadašnji ŠIT.I šta je tu komplicirano???????????Govorim iz vlastitog(nažalost)iskustva.A što se tiče pjevanja to da je neki problem otpjevat narodnjak i napravit tu vibru u glasu?Gospodo samo stvar vježbe i opet to neće bit to kad to otpjeva bosanac jer oni su rodjeni stim i tu je kraj priče.Medjutim veličati tu glazbu a reći da je sve ostalo ŠIT,razmislite si malo.Pozdrav spideru.By the way "crnka"ako je tebi normalno pjevat na mjestima gdje plaze po tebi pijandure i u lokalima gdje gazda mora imati barem 2-3 zaštitara radi ekipe i mentaliteta ljudina mjestima gdje se sviraju cajke(velike većine)onda samo izvoli,ali nemoj dizat tu vrstu glazbe u nebesa jer joj tamo definitivno nije mjesto.

Glazba nije kvalitetnija ako je kompliciranija i ako ima vise akorada. Meni su beatlesi dobri, a vecina pjesama im je u par akorada. Nisu cajke sranje jer imaju 3-4 akorda. Cajke su jednostavno sranje.
M-100

PostPostao/la ozren » Uto lis 21, 2008 3:22 pm

za M-100.neradi se otome već je jedan od forumaša izjavio da je to jako komplicirana glazba koju teško sviraju i akademski obrazovani glazbenici,mislim halo,gdje su ti išli u akademiju u Čapljinu ili možda u Smederevo,ak je ta vrsta "glazbe"nekom toliko komplicirana onda nek se ostavi svirke i ide kopat kanale barem u tome nema niš komplicirano
ozren

PostPostao/la M-100 » Uto lis 21, 2008 8:46 pm

Ma vidi, koliko god ja ne podnosim tu glazbu, u onih pravih narodnjacina sto nisu turbo folk ili ta sranja, ima se sto za odsvirat i ne bi mogo bilo tko.
M-100

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Narodna i zabavna glazba