Elektronski Bubnjevi

Mjesto za raspravu o bubnjevima

Moderatori: glazbeni, kejcastis, dida

PostPostao/la drabotic » Sri kol 01, 2007 10:32 am

otišli smo u off...

i koji je bolji, elektronac ili akustični? :D
drabotic

PostPostao/la drabotic » Sri kol 01, 2007 1:25 pm

Kad baš hoćeš...

Citiram tvoj prvi post u ovom topicu:

Zvuk bubnja ne ovisi toliko o sound ing koliko o opremi s kojom raspolaže. Svi oni znaju kamo staviti mikrofone za prosječan ton.
drabotic

PostPostao/la drabotic » Čet kol 02, 2007 9:03 am

a otkuda znaš s kojom ja opremom raspolažem i zašto si mišljenja da je to za prosječan ton?
drabotic

PostPostao/la drabotic » Čet kol 02, 2007 2:18 pm

stoji to kaj veliš ali ne nužno...

sve ovisi o potrebama benda, neću ja za gažu u nekom pubu pred 50-ak ljudi uzimati inžinjera, toliko se razumijem/o...

da ti možda ne sviraš na dap audio?
drabotic

PostPostao/la miledrum » Sri lis 10, 2007 11:33 pm

ma dajte ljudi, kakvi inzenjeri kakvi bakraci, potrebne su godine iskustva i najvise od svega imat uho i znat kad gdje nesto u zvuku koji izlazi iz kutija ne stima. za ozvucit akusticni bubanjh treba dosta toga, imat dobar bubanj,prosjecan ali zato ljudi bez kvalitetnih mikrafona uzalud trud sviraci, nemozes kupit set mikrafona za bubanj za nekih 2000 kn ito je to, daj samo 250eura za mik za bas bubanj pa da stavis i amatia mozes dobar zvuk dobit a da stavis dw i nekakve lose mikrafone e onda imas samo buku i nista drugo. to znam jako dobro jer se bavim ozvucavanjem a usto sviram i elektronac i akusticni bubanj, ak nemas love za kupit dobar bubanj i kvalitetne mikrafone bolje je kupit i elektronca za malu lovu jer ce zvucat bolje od bilo kog jeftinog akusticnjaka i jeftinih mikrafona, provjereno tisuce puta. pozdrav svima, a sto se tice elektronaca i akusticnog bubnja, tu nema dileme, idite ljudi u korak sa vremenom i koristite i jedne i druge, budite univerzalni i uspijeh je zagarantiran. :D :D :D :D
miledrum

PostPostao/la drabotic » Pon lis 22, 2007 1:35 pm

miledrum napisao:ma dajte ljudi, kakvi inzenjeri kakvi bakraci, potrebne su godine iskustva i najvise od svega imat uho i znat kad gdje nesto u zvuku koji izlazi iz kutija ne stima. za ozvucit akusticni bubanjh treba dosta toga, imat dobar bubanj,prosjecan ali zato ljudi bez kvalitetnih mikrafona uzalud trud sviraci, nemozes kupit set mikrafona za bubanj za nekih 2000 kn ito je to, daj samo 250eura za mik za bas bubanj pa da stavis i amatia mozes dobar zvuk dobit a da stavis dw i nekakve lose mikrafone e onda imas samo buku i nista drugo. to znam jako dobro jer se bavim ozvucavanjem a usto sviram i elektronac i akusticni bubanj, ak nemas love za kupit dobar bubanj i kvalitetne mikrafone bolje je kupit i elektronca za malu lovu jer ce zvucat bolje od bilo kog jeftinog akusticnjaka i jeftinih mikrafona, provjereno tisuce puta. pozdrav svima, a sto se tice elektronaca i akusticnog bubnja, tu nema dileme, idite ljudi u korak sa vremenom i koristite i jedne i druge, budite univerzalni i uspijeh je zagarantiran. :D :D :D :D

potpis...
drabotic

Re: Elektronski Bubnjevi

PostPostao/la Miki » Pet vel 29, 2008 7:40 pm

Impuls napisao:Moje iskustvo kazuje mi sljedece:

Elektronski protiv Pravih bubnjeva

1) Kada imas jeftine prave bubnjeve..ne valja nishta..Kada imas skupe i dobre...dobar zvuk na svirci mozes postici samo ako imas ODLICNOG sound ing...sa sobom inace je zvuk...osrednji....

2) Prednost elektronskog je sto sa malo boljim kitom nemas tih problema..Ides direktno u miksetu i zvuk imas strava za dvije minute uzivo..

3) Koliko s am ja shvatio,do sada je glavni izgovor bubnjara da se svira na pravim samo osjecaj..Opet ponavljam :kada Aerosmith svira,pravi je bubnjar,ali i 4 sound inzinjera da samo bubanj ozvuce...U toj kombinaciji i ja bi svirao na pravom..

4) Ono s to su moje usi cule do sada,ja d a sam bubnjar ja bi svirao na elektronskom kitu i skratio sebi muke za 95 %.

Ok,tek malo da se diskusija razvije..To je ono s to sam ja do sada osjetio--primijetio,vidjeo kada je rijec o bubnju...

pozdrav upravu si ja bi isto elektronac prije nego akusticni zato sto:
kod nas bubnjari vecina ima sonor 2003,3007 ili tama rock star,Yamahu , ali nijedan bubanj nezvuci lijepo samo stvara buku pola veceri dobro onda pocmu nabijati ko sivonje. Onaj tko ima akusticni bubanj, a nema dobre mikrafone,gejt i slicno, ima samo pola bubnja. inace meni se ljepse svidja akusticni samo ako dobro radi, a to je rijetko naci bio sam svuda ne stopi se u muziku,a elektronac puno bolje zvuci kao cd eto moje misljenje i jos sam cuo puno takvih misli,, mislim da sam upravu

akusticni bubanj dolazi u obzir samo ako ima prave mikrafone i dobar gejt
Miki

PostPostao/la zippfer » Pon ožu 03, 2008 10:48 pm

Hoće tko kupit elektronski bubanj? :D
Imam ja za prodati svog (Yamaha DTX Press), skuplja se lova još uvijek za DW-a pa..., inače ga nebi prodavao, imam ga već nekih 5 god., i radi odlično, nikad nikakvih problema. Prije 3 god. sam opet prešao na akustični (od tad elektronac nisam svirao, osim kaj sam povremeno po jednom padu vježbao) i više se nemam namjeru vraćat na elektronac.
zippfer

Prethodni

Vrati se na: Bubnjevi i udaraljke