NARODNA GLAZBA?

Magazin, Halid Bešlić...

Moderatori: glazbeni, dida, Stanoja93, Crnka_st

PostPostao/la dida » Pet srp 20, 2007 2:59 am

voćka napisao:sorry al morat cu primjetiti nesto: kolko sam upucena, i za pjevanje bi trebala znat note i oktave!! :? :?:

Neako se zoves Phil Collins:)
NAime covjek ne zna note.doduse mnogigovore ni da nezna pjevat,ali je tip ipak faca.
Ko nije obdaren aposolutnim sluhom ne moze nista bez nota.
dida
Site Admin

PostPostao/la Crnka_st » Pet srp 20, 2007 9:13 am

voćka napisao:sorry al morat cu primjetiti nesto: kolko sam upucena, i za pjevanje bi trebala znat note i oktave!! :? :?:

a jebiga ne znan :D , al zato dobro pivan 8)
Crnka_st

PostPostao/la Crnka_st » Pet srp 20, 2007 2:45 pm

Spider1 napisao:
Crnka_st napisao:

a jebiga ne znan :D , al zato dobro pivan 8)

To većina misli za sebe i većinom je obrnuto. Bez nota čuvjek može biti samo reproduktivac već čujenog a to mu već uvelike smanjuje vrijednost. Colins NIJE ZNAO note dok je svirao samo bubnjeve, danas kada komponira svira i klavir i gitaru
Nije nužno znati note, ali ako ne znaš u kom si tonalitetu, ne znaš intervale, ne znaš opseg, ne znaš mjere, ne znaš harmonije, ne znaš modulacije, onda ti je pjevanje na nivou djeteta. Tko ima sluha a ne zna bar dio teorije je otprilike kao trkač koji brzo trči a ne zna ni gdje mu je start ni gdje mu je cilj.

Dragi moj pauče, da ne znan pivat, ne bi sigurno išla po festivalima, i bila na gažama ... a ja znan tonalitete i iman smisla i ritma... :!:
Crnka_st

PostPostao/la ado » Čet ruj 13, 2007 6:51 am

Spider slušaj jednu stvar ,ja sam mislio narodnjaci sranje za sviranje ,dok nisam probao svirati ,pogotovo srpska kola ,spadaju gotovo po težini u red klasične glazbe.To mi je potvrdio muzičari sa završenom akademijom.
ado
ado

PostPostao/la ado » Čet ruj 13, 2007 7:27 am

Spider1 napisao:
Duby napisao:
Spider1 napisao:Ta glazba uopće nije iznad nivoa "ja posijah repu"

Uopće ne mogu zamisliti da netko (i to vi) uspoređuje "Ja posijah repu" i narodnjake... No comment... :shock:

Sorry nisam mslio ništa loše, nego sam se sjetio da prva pjesma koju sam naučio po notama je bila Pjevala je ptica kos a druga je bila Ja posijah repu. Zbog toga sam naveo da cajke nisu iznad prvih naučenih pjesama, ma tko što mislio. Dakle većinom ispod nivoa školske djece.
Veliki Halid Bešlić pjeva: pitao sam malog puža... i sada ja moram ovdje reći da je to vrhunska umjetnost. Za nekog je, za mene nije.

I meni je bila prva pjesma ,pjevala je ptica kos,ali ti kažem još jedan put ,da su narodnjaci ,kompliciraniji nego što ti i možes zamisliti,govorim o glazbi.Toliko ukrasa,trilera ,koji su toliko ritmički komplicirani za shvatiti,a kamoli za odsvirati da ti to upoće ne možeš pojmiti.Prema tome nemoj banalizirati stvari,jer tako tvoje muzičko znanje pada u vodu.Neke tvoje glazbene uzore koje si naveo ,po meni su banali Zeppelini,a kamo li Tamara Obrovac .Postoji gro muzičara koji će svirati zepeline, daj im jedan 7/8 ritam ,pa vidim silne bubnjare koji će to odsvirati.
ado
ado

PostPostao/la M-100 » Čet ruj 13, 2007 8:30 am

ado napisao:
Spider1 napisao:
Duby napisao:
Spider1 napisao:Ta glazba uopće nije iznad nivoa "ja posijah repu"

Uopće ne mogu zamisliti da netko (i to vi) uspoređuje "Ja posijah repu" i narodnjake... No comment... :shock:

Sorry nisam mslio ništa loše, nego sam se sjetio da prva pjesma koju sam naučio po notama je bila Pjevala je ptica kos a druga je bila Ja posijah repu. Zbog toga sam naveo da cajke nisu iznad prvih naučenih pjesama, ma tko što mislio. Dakle većinom ispod nivoa školske djece.
Veliki Halid Bešlić pjeva: pitao sam malog puža... i sada ja moram ovdje reći da je to vrhunska umjetnost. Za nekog je, za mene nije.

I meni je bila prva pjesma ,pjevala je ptica kos,ali ti kažem još jedan put ,da su narodnjaci ,kompliciraniji nego što ti i možes zamisliti,govorim o glazbi.Toliko ukrasa,trilera ,koji su toliko ritmički komplicirani za shvatiti,a kamoli za odsvirati da ti to upoće ne možeš pojmiti.Prema tome nemoj banalizirati stvari,jer tako tvoje muzičko znanje pada u vodu.Neke tvoje glazbene uzore koje si naveo ,po meni su banali Zeppelini,a kamo li Tamara Obrovac .Postoji gro muzičara koji će svirati zepeline, daj im jedan 7/8 ritam ,pa vidim silne bubnjare koji će to odsvirati.

Meni se neda puno pisat za ovo, vjerujem da ce te Spider1 ionako srezat(ako mu se bude dalo).Stvarno nema potrebe na ovo odgovarat jer je ovo nesto najgluplje sto sam ikad cuo. Ako su tebi ti trileri toliko komplicirani, onda je to tvoj problem. A ovo za 7/8, hmmm... Mislim da su Thompsonove CAVOGLAVE u 7/8. Ako ti mislis da to neki vrhunski bubnjar (ajmo rec ROCKER) ne moze odsvirat, opet..TVOJ PROBLEM. POZDRAV :)
M-100

PostPostao/la ado » Čet ruj 13, 2007 10:07 am

Ako ne možeš vjerovati meni ,vjeruj muzičaru koji ima glazbenu akademiju koji svira od svoje 8 godine,kad su mu dali note od narodnjaka ,bio je izgubljen.Toliko o težini narodnjaka.Što se tiče Spidera ,na njemu nije da sudi šta je glupo pametno,jet on niti je glazbeni kritičar ,a niti vjerujem da ima i osnovnu muzičku završenu.Primjerima koje je naveo to se da zaključiti .M-100 ,obično onaj koji tvrdi da je nešto jednostavno ,a vrlo je kompicirano moglo bi se zaključiti ,da baš nije jak u sviranju istih.Slušao sam sve heavy metal,rock ,punk,Beatlese itd,zaista je moj spektar širok ,tako da sam prošao sve glazbene pravce nekad.Danas volim klasiku ,narodnu , većinom, ne novokomponiranu.Možda i jesu Čavoglavi 7/8 , kao i većina makodenske ,bugarske i grčke glazbe ,a činjenica da je večina bubnjara ne može odsvirati.Muzičari iz bivše juge koji sviraju npr. u Americi ne mogu naći bubnjara.To su činjenice.
ado
ado

PostPostao/la ado » Čet ruj 13, 2007 10:11 am

A što se tiče spidera ,slobodno nek se javi ,on je snimač u studiju,pa kad imaš vremena dođi po malo znanja kod mene,ne boj se besplatno je.
ado
ado

PostPostao/la M-100 » Čet ruj 13, 2007 10:25 am

Varas se da vecina bubnjara ne moze to odsvirati. Ako ne moze , onda nije bubnjar. Jednostavno :D
Ajde ti meni daj link od nekog narodnjaka koji je tako tezak, pa da se ne svadjamo.
M-100

PostPostao/la M-100 » Čet ruj 13, 2007 7:24 pm

Nije on rekao za cavoglave, ja sam. :D
Nije sigurno u 4/4. Poslusaj.
http://www.youtube.com/watch?v=ODaQi-DKCvo
M-100

PostPostao/la M-100 » Čet ruj 13, 2007 7:59 pm

Spider1 napisao:
M-100 napisao:Nije on rekao za cavoglave, ja sam. :D

Kakvih 7/8, molim te, to je balkanska izvedenica beguina. Lupaj nogom četvrtinke. Kod 7/8 ne možeš. U tom ritmu imaju magazin 100 pjesama.

Pa ja ne mogu na Cavoglave lupat cetvrtinke, ne znam za tebe. Nemoj mislit da cu odustat od ovoga :D 7/8 je, pa ti meni dokazi da nije.
Ajde napisi notama te 4/4 da to shvatim. moze?
M-100

PostPostao/la M-100 » Čet ruj 13, 2007 9:37 pm

Spider1 napisao:
M-100 napisao:
Spider1 napisao:
M-100 napisao:Nije on rekao za cavoglave, ja sam. :D

Kakvih 7/8, molim te, to je balkanska izvedenica beguina. Lupaj nogom četvrtinke. Kod 7/8 ne možeš. U tom ritmu imaju magazin 100 pjesama.

Pa ja ne mogu na Cavoglave lupat cetvrtinke, ne znam za tebe. Nemoj mislit da cu odustat od ovoga :D 7/8 je, pa ti meni dokazi da nije.
Ajde napisi notama te 4/4 da to shvatim. moze?

Četvrtinka-osminska pauza osminka-četvrtinka -četvrtinka
Ako ne možeš lupati četvrtinke jer nisi naviknut, lupaj polovinke.
Kod 7/8 ne možeš ni polovinke.
Ritam je isti kao kod Olivera "ja ću noćas leptir postati" samo brže ili većina stvari od Stavrosa a to nije 7/8.

Nije ti to tocno, moj prijo. Provo sam cak i napisat u Sibeliusu. NIJE 4/4 STOOO POSTOO. A pito sam oca za tu Oliverovu stvar jer je ja ne znam, reko je da je pravilno 2 ili 4/4. A ovo (Četvrtinka-osminska pauza osminka-četvrtinka -četvrtinka) ti nije tocno, nema sanse. Poslusaj OPET pjesmu!
M-100

PostPostao/la M-100 » Čet ruj 13, 2007 10:49 pm

Jesi shvatio??
M-100

PostPostao/la M-100 » Pet ruj 14, 2007 7:35 am

Spider1 napisao:Kada počne pjevati točno ono što sam rekao. Tu nogom udaraš polovinke bez problema. Nema teorije da na 7/8 u pravilnim razmacima držiš takt nogom. Inače nije 7/8 jako teško, ja sam nekoliko bubnjara naučio u 5 minuta. Stvar je samo u drugom načinu razmišljanja.

Znam da nije tesko, nisam ja reko da je.
Cijelu pjesmu ide potpuno isti ritam. Ja ne vjerujem da si uopce posluso pjesmu(u zadnje vrijeme). Onaj ritam sto si ti reko 4/4 ( 8/8 ) ima jednu previse osminku ( 7/8 ). U tvom slucaju je taj vishak u prvoj noti. Dakle nije
Četvrtinka-osminska pauza osminka-četvrtinka -četvrtinka nego
osminka-osminska pauza osminka-četvrtinka -četvrtinka.
MOLIM TE POSLUSAJ PJESMU. :D
M-100

PostPostao/la ado » Pet ruj 14, 2007 10:10 am

Izbrojite 1,2,3-1,2,-1,2.Od Oliver stvar je estam.Nema šanse da su Čavoglavi 4/4.
ado
ado

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Narodna i zabavna glazba