vaš omiljeni bubnjar

Mjesto za raspravu o bubnjevima

Moderatori: glazbeni, kejcastis, dida

PostPostao/la mdrummer » Pet vel 23, 2007 7:48 am

cancerman napisao:definitivno Dany Carey (Tool) a dva bubnjara koji su me zapanjili su onaj luđak iz Meshuggah (nisam siguran kako se zove) i frajer iz Mastodona (on je na Leviathan albumu odsvirao nešto što ja nakon skoro godinu dana intenzivnog sviranja ne mogu niti približno kopirati...a svira na bubnju koji je tehnički gledani malen...tri toma i 2 crasha i ride...ono je zastrašujuće..kolege bubnjari obavezno nabavite i poslušajte Mastodon)

e da kad iskopam kako se zovu postam...

Slažem se Danny Carey - prejeben, lik iz Meshuggah Thomas Hakke - fenomenalan, lik iz Mastodona Brann Dailor - veliko iznenađenje (ugodno), ako nisi poslušaj Blood Mountain, novi album!!!!
mdrummer

PostPostao/la cancerman » Pet vel 23, 2007 8:26 am

Slažem se Danny Carey - prejeben, lik iz Meshuggah Thomas Hakke - fenomenalan, lik iz Mastodona Brann Dailor - veliko iznenađenje (ugodno), ako nisi poslušaj Blood Mountain, novi album!!!![/quote]

ma i blood mountain je dobro odsviran.... :wink:
cancerman

PostPostao/la kolja » Pon tra 02, 2007 9:36 pm

Mislim da je Jeff Campiteli(satriani band) mnogo jak,a definitivno da najveca muda od svih poseduje Phill Rudd iz ac dc
kolja

PostPostao/la Frusciante » Pet tra 13, 2007 8:47 am

za mene je definitivno chad smith iz red hot chili peppersa i
dave gohl iz nirvane
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
Frusciante

PostPostao/la damir » Sub tra 14, 2007 12:36 pm

update-Marco Minnemann-potrazite ga na yotube!
damir

PostPostao/la Sonor » Ned srp 01, 2007 10:12 pm

Joey Jordison mi je super ali ne volim bas te neke darkere.

NAJBOLJI bubnjar mi je iz Dream Theatera - MIKE PORTNOY

Gledao sam njihov koncert i zaprepastio se. I njegovim bubnjevima ali i njegovim sviranjem.......

:D
Sonor

PostPostao/la Sonor » Pon srp 02, 2007 8:37 pm

Znam. Vidio sam.
Imam slike od Portnoyevih setova. Albino Monster, Siamese Monster. ODLIČNO.

Možeš ih vidjeti na

http://www.mikeportnoy.com
Sonor

PostPostao/la Sonor » Pon srp 02, 2007 8:39 pm

Sad sam se sjetio i primjetio da nitko nije spomenuo BORISA LEINERA, bubnjara iz Azre i Vještica.
Brz je i jeben.
Sonor

PostPostao/la drabotic » Uto srp 03, 2007 7:55 am

definitivno simon phillips...
drabotic

PostPostao/la cancerman » Čet srp 05, 2007 10:44 am

Spider1 napisao:Jeben je izraz za što ?
Baš sam ti htio pisati da ako učiš klavir imaš uvjete da postaneš dobar bubnjar, ali moraš imati i pristup glazbi kao glazbenik.
Ti to ne činiš i meni je žao. Ne možeš u glazbi koristiti izraze koji ne znače ništa. Ne možeš tražiti jeftine činele koje će zvučati približno kao skupe. To ne postoji. Bolje to shvatiti danas nego sutra.
Pristup glazbi je strahovito važna stvar za onog tkoji misli to i raditi.
Ne postoje izrazi jebeno, prejebeno, car, kralj, ili ne znam što. Postoji raditi i naučiti to isto.
Nema ni demokracije u glazbi. Ne možemo se nadglasavati da li je nešto iz C, D ili Fis. Glazba je zadana i da nas je 50 moramo se držati tog pravila.
Ne smiješ puno davati važnosti i kada te netko hvali. Naravno da nam sima to godi ali zavisi tko te hvali. Ako nije glazbenik, on na takav način pokazuje da mu je bilo lijepo ali nema pojma zašto. Nije ni bitno. Ako je glazbenik mnogi to čine da bi ti dali volje.
Dakle, bubnjar si i od tebe se očekuje da ako misliš da je netko dobar bubnjar, da napišeš i zašto.

slušajte (namjerno vas persiram jer ste očigledno stariji gospodin) postoje i izrazi odličan,dobar,prosječan,loš i nedovoljan...a iz Vašeg posta sam shvatio da svirate već dulje vremena pa stoga iz poštovanja prema Vašim godinama i iskustvu ne želim ulaziti u raspravu..a mladi g. Sonor je na drugom mjestu POSTAVIO PITANJE I TRAŽIO SAVJET OD STARIJE GOSPODE GLEDE BUBNJA I OPREME KOJU NAMJERAVA KUPITI i bolje mu pomozite umjesto što raspravljat o tom kakose današnja mladež ne zna izražavati...a i ništa ne rade samo piju drogu i sexaju se..ispričavam se imaju spolne odnose bez zaštite...

@sonor

odmah se ispričaj inače ćeš biti ignoriran! reci neću više nikad i duboko se kajem!
cancerman

PostPostao/la Dario_young » Sub srp 07, 2007 12:17 pm

A jel neko cuo za Richard Cristy-ja svirao je u Deathu album Sound of Perseverance,sta tj radi,nadjite koncert Deatha u Einhovenu i bice vam jasno,jadan od jacih meni bubnjara,tako jesti prelaze i dvobasom sapirati u z totalnu opustenost,ali sto volim to je Lars Ulrich valjda zato sto mi je omiljeni bend i sto je sviram
Dario_young

PostPostao/la aleex » Sub srp 14, 2007 9:58 am

sviram gitaru pa nemogu baš previše suditi o bubnjarima jer znam 2 ritma od svirati,mada mi je želja naučiti svirati i klavir i bubnjeve još...al smatram da po onome šta čujem da je lik iz dream theatera jedan od najjačih,lars urlich i scott philips(creed,sad alter bridge) su najbolji meni
shed my skin
aleex

PostPostao/la aleex » Sub srp 14, 2007 9:59 am

i da john bonham????ili kako se već zove...bubnjar led zeppelina,najbolji bubnjar ikada......
shed my skin
aleex

PostPostao/la cancerman » Sub srp 14, 2007 5:22 pm

hehehe..sa´će da te čika spider sasječe..da kakvi su to izrazi..a inače se slažem sa Bonhamom...jedan od najboljih ROCK bubnjara ikad...
cancerman

PostPostao/la Sonor » Sri srp 18, 2007 7:52 pm

Ja se ispričavam spider1. Nisam htio ispasti pametan ili tako nešto ali ta riječ mi je nekako u navici i to sam "pokupio" od frendova koji kažu da im je ovaj gitarist jeben ili prejeben ili bubnjer itd.
Moja greška.
Za Leinera sam htio reći da mi je odličan jer je brz, precizan....
Super je.
Za činele se POTPUNO slažem s tobom ali opet zanimalo me....nov sam.....
Također se slažem i da ako je pjesma iz jednog tonaliteta ona je SAMO iz tog tonaliteta.
Zanima me na koje to uvjete misliš da mogu biti dobar bubnjar zbog klavira?
I glazbi pristupam kao umjetnik ali ponekad eto...... Nadam se da me razumijete.

Ako imate koji koristan savjet za mene, RADO ću ga prihvatiti.

P.S. Isričavam se zbog zakašnjelog odgovora, bio sam na moru.
Sonor

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Bubnjevi i udaraljke