Pitanje kompetentnosti

Sve novosti vezane uz forum možete pročitati ovdje. Mjesto za iznošenje kritika, komentara i prijedloga.

Moderatori: glazbeni, dida, Stanoja93

Re: Pitanje kompetentnosti

PostPostao/la Anton » Čet vel 25, 2010 3:54 pm

Spider1 napisao:Što mislite kakve kvalifikacije treba imati netko da bi se njegov odgovor smatralo mjerodavnim?
Forum nažalost ima mogućnost da se ljude navede na krivi put, ima i tu mogućnost da autor prenese tuđi tekst. Mislim da je razlog mnogih nesuglasica zapravo neznanje a i informacija s ulice.
Znati svirati i to dobro mislim da ljudima daje mnogo kompetencije jer čest je slučaj da nešto zvuči dobro zato što svirač zna, ali i zato što mu glazbalo to omogućuje. Za prosuđvati potrebno je imati mnogo referentnih točaka a za imati mnogo točaka treba i i mnogo znanja a za mnogo znati treba mnogo učiti. Svačiji savjet dobro dođe, ali koliko je on dugoročan ispravan to je upitno.
Škole daju najbolje i provjerene savjete, ali što sa instrumentima koji se ne uče u školi. Što sa instrumentima koje je jako teško naučiti svirati? Što sa djecom kojoj se utuvi u glavu da sve mogu ako žele, što nije točno? Tko može dati pravi savjet? Mislim samo u glazbi i na forumu.
Spider,ja sam na ovom forumu skoro godinu dana i mislim da sam kroz postove ljudi koji ih pišu shvatio tko je kompetentan a tko nije(normalno,za određene teme).Mislim da to nije teško procijeniti,barem kod ljudi koji dosta pišu.U pravu si da se lako može dogoditi da forum neke ljude navede na krivi put ali ljudi trebaju znati da ne mogu sve napisano uzeti zdravo za gotovo.Mogu samo reći da je ovaj forum kompetentniji od većine drugih glazbenih foruma na ovim prostorima(na kojima se može pročitati neograničena količina gluposti).Svatko neka sam procijeni tko je za njega mjerodavan i kompetentan a tko nije!
Anton

PostPostao/la Strat04 » Čet vel 25, 2010 4:18 pm

Tako je... Uostalom, lako se otvori tema sa konkretnim navođenjem članova. Svatko tj. tko želi napiše tko je za što kompetentan i to bi možda moglo poboljšati "sliku"....
Netko radi šta zna a netko zna šta radi...
Strat04

PostPostao/la motifes7 » Čet vel 25, 2010 7:41 pm

Strat04 napisao:Tako je... Uostalom, lako se otvori tema sa konkretnim navođenjem članova. Svatko tj. tko želi napiše tko je za što kompetentan i to bi možda moglo poboljšati "sliku"....

da mi je i to vidit... :lol: :lol:
motifes7

PostPostao/la kikos » Čet vel 25, 2010 9:48 pm

Strat04 napisao:Tako je... Uostalom, lako se otvori tema sa konkretnim navođenjem članova. Svatko tj. tko želi napiše tko je za što kompetentan i to bi možda moglo poboljšati "sliku"....

Ma daj čovječe, još ćemo počet i noževe donosit na forum ;)
kikos

PostPostao/la damir22 » Pet vel 26, 2010 10:00 am

Čitam i nikako mi nije jasno da se neki ljudi ne mogu pomiriti sa činjenicom da nekada nisu u pravu ili da neznaju sve, pa onda počne vrijeđanje i padaju teške riječi, (osnove kulture kao npr. poštivanje starijeg od strane nekih forumaša ne postoji). Iz čitanja postova lako se može procijeniti tko sa koliko znanja raspolaže a isto tako i koliko želi istog podijeliti sa ostalima a i kakve namjere ima. Treba razgovarati sa argumentima bez nabijanja tenzija. Među starijima sam na forumu i puno toga ne znam ali ću rado ono u što sam siguran podijeliti sa ostalima, osobno mislim i za Spidera, po nekim temama nisam se u potpunosti složio sa njim o čemu sam i pisao ali sve ostalo u potpunosti podržavam. Forum i služi, (to je već netko negdje napisao), da slobodno pišemo o temama koje nas interesiraju ali bez vrijeđanja i dizanja tenzija koje će dovesti da se neki ljudi više uopće neće htijeti uključivati u rasprave jer nije im stalo da ulaze u konflikte i da zbog toga loše spavaju.
Ekipi sa foruma želim malo više uzajamnog poštivanja i tolerancije.
damir22

PostPostao/la tani » Pet vel 26, 2010 10:58 am

Po mom mišljenju forum treba služiti za sakupljanje informacija o npr.nekom instrumentu da li se radi o gitari,pojačalu,zvučniku koga što zapravo zanima ali nikako sljepo slušanje,jer za neku točnost informacija mislim da moramo potražiti mišljenje od onoga tko je za to kompetentan.
Normalno da netko tko ima stotine postova na forumu ne piše baš bez nekog poznavanja određene materije,jer ne bi mogao izmišljati baš toliko novih fraza recimo o nekoj gitari,zvučniku...........A isto tako mislim da je bezobrazno nekome tko nema iskustva uvaljivati neke stvari kao ma najbolje je kupiti Fendera jer sva ostalo je bez veze a taj isti nije nikad probao svirat npr.Parkera,Godina,Framusa,Taylora.... da ne nabrajam brandove gitara koje i te kako dobro zvuče a da ne govorimo o njihovoj vrhunskoj izradi ....
Zato i mora postojati forum za sakupljanje informacija,upita,naravno i davanje savjeta ali još jednom ponavljam nikako sljepo vjerovanje na riječ jednog čovijeka.
Ja osobno nisam kompetentan davati savijete jer nisam nikad dublje ulazio u proučavanje instrumenata i sa svojih 25 godina sviračkog staža
još uvijek kad nešto trebam savjetujem se sa ljudima koji bolje poznaju stvari nego ja.
I zato bi bio najsretniji da kad ide rasprava o određenoj temi da se daju ljudima točne informacije,normalno svatko ima pravo komentirat i davat sugestije ali točne a ne nešto što je čovijek čuo od nekoga pa to onda prodaje drugom.
i na kraju Spider hvala na savjetu za zvučnik ako se sječaš slao si mi u Delnice ,
tani

PostPostao/la GrooveKing » Pon lip 28, 2010 12:32 pm

Bilo bi idealno kada bi svatko od prisutnih na forumu uplodao nešto što je odsvirao jer kako Spider kaže, ako netko zna dobro svirati to mu daje određenu kompetenciju (iako ne za sve jer taj ne mora znati puno o tehničkim aspektima opreme). Ne to mora biti čak ni neka ekstra vrhunska snimka, ali da osoba stoji iza nje. Na taj način bi svatko znao s kime komunicira, u kojem je "filmu" ta osoba. Da li me zanimaju iskustva nekoga tko svira svadbe (bez uvrede ikome, nije mi ni najmanja namjera) i da li ću slušati njegov savjet ako ih ja ne sviram? Možda ću radije uzeti u obzir mišljenje nekoga tko svira u autorskom bendu ili nekom tribute bendu ako mi se npr. sviđa njegov zvuk. I obrnuto. Nažalost, kad bi se za ulazak na forum tražila snimka ostalo bi nas jako malo pa je to možda i nemoguće.
Možda bi trebalo uvesti pravilo da ljudi ne generaliziraju nego da se od njih traži da navedu konkretna iskustva. Znači: stavio sam taj zvučnik u to pojačalo i dobio to i to, otvorio sam tu harmoniku i našao to i to (harmonikaši su čini mi se najživčaniji na ovom forumu :evil: :D ). Sve van toga je naklapanje i osobu koja počne generalizirati bi trebalo upozoriti i samim time joj vjerodostojnost pada.
Ukoliko netko napiše nešto što nije iz njegovog iskustva nego je negdje pročitao tada traba navesti referencu. To je najbolji mogući pokazatelj jer je velika razlika između dobre literature i nekog drugog foruma gdje se može pročitati svašta.
GrooveKing

PostPostao/la GrooveKing » Pon lip 28, 2010 12:38 pm

A što se tiče odlazaka s foruma, po meni je jedini normalan razlog za odlazak to što netko nema vremena za pisati postove ili više nema volje. Kad se netko uvrijedi na tuđe mišljenje ili znanje ili zato što se s nekim ne slaže pa na kraju ode onda taj stvarno ima problem.
GrooveKing

PostPostao/la Anton » Pon lip 28, 2010 2:25 pm

Hvala Bogu,postoji rubrika"Vaša svirka" u kojoj može svatko pokazati kako svira,kako mu zvuči gitara ili bilo koji instrument,efekt ili nešto treće...vrlo malo ljudi sa ovog foruma se želi predstaviti i pokazati :roll:
Anton

PostPostao/la dida » Pon lip 28, 2010 8:54 pm

Anton napisao:Hvala Bogu,postoji rubrika"Vaša svirka" u kojoj može svatko pokazati kako svira,kako mu zvuči gitara ili bilo koji instrument,efekt ili nešto treće...vrlo malo ljudi sa ovog foruma se želi predstaviti i pokazati :roll:

Svaka ti dala.Dobro si rekao.Nisam uzalud stavio tu rubriku.Slika govori tisuću rijeći,a tek zvuk....
dida
Site Admin

PostPostao/la GrooveKing » Pon lip 28, 2010 10:00 pm

Pa i zloba je podložna kritici većine. Ako zlobnik pokopa nečiju dobru sviku samo radi zlobe njegovu kritiku će pokopati drugi. Nisam to zamislio kao natjecanje s ocjenama nego kao način da se međusobno glazbeno upoznamo. Ali budući da je tako nešto u startu skoro nemoguće, pustimo to.
Važniji je ovaj drugi dio priče o točnim i netočnim informacijama. Vidim Spider da si na to u stvari osjetljiv, što je potpuno u redu i pozitivno. Znači ako se pojavi nekakva informacija koja je drugima sumnjiva tada autora treba jednostavno i otvoreno upitati odakle mu to. Neka navede izvor informacije ili opiše vlastito iskustvo. Ukoliko to nije u stanju vjerodostojnost mu pada i to mu se može otvoreno reći.
GrooveKing

PostPostao/la kikos » Uto lip 29, 2010 6:33 am

Stvar je u tome da je u glazbi puno toga stvar ukusa. A neki svoj ukus uzimaju kao nekakvo pravilo ili nešto najbolje kod odabira zvuka, opreme, suradnika. I onda se naljute kad im netko kaže svoje mišljenje koje je različito i još naglasi da je to samo mišljenje.
Šta se tiče netočnih činjenica, svima se to može dogodit, nekima više, nekima manje, ali zato je tu administrator koji bi trebao pratiti šta se piše, a za područja u kojima nije siguran nać dobre moderatore. Možda čak dati moderatorima i druge nickove pri moderiranju da ih se ne može napadati zbog brisanja/prepravljanja postova, ključanja tema, itd...
kikos

PostPostao/la Anton » Sri lip 30, 2010 11:24 am

Glazbeni ukusi su različiti i prihvaćam svačije mišljenje(ako se kao takvo ne nameće)zato i postoje forumi...dok krive informacije i neistine,bile one namjerne ili ne,netko treba odmah izbrisati :!:
Anton

PostPostao/la Anton » Sri lip 30, 2010 3:13 pm

Glupost treba jednostavno ignorirati :roll:
Anton

PostPostao/la Anton » Sri lip 30, 2010 4:11 pm

Spider1 napisao:
Anton napisao:Glupost treba jednostavno ignorirati :roll:

Mislim da ne, upravo tako neiskusnima glupost postane istina. Treba ljudima pojasniti zašto je nešto glupost, jedino to im je korisno.
Za to čovjek mora imati jako puno strpljenja :roll:
Anton

Sljedeće

Vrati se na: Obavijesti i prijedlozi