LIJEKOVI - DA ili NE?

Zdravlje - Najvažnija stvar na svijetu....

Moderator: dida

Smatras li da farmaceutska industrija zaradjuje na lijekovima koji ne pomazu ljudima?

DA
12
75%
NE
4
25%
NE ZNAM
0
Nema glasova

Ukupno glasova : 16

LIJEKOVI - DA ili NE?

PostPostao/la Nana » Uto ožu 20, 2012 11:28 am

Zanima me Vas stav vezano za lijekove i farmaceutsku industriju.
Da li su uistinu lijekovi cisto sredstvo zarade ili ipak oni imaju svoja pozitivna svojstva?!

http://www.youtube.com/watch?v=ZyQ0N04gCW4
Nana

Re: LIJEKOVI - DA ili NE?

PostPostao/la dida » Uto ožu 20, 2012 12:24 pm

Nana napisao:Zanima me Vas stav vezano za lijekove i farmaceutsku industriju.
Da li su uistinu lijekovi cisto sredstvo zarade ili ipak oni imaju svoja pozitivna svojstva?!

Čisto sredstvo zarade. U interesu faramceutske industrije je da stanovništvo bude bolesno jer na zdravima ne zarađuju ništa.
Radili su jaku kampanju kako su nam potrebne vitaminske tablete kako bi i zdrave ljude navukli na tablete, a svake godine rade nove analize i mijenjaju tablice kako bi oni koji su do jucer bili zdravi, danas rpema tablicama bili bolesni i na taj nacin ih natjerali da konzumiraju lijekove koji im ne trebaju.
dida
Site Admin

PostPostao/la Mixa » Uto ožu 20, 2012 12:25 pm

Lijekovi ubijaju ljude.
Mixa

PostPostao/la TnT » Uto ožu 20, 2012 12:30 pm

Ja sam zabunom u anketi stisnuo NE umjesto DA jer me je zbunio naslov topica koj glasi: Lijekovi Da ili Ne, a u anketi je naslov Da li su uistinu lijekovi cisto sredstvo zarade ili ipak oni imaju svoja pozitivna svojstva?!
kako da promjenim svoj glas?
TnT

PostPostao/la dida » Uto ožu 20, 2012 12:54 pm

TnT napisao:

Ja sam zabunom u anketi stisnuo NE umjesto DA jer me je zbunio naslov topica koj glasi: Lijekovi Da ili Ne, a u anketi je naslov Da li su uistinu lijekovi cisto sredstvo zarade ili ipak oni imaju svoja pozitivna svojstva?!
kako da promjenim svoj glas?

Uopće nisam skužio. Meni se desilo isto. Moj odgovor je DA. Lijekovi se proizvode iskljucivo radi zarade.
dida
Site Admin

PostPostao/la Sanda Khtu » Uto ožu 20, 2012 1:22 pm

Farmaceutska industrija je velika i troma, a firme koje se bave time uglavnom teško mogu pratiti današnje tržište koje se prebrzo mijenja. Za jedan lijek proizvesti i testirati potreban je dugogodišnji rad... Sva sreća da je u Hrvatskoj zabranjeno oglašavanje lijekova koji se dobivaju izričito preko recepta, što nije slučaj u Americi gdje su ih mediji uvjerili da boluju od svega i svačega (za što, naravno, uvijek postoji tableta)...
Lijekovi koji se već duži vremenski period koriste u liječenju (najčešće samo simptoma) dokazano djeluju (npr. penicilin, aspirin, Sumamed...). Konzumacija ostalih, bezreceptnih i nedovoljno testiranih lijekova se potiče kroz senzacionalistički pristup korišten u medijima (odjednom imamo puste epidemije nazvane po raznim životinjama i sl.). Također, promocija i propaganda stvaraju potrebe i želje općenito za proizvodima, pa tako i za lijekovima, dopunama prehrani i sl... I tako će ostati dok god svjetska ekonomija funkcionira na osnovi velikih, bezobzirnih korporacija koje obožavaju kontrolirati mase...
(p.s. završila sam za farmaceutskog tehničara srednju i magistrirati ću za nekoliko mjeseci ekonomiju, tj. marketing, pa nije samo da kenjkam paranoično bezveze... bar mislim da nisam... ok, nadam se :D :P ...nek mi neko kaže ako kenjkam bezveze, da znam za ubuduće :)
Sanda Khtu

PostPostao/la dida » Uto ožu 20, 2012 1:27 pm

Sanda Khtu napisao:Farmaceutska industrija je velika i troma, a firme koje se bave time uglavnom teško mogu pratiti današnje tržište koje se prebrzo mijenja. Za jedan lijek proizvesti i testirati potreban je dugogodišnji rad... Sva sreća da je u Hrvatskoj zabranjeno oglašavanje lijekova koji se dobivaju izričito preko recepta, što nije slučaj u Americi gdje su ih mediji uvjerili da boluju od svega i svačega (za što, naravno, uvijek postoji tableta)...
Lijekovi koji se već duži vremenski period koriste u liječenju (najčešće samo simptoma) dokazano djeluju (npr. penicilin, aspirin, Sumamed...). Konzumacija ostalih, bezreceptnih i nedovoljno testiranih lijekova se potiče kroz senzacionalistički pristup korišten u medijima (odjednom imamo puste epidemije nazvane po raznim životinjama i sl.). Također, promocija i propaganda stvaraju potrebe i želje općenito za proizvodima, pa tako i za lijekovima, dopunama prehrani i sl... I tako će ostati dok god svjetska ekonomija funkcionira na osnovi velikih, bezobzirnih korporacija koje obožavaju kontrolirati mase...
(p.s. završila sam za farmaceutskog tehničara srednju i magistrirati ću za nekoliko mjeseci ekonomiju, tj. marketing, pa nije samo da kenjkam paranoično bezveze... bar mislim da nisam... ok, nadam se :D :P ...nek mi neko kaže ako kenjkam bezveze, da znam za ubuduće :)

ne kenjkaš:)
dida
Site Admin

PostPostao/la Gibson » Uto ožu 20, 2012 2:24 pm

Ne samo da zarađuju na lijekovima koji ne pomažu ljudima nego i proizvode bolesti u labaratorijima. Farmaceutska mafija.
Gibson

PostPostao/la silvestar » Uto ožu 20, 2012 3:53 pm

ovdje sam do sada uglavnom pročitao hrpu gluposti...i to tipa "farmaceuti zarađuju na lijekovima" ,velike urote itd..Valjda neki misle da bi ih netko trebao proizvoditi besplatno ? Dali ti dida daješ besplatan oglas tvrtkama ili prekupcima ili bilo kojoj drugoj firmi ?? Naravno odgovor je VELIKO NE..Jer na svom proizvodu želiš zaraditi..A ako netko do sada još nije shvatio da je lijek proizvod ,onda je blago rečeno naivan ,da ne kažem neku drugu riječ..Mene zanima ,ukoliko ovdje neki misli da su lijekovi nekorisni ,zbog čega idu liječniku kada su bolesni ili u bolnicu kad je u pitanju teža bolest ?? Što idete tamo ?? pa tamo će vam dati lijekove ,a to je loše !!!!..Ljudi dajte se malo konkretno i argumentima razgovarajte..Dajte argumente zašto je nešto loše ,a drugo dobro..Evo vam konkretan primjer ..Prijateljica je imala karcinom dojke i vjerovala je nažalost tipovima koji liječe "vodom ,dodirom,energijom" itd i (usput uzimaju brdo novaca za to).. Umjesto da je odmah otišla u bolnicu.Skračena varijanta je ta da je danas nažalost više nema, to isključivo i jedino zato jer zbog tih pametnjakoviča izgubila dragocijeno vrijeme ,i na kraju život.To su varalice i prevaranti..a lijekovi koje ti prepiše liječnik sigurno nisu.A što se vitaminskih tableta tiće ,nitko te ne tjera da ih kupuješ..imaš mandarina,jabuka,kruški ,pa uzimaj vitamine..toliko od mene o tome da lijekovi ne pomažu..znam iz prve ruke da ima dvije skupine lijekova ,a to su oni koji pomažu 100% i onih koji pomažu malo manje ,ali ako nema boljeg a taj ti produži život i za mjesec dana ,vrijedi ga uzeti..
jebi ga tak je....
silvestar

PostPostao/la lausmatko » Uto ožu 20, 2012 4:28 pm

Slažem se....... Lijepo rečeno !!! :D :D
lausmatko

PostPostao/la silvestar » Uto ožu 20, 2012 5:35 pm

Hvala Matko..Nije mi bila namjera da se itko složi sa mnom ,ali kad vidim odgovor tipa DA ili NE , diže mi se kosa na glavi..jer ništa nije crno ili bijelo..ne mislim da lijekove treba uzimati za bilo što ,poput gripe ili viroz ,raznih prehlada ,a pogotovo ne kao vitamine,ili razne energetske napitke ,umjesto voća..to je glupo ,i sam si kriv ili glup ako to radiš..kupiš voće i povrće i sve je prepuno vitamina..normalno da uvijek ima onih koji će na tome zaraditi,ali to je i normalno ,jer nešto su ti prodali ,a koliko znamo uvijek ima budala koje će platiti i govno ,ako mu ga prodaješ..a lijekovi za ozbiljne bolesti su nešto drugo i zbilja nam pomažu ,.mogao bi navesti više primjera ,ali mi se neda sada.
jebi ga tak je....
silvestar

PostPostao/la dida » Uto ožu 20, 2012 5:45 pm

silvestar napisao:Hvala Matko..Nije mi bila namjera da se itko složi sa mnom ,ali kad vidim odgovor tipa DA ili NE , diže mi se kosa na glavi..jer ništa nije crno ili bijelo..ne mislim da lijekove treba uzimati za bilo što ,poput gripe ili viroz ,raznih prehlada ,a pogotovo ne kao vitamine,ili razne energetske napitke ,umjesto voća..to je glupo ,i sam si kriv ili glup ako to radiš..kupiš voće i povrće i sve je prepuno vitamina..normalno da uvijek ima onih koji će na tome zaraditi,ali to je i normalno ,jer nešto su ti prodali ,a koliko znamo uvijek ima budala koje će platiti i govno ,ako mu ga prodaješ..a lijekovi za ozbiljne bolesti su nešto drugo i zbilja nam pomažu ,.mogao bi navesti više primjera ,ali mi se neda sada.

POanta priče nije lijekovi DA ili NE. Uvijek će ti trebati neki lijek. Naglasakje na ovome: Smatras li da farmaceutska industrija zaradjuje na lijekovima koji ne pomazu ljudima?
A odgovor moze biti samo Da. Zadnji primjer je cijepivo za svinjsku gripu. Epidemiju koja nije postojala.
dida
Site Admin

PostPostao/la dida » Sri ožu 21, 2012 12:27 pm

Dr. Lidija Gajski'Farmaceutskoj industriji nije interes liječenje ljudi'

http://danas.net.hr/hrvatska/lijekovi-k ... -pripravci
dida
Site Admin

PostPostao/la lausmatko » Sri ožu 21, 2012 12:45 pm

lausmatko

PostPostao/la virtuoso » Čet ožu 22, 2012 8:44 am

Istina je uvijek u sredini.
virtuoso

Sljedeće

Vrati se na: Zdravlje, prehrana, vježbanje..