KOlko dugo(kratko) svirate???

Mjesto za raspravu o bubnjevima

Moderatori: glazbeni, kejcastis, dida

PostPostao/la cancerman » Uto srp 10, 2007 12:44 pm

Po tebi bi svi setovi mogli biti isti kao što je sax ili klarinet, ali nisu.

u krajnju ruku zar ne postoji više veličina saksofona?
cancerman

PostPostao/la cancerman » Sri srp 11, 2007 7:30 am

ok ok nećemo se više svađati...btw ja isto imam debele prste..tako da sam odustao od sviranja gitare..ali zato sviram bas i to dovoljno dobro da mogu uskočiti na mjesto basiste kad ne dođe na probu..onda se svira undrummed session...
cancerman

PostPostao/la cancerman » Sri srp 11, 2007 11:24 am

ne bi rekao..ja sam sav čmeljav i prosječna cura bi me prebila ko mačku.. :wink:
cancerman

PostPostao/la CleonHR » Pon tra 07, 2008 1:05 pm

Ima jedna stvar koja mi se čini puno važnija od onog šta ste tu raspravljali.

Naime, koliko visoko vam je stolac?

Nakon što sam 1 godinu svirao sa nisko postavljenim stolcem, jedan stariji i pametniji bubnjar mi je rekao da si podignem stolac.

I onda sam shvatio svu mudrost te izreke. mučim se dvostruko manje, i puno su mi pristupačniji prelazi i činele i puno više snage imam u udarcima, a pogledajte svakog bubnjara koji svira nisko na stolcu da se užasno muči kod sviranja.

Bubnjar Danziga na primjer svira maltene na barskom stolcu, gotovo stoji kod sviranja.
CleonHR

PostPostao/la mico » Sri tra 09, 2008 12:53 am

dragi moj cancerman,tebi kao bubnjARU ravnjak nebi smio biti dosadan jer ti,kao bubnjar moras provesti 98 posto vrimena svirajuci upravo tako,jer u suprotnom,ako sviras sa malo jacin izvodacima s nase estrade,jednostavno neces vise svirati,doci ce drugi koji je ravnjak i uzet ce ti posal.al stvar je u tomu da bubnjaru bubanj treba PJEVATI dok svira ravni ritam,treba se osjecati dobro,uziviti se u taj ritam i uzivati u njemu stvarajuci muziku,pa makar to bio i onaj klasicni ACDC ritam.i to ti je cilj uspjeha u hrvatskoj.nema puno dokazivanja sa 100 udaraca u sekundi,dokazi se s GROOVE-om.kazes da je ravnjak dosadan.poslusaj TOWER OF POWER.Garibaldi svira ravnjak!i to kakav!i to sve je u sluzbi stvaranja vrhunske glazbe,sto je glavni cilj takvim glazbenicima.nema u njega crossover stickinga,patterna sa 300 udaraca u dvi ipo sekunde...on ima tehniku,koju koristi s MUDIMA i to je do JAJA!
dat cu za primjer onog ludog mentalca Derrek Rodya.on je prelud,ima tehniku za pop....t,svira sve skupa min. 2500 udaraca u minuti,ali brate mili,ni susta ni gusta.metal zahtjeva takvu tehniku,ali to takoder treba biti muzikalno.po meni najzesci i najbolji metalac je manijak Haake.Kazem.bit svega je sluziti svrsi glazbe,svo znanje i tehniku usmjeriti na to pa makar to bia i valcer.
mico

PostPostao/la BinMladen » Sri tra 09, 2008 5:24 pm

cancerman napisao:btw ja isto imam debele prste..tako da sam odustao od sviranja gitare..

Sreca je svih nas i glazbe opcenito da B.B. King nije razmisljao kao ti... :lol: :lol: :lol:
BinMladen

PostPostao/la ^JGirl^ » Uto svi 13, 2008 7:49 pm

Mjesec dana...^^
^JGirl^

PostPostao/la BinMladen » Sri svi 14, 2008 10:59 am

CleonHR napisao:Ima jedna stvar koja mi se čini puno važnija od onog šta ste tu raspravljali.

Naime, koliko visoko vam je stolac?

Nakon što sam 1 godinu svirao sa nisko postavljenim stolcem, jedan stariji i pametniji bubnjar mi je rekao da si podignem stolac.

I onda sam shvatio svu mudrost te izreke. mučim se dvostruko manje, i puno su mi pristupačniji prelazi i činele i puno više snage imam u udarcima, a pogledajte svakog bubnjara koji svira nisko na stolcu da se užasno muči kod sviranja.

Bubnjar Danziga na primjer svira maltene na barskom stolcu, gotovo stoji kod sviranja.

Jednako kao sto si tomove svatko treba nagnuti koliko mu pase tako je i sa stolicom ALI ne slijedeci logku "kako bolje izgledam za bubnjevima" nego kako mi je lakse svirati... Opcenito, kaze se da bi "idealno" bilo da je noga na kasi savijena po 90 stupnjeva ili mrvicu vise pa si od te polazne tocke dizes/spustas mrvu vamo-tamo kako ti pase.

Ako razvaljujes na barskoj stolici...BE MY GUEST...ja cu te rado poslusat! :wink:
BinMladen

Prethodni

Vrati se na: Bubnjevi i udaraljke