.

Mjesto za raspravu o bubnjevima

Moderatori: glazbeni, kejcastis, dida

slažeš li se da se ljudi oko opreme i svirke uglavnom pre.ser.ava.ju?

a)da
19
95%
b)da
1
5%

Ukupno glasova : 20

.

PostPostao/la hrvojeb.pravi » Pet lip 01, 2007 2:30 am

...
Zadnja izmjena: hrvojeb.pravi; Ned pro 05, 2010 4:40 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
hrvojeb.pravi

Re: evo ovako.....(za sve umjetnike i stručnjake...)

PostPostao/la dida » Pet lip 01, 2007 4:43 pm

[quote="hrvojeb.pravi"]...i one koji se tako osjećaju.

vi svi nemate pojma...novi sam na ovo forumu i vidim da su se svi dosli preseravati a ne pricati o praktičnim stvarima.

što se kaže u narodu:
"puno brujiš-malo meda dajes"
(u prijevodu: hvatajte se svirke,a ne presera)

btw,ne zelim nikog vrijeđat,al mrzim kad mi dodje neki lik pa mi priča o zvuku saunda i da li moj bubanj ima 7 ili 9 slojeva javora.....
.....mislim....vrlo bitno.

samim time sto si napisao da mi svi nemamo pojma uvrijedio si sve ljude na forumu,a i tvoja anketa je uvredljiva.mOras prihvatiti cinjenicu da ce uvjek biti ljudi koji se preseravajui ne znaju nista,ali ima i onihkoji se kuze u mjuzu bolje ot tebei mene i njihove savjete treba poslusati.Ako nesto ne razumijes ne znaci da je to preseravanje
dida
Site Admin

.

PostPostao/la hrvojeb.pravi » Pet lip 01, 2007 8:43 pm

...
Zadnja izmjena: hrvojeb.pravi; Ned pro 05, 2010 4:41 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
hrvojeb.pravi

PostPostao/la pigbrother » Sub lip 02, 2007 12:14 am

neznam cemu ovo...sta se tice ovog foruma meni su ovdi svi ok i mislim da nema preseravanja...npr. ja dodem pitam nešto dobijem dosta savijeta,dode netko drugi i opet svi mu daju savjet tako to ide,a sta se tice preseravanja mislim da toga ovdi nema.... p.s. mislim da bi ovakve ljude trebalo bannat na par dana od strane admina...jer mislim stvarno da na ovom forumu nitko nista nezna ma.... :lol: :roll: 8)

(mozda sam napisa par gluposti...ali ljudi skuzajte pisa sam ovo u 1:20)
pigbrother

-

PostPostao/la hrvojeb.pravi » Sub lip 02, 2007 1:20 am

...
Zadnja izmjena: hrvojeb.pravi; Ned pro 05, 2010 4:42 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
hrvojeb.pravi

PostPostao/la Samosvir » Ned lip 03, 2007 11:01 pm

Velika količina psovki u nečijem izražavanju govori o siromašnom rječniku jer se autoru čini da nijedna riječ nije dovoljno dobra kao ta psovka koju upotirjebi.
Ako se još radi i o frustracijama, bilo bi lijepo da ih dotična osoba usmjeri negdje korisnije kao npr. na vježbanje tehnike sviranja.
Bojim se da se s ovakvim likovima teško može surađivati u bendu.

Još imaš puno toga naučiti! :)
Samosvir

PostPostao/la Debason » Pon lip 04, 2007 9:27 am

Hrvojeb, za me si budala.S ovakvim stavom neces daleko dogurat. Trebao bi se nac s nekim tko ti moze pokazat ne samo sto se tice sviranja vec i razmisljanja. Cinjenica je da puno ljudi ne znam skoro nista o sviranjku i bubnjevima opcenito pa traze savjete i informacije na ovom portalu.
Nema potrebe vrijedati nikoga pa cak ni tebe.
Vise se usredotoci na svoje sviranje a manje na prepucavanja s drugim ljudima, bili oni bolji li losiji, znali vise ili manje od tebe.
A ako trebas instrukcije, tu ti barem malo mogu pomoci(ako si iz okolice zg-a).ALi vjerujem da me nakon ovog posta neces kontaktirat za instrukcije:)
A sad to odsviraj lijevom rukom i lijevom nogom!
Debason

Novi član

PostPostao/la Sonor » Ned srp 01, 2007 9:52 pm

Prvo SVIMA pozdrav. Nov sam, mlad sam ali puno me toga zanima i spreman sam poslušati savjet i dr. Zato sam tu.
Inače idem u glazbenu školu i sviram klavir, ali u slobodno vrijeme vježbam bubnjeve u domu učenika jer sam tamo. Planiram kupiti Sonor 503 sa nekim Zildjianovim činelama (ZXT Rock Pack). Da li sam izabrao dobro?
Imam PREVELIKU volju za sviranjem bubnjeva a već i imam bend. Zato mi trebaju bubnjevi da bi mogli kvalitetno funkcionirati.
Zainteresirani smo za Rock i Metal. To volimo i ide nam.
Ali da se vratim na bubnjeve tj. činele.
Da li ima nešto jeftinije a također dobro kao Zildjian ZXT? Recimo Paiste ili Sabian, i da li možda Stagg?

:D
Sonor

PostPostao/la cancerman » Čet srp 05, 2007 10:58 am

Spider1 napisao:Prepoznali su se svi.
Jedna od prvih rečenica je bila:
"vi svi pojma nemate" i to od čovjeka koji buši činele.
Dakle ni tvornica koja je napravila činelu nema pojma pa ju ti malo poboljšaš s rupom. :D

Meni to sa rezanjem činelama zvuči kao da kupim auto pa malo udarim sa njim u zid da bi bolje išao. :idea:

nije u pitanju poboljšavanje nego spašavanje činele koja je btw koliko sam skužio već pukla

analogija sa autom ne stoji jer ako se zabiješ u zid pokušat ćeš popraviti auto a ne ga odmah baciti..ako to radiš sa činelama ili si buržuj ili si budala...a btw i ja se slažem sa dijelom posta navedenog..dame i gospodo ponekad se ponašate kao apsolutno nedodirljivi sveznajući i sve ostalo..jeste se možda rodili pametni? ili ste svirali u maternici? nikad niste bili tabula raza? e pa vidite slijedeći put kad sasječete nekog tko u biti samo pokušava saznati nešto što ga zanima JER TEK POČINJE SVIRATI sjetite se kako vam je bilo kad ste prvi put vidjeli tonski zapis ili sjeli za bubanj ili uhvatili gitaru u ruke...sa velikim upitnikom iznad glave..i to što neki od vas sviraju 40 godina ili su snimili već x albuma i odradili y nastupa ne opravdava taj stav!

a što se tiče kontroverznog posta-malo je grubo i neukusno napisan ali u principu i mene smetaju takve stvari..

P.S. pa me fino blokirajte...ali malo razmislite...
cancerman

PostPostao/la cancerman » Čet srp 05, 2007 11:02 am

Yamaha snare, 14"x4",Shell 1.5mm Copper,2.3mm Dyna Hoops,20 Strand Hi-carbon,
Lugs Nouveau Quick Release,made in yapan.

onak, za koji k... 2,3mm dyna hoops blablablablabalba....valjd da bolje zvuci kad se prodaje (muda pod bubrege)

nevažno..u pitanju je marketing,ne glazba...

ps. ne znam kakvi su to ljudi koje rezu cinele (losi?ne znaju svirat? fafafa.....),i zar je to neko mjerilo uopće?!? svi smo mi to manje-vise prosli pa nema smisla tu nes glumit....

pa dobro pobogu jesi ti rezao POKIDANU ili ČITAVU ČINELU?! ako si je spašavao ok ako si je kupio novu pa rezao...blago rečeno nisi normalan!
Zadnja izmjena: cancerman; Čet srp 05, 2007 11:10 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
cancerman

PostPostao/la cancerman » Čet srp 05, 2007 11:03 am

:shock: :shock: :shock:
Zadnja izmjena: cancerman; Čet srp 05, 2007 11:06 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
cancerman

PostPostao/la cancerman » Čet srp 05, 2007 11:05 am

@Debason

jessus što se uopće nastavljam...dakle forum NE POSTOJI ZBOG SAVJETA NEGO ETO TAKO?! a ako hoćete instrukcije PLATITE!?

odlazim odavdje..što dalje..snobovi jedni...i truli kapitalisti :shock:
cancerman

Re: evo ovako.....(za sve umjetnike i stručnjake...)

PostPostao/la cancerman » Čet srp 05, 2007 11:08 am

dida napisao:[

samim time sto si napisao da mi svi nemamo pojma uvrijedio si sve ljude na forumu,a i tvoja anketa je uvredljiva.mOras prihvatiti cinjenicu da ce uvjek biti ljudi koji se preseravajui ne znaju nista,ali ima i onihkoji se kuze u mjuzu bolje ot tebei mene i njihove savjete treba poslusati.Ako nesto ne razumijes ne znaci da je to preseravanje

a ima i ljudi koji znaju sve pa se da prostiš "preseravaju".

P.S. banajte me podhitno, proradio mi čir od ovuh raspri...
cancerman

PostPostao/la cancerman » Čet srp 05, 2007 11:41 am

Spider1 napisao:

Dapače i ja bih volio biti kapitalista pa makar i truli. :D

ajme..ja toliko pokušavam biti kapitalista da već smrdim..kao Plomin dok nisu zatvorili onu nesretnu elektranu... :wink:
cancerman

PostPostao/la cancerman » Čet srp 05, 2007 11:48 am

Spider1 napisao:Nevjerovatno je kada netko vlastiti savjet smatra neprocjenjivom vrijednošću a tuđi smatra preseravanjem.
:D

...što je upravo definicija preseravanja..tipa "nemoj kupiti Tamu kupi DW to ti je marka eeeeej..." ili "Planet Z su činele za početnike i nemoj ih ni pominjati nama koji sviramo Avedise" ili "ne znaš što je paradidl? idi saznaj pa se javi, dijete drago" ili "kako možeš reći da su Metallica ili Rammstein metal kad se vrte na mtv-u " itd.itd.itd....bla bla truć truć baljezg...što je žalosno jer su upravo to što sam naveo napisali malo iskusniji svirači..sad but true...

da li se kod svakog posta mora napisati " što je moje osobno mišljenje"? ako se mora odmah ga ubacujem u vlastiti sig...

P.S. možda baš i nisam pogodio bit napisanog..but nevermind
cancerman

Sljedeće

Vrati se na: Bubnjevi i udaraljke