NARODNA GLAZBA?

Magazin, Halid Bešlić...

Moderatori: glazbeni, dida, Stanoja93, Crnka_st

PostPostao/la zippfer » Čet vel 21, 2008 7:12 pm

Ja znam, tj. barem mislim da znam odsvirati ritam u pjesmi "I tebe sam sit kafano".
Ritam se zove "Sa Sa".
A svira se na način da desnom rukom radiš roll a sa lijevom double stroke ili ti dva udarca. Drugi način je da rukama sviraš Paradidle didle s tim da je prvi stroke (udarac) po hi hat-u.
zippfer

PostPostao/la kenza » Čet vel 21, 2008 8:09 pm

Drago mi je da se netko javio i uvjeren sam da Vi to znate odsvirati. Pricu o "sa-sa" sam poceo razocaran sto u mojoj okolini nisam siguran dali dvojica ili trojica ljudi /gitarista/ znaju odsvirati isto a mislim da ritam nije tezak nego da ga vise covjek mora osjetiti, nasuprot 7/8 i 9/8 gdje je sve jasno. Vi ste vidim bubnjar a ja sam "struju" odavno napustio. Ja sam kontrabasista i dugo vec radim u postavama: prim ili mandolina, gitara, harmonika, kontrabas na "suho". U svakom slucaju lijepi pozdrav "do pisanja".
kenza

PostPostao/la zippfer » Čet vel 21, 2008 10:48 pm

kenza napisao:Drago mi je da se netko javio i uvjeren sam da Vi to znate odsvirati. Pricu o "sa-sa" sam poceo razocaran sto u mojoj okolini nisam siguran dali dvojica ili trojica ljudi /gitarista/ znaju odsvirati isto a mislim da ritam nije tezak nego da ga vise covjek mora osjetiti, nasuprot 7/8 i 9/8 gdje je sve jasno. Vi ste vidim bubnjar a ja sam "struju" odavno napustio. Ja sam kontrabasista i dugo vec radim u postavama: prim ili mandolina, gitara, harmonika, kontrabas na "suho". U svakom slucaju lijepi pozdrav "do pisanja".

Ti si mislio kako odsvirat sa - sa na gitari? Ako je tako, moja isprika, krivo sam shvatio. :D
I da, nemoj mi govorit Vi, čudno mi je to. :D

Pozdrav!
zippfer

PostPostao/la kenza » Pet vel 22, 2008 12:06 am

Ok "zippfer" obraćati ću ti se sa ti u buduce, nisi ti nista "falio" nego sam ja bio nejasan. Ja se zelim pomalo ukljuciti na ovakve forume, novi sam, puno ucim o kompjuterima, internetu i konverzaciji a sa 51 godinom i "kenjac" bi znao nesto svirati. Volim teoriju i vidim da je na ovom mjestu mogu podijeliti s tobom i s drugima. Pozdrav!
kenza

Za crnku st

PostPostao/la bon_jovi » Pon ožu 17, 2008 1:05 pm

Ej crnka st,....možeš li postavit neku pjesmu da te čujemo malo,...ako si bila na festivalima onda imaš neki "profi" snimku!?!?

Pozdrav! :D
bon_jovi

PostPostao/la Crnka_st » Uto ožu 18, 2008 4:07 pm

A iman al ne smin to stavljat vako :D A šta tebe to zanima :P
Crnka_st

PostPostao/la bon_jovi » Uto ožu 18, 2008 7:40 pm

Crnka_st napisao:A iman al ne smin to stavljat vako :D A šta tebe to zanima :P

Pa ja sam isto u Splitu,.....tražim uvijek neku pjevačicu zabavnog karaktera za gaže pa ko zna,....al eto samo bi volio poslušat za početak....možeš mi poslat na mail ako želiš....
bon_jovi

PostPostao/la chus99 » Uto ožu 18, 2008 8:55 pm

ajmeee..samo par rijeci!! ja sviram narodnjak dugo vremena i mogu svima rec da nije u rangu "ja posijah repu"..koji tako mislie onda im je glazbeno naobrazovanje na nuli..kao prvo-narodnjak treba znat otpjevat i imat glasa za to..a malo ljjudi ima nesto tako pa dodju ovdje i sire gluposti..ovo je mjesto za one koji vole i postuju narodnjak,a ne one koji dolaze govorit protiv toga(Spider1...???)..toliko..pozdrav crnka
Chus99
chus99

PostPostao/la BinMladen » Sri ožu 19, 2008 1:56 pm

Spider1 napisao:Sorry, meni to pjevanje liči na meketanje. :wink:
Pjevati kulturno ne može netko tko je završio za električara, ali to nije nikad radio nego je išao pjevati. To mi dođe nekako kao rad u fušu.

...ili tapetara (?) kao Miso Kovac... :lol: :lol: :lol:
BinMladen

PostPostao/la bilanca » Sri ožu 19, 2008 7:53 pm

Ma sad mi je dosta!!!
Dokle mislite terorizirat ovaj forum neargumentiranim svojevoljnim poimanjem glazbe?
Upravo radi "narodnjaka"sam prekinuo glazbenu karijeru jer je potražnja daleko prerasla kvalitetno skidanje i interpetiranje u tako kratkom roku od svirke do svirke,jednostavno taj ritam izlaženja "hitova"se ne može kvalitetno pratiti.
Ajde nek neko nadobudni forumaš otvori pitanje zarade:cajki,narodnjaka,rocka itd.,ali iz mojeg iskustva prednost ima univerzalnost jer to je to što je(pretežno) najviše traženo.
E sad, ako je bend univerzalan, znaći pokušava svojim interpretacijma zadovoljiti "običnog" građanina R.H. onda se postavlja slijedeće pitanje:
Koji stil pijevanja će lakše izvesti prosijećni pijevač "meketanje" ili neki zabavnjak tipa - i +.Iz iskustva odgovorno tvrdim da će ovu drugu varijntu otpijevati 90%muzičara na ovom forumu,ali "meketanje",vibrato neće otpijevati ni 10%-Zašto?????Zato što je za pijevanje kvalitetno izvedenog vibrata potrebno kud i kamo više viježbe truda i dugotrajnog rada,a to što se nekom čini da je pijevanje narodnjaka "meketanje"to je ispod svake razine profesionalne prosudbe i sa sigurnošću mogu reći da takve osobe uopće ne pijevaju ,jer najbolji su kritičari oni koji pojma nemaju o onom o ćemu pišu.
Isto se odnosi i na samo sviranje.
Primjer:Svaki muzičar (univerzalni bend) lakše će otpijevati i odsvirati neki zabavnjak ili rock nego narodnjak,prvenstveno radi zahtijevanog načina pijevanja,ne toliko radi instrumentalne izvedbe (monotonija)nego kako to zvući van,mada se na mongo narodnjaka da lijepo uživat u interpretaciji.
Dakle prema muzici ne smije biti predrasuda .......... i nema nigdje osim na ovom forumu.
neznam što hoću ali znam što neću
bilanca

PostPostao/la Crnka_st » Čet ožu 20, 2008 6:11 pm

chus99 napisao:ajmeee..samo par rijeci!! ja sviram narodnjak dugo vremena i mogu svima rec da nije u rangu "ja posijah repu"..koji tako mislie onda im je glazbeno naobrazovanje na nuli..kao prvo-narodnjak treba znat otpjevat i imat glasa za to..a malo ljjudi ima nesto tako pa dodju ovdje i sire gluposti..ovo je mjesto za one koji vole i postuju narodnjak,a ne one koji dolaze govorit protiv toga(Spider1...???)..toliko..pozdrav crnka

Ah .... Opet rasprave o pivanju narodne.. Chuse nemoš ti to nekome objasnit ko ne voli tu muziku i ko misli da je to smeće...
No ipak ja mislin da bi dotične Nevjerne Tome tribale poslušat pismu od Sabana Saulica.- Uvenuce narcis beli pa onda reć da je lako pivat narodnu ;)
Crnka_st

PostPostao/la Crnka_st » Pet ožu 21, 2008 4:43 pm

Jadno ... od takvog "učenog" čovika san očekivala više al štaš ..... :roll:
Crnka_st

PostPostao/la silvio » Pet ožu 21, 2008 5:43 pm

Crnka_st napisao:Jadno ... od takvog "učenog" čovika san očekivala više al štaš ..... :roll:

zagreb je postao grad cajki i teška provincija po strukturi ljudi.cigani,bosanci i hercegovci i voze se besne mečke i bemwejci iz kojih trešti cajka-stoja,dragana,ceca,karleuša.....pa stvarno ste ekipa jadni i primitivni.i glavna je fora divljat s autima po gradu uz otvoren prozor i da trešti cajka i onda usput nekoga zgaze,ispikaju,baci se pokoja bombica.ja sam tu rođen i mogu reć da mi se to sve gadi.i ekipa koja je s brda došla tu i sad su glavne budže u gradu i mjuza kaj se sluša ali tu je problem malo dublji a ne samo u glazbi.glazba je najmanja stavka.zagreb je sve drugo samo ne zagrebački.predlažem promjenu imena grada u šabangrad,cajkacity,los bandeles ili nešto kreativnije.htjeli nehtjeli zbog takvih smo postali primitivne brđanske seljačine.zagreb je nekad bio metropola.danas je selo.duuuuuuugo selo.
silvio

PostPostao/la BinMladen » Sub ožu 22, 2008 12:40 am

silvio napisao:šabangrad,cajkacity,los bandeles ili nešto kreativnije.

Kreativnije? Bos Anđeles... :lol:

@Spider
Sad sam procitao tvoj post a vec napisao u drugom "narod-topicu" ono sta mislim.... Yeah! To `e to! :lol:
BinMladen

PostPostao/la bilanca » Sub ožu 22, 2008 2:48 pm

Spider1 napisao:Da ne pretjerujem, meni je hrvatstvo svetinja za koju su ljudi dali živote, Ne mislim tako iz patetičkih razloga nego zato što je to moj identitet.
Nije opasno slušanje bilo čega samo po sebi, ali kao rezultat te srpsko-bosanske glazbe, ljudi su počeli imati takav stil života, od otvori prozor nek svi čuju, pa do srpskog govora u sred Hrvatske od ljudi koji su hrvati, čak do ubjeđenja da su cajke hrvatska glazba.

Jedno konkretno pitanje: Što Vi volite i što je po Vama ok.na Hrvatskoj glazbenoj sceni (izvorno Hrvatsko)?
Hvala
neznam što hoću ali znam što neću
bilanca

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Narodna i zabavna glazba