zvucnici

Linije, komponente, zvučnici, što odabrati u moru opreme? Cd ili ploča? Tražite neki CD ili ploču? Ovdje pitajte ljude koji znaju

Moderatori: glazbeni, dida

zvucnici

PostPostao/la damir » Čet lis 06, 2005 7:22 pm

vidim da nista ne pise pod ovu temu pa da ne zjapi prazna eto...
dakle koje zvucnike kupit?sto se tice kompjutorskih zvucnika ja bih izabrao neke od creative labs+neku zvucnu karticu isto od njih
damir

Re: zvucnici

PostPostao/la dida » Pet lis 07, 2005 6:22 pm

damir napisao:vidim da nista ne pise pod ovu temu pa da ne zjapi prazna eto...
dakle koje zvucnike kupit?sto se tice kompjutorskih zvucnika ja bih izabrao neke od creative labs+neku zvucnu karticu isto od njih

Ja sam na komp spojio bas pojačalo, zvučna mi je Creative labs. Ispalo je savršeno. Imam kućno kino. Sound je mrak.
dida
Site Admin

PostPostao/la damir » Pet lis 07, 2005 8:36 pm

da da oni su poznati po kvaliteti zvuka,ja imam audigy 2 zs+t5400 5.1 zvucnike
damir

PostPostao/la Lil Spark » Pon vel 20, 2006 8:04 pm

joj ja sam imala audigy!!! morala sam ju prodat jer sam uzela laptop :(, a super je kartica...
Lil Spark

PostPostao/la Butcher » Pon lis 02, 2006 8:02 pm

Ja imam zvucnu na maticnoj, maticna je n-force2 i razmisljam o neko grafickoj a ne znam koju?
Zvucnici su 2.1 od creative labsa (mislim da je onaj naj jaci 2.1 model)
To sam uzeo jer nemam prostor da slozim 5.1
Imate vi kakvu preporuku za zvucnu, a da cijena nije paprena!
Butcher

PostPostao/la orion24 » Pon lis 16, 2006 6:04 pm

pa šta ti fali toj tvojoj na mat.ploči?
Dino
orion24

Spajanje zvučnika

PostPostao/la marttin » Pet lis 27, 2006 9:32 am

Hi, uskoro idem na jedan tulum i zamolili su me da ponesem razglas...e sad...nemam ja ništa profi, ali nije loše...imam liniju (dosta jaku - 2 prednja od 250W i woofer 300W) i htio bi još spojit dva zvučnika od nekih 100-150W.
Prva stvar - da li je to uopće moguće spojiti jer nemam iza još dva izlaza za još dva zvučnika...?
A drugo - jel bi mi za to onda trebalo još neko pojačalo?

Hvala vam unaprijed...;)
marttin

PostPostao/la marttin » Pet lis 27, 2006 1:53 pm

Što se tiče linije - rekao si da podijelim sa 10 da dobijem pravu snagu...nije baš toliko...2 su satelita od 120W RMS-a, a woofer je 200W RMS-a...tako da ona ipak je dosta jaka (pogotovo taj woofer, jer mu se u običnoj maloj prostoriji glasnoća ne može podignuti iznad otprilike 20%)...ali bi ovo bio malo veći prostor, pa me zato zanimalo...
U svakom slučaju, hvala na savjetu...;)
marttin

PostPostao/la marttin » Pet lis 27, 2006 4:06 pm

je, piše ta snaga i na samim zvučnicima...a i vjerujem da je istina jer je linija sonyeva i dao sam za nju 4,500kn...i imam osjećaj da kada bi bila na maximumu da bi to tvoje "rušenje stvari u prostoriji" bilo doslovno...jer se već sve trese na 50%...
Uglavnom, ne znam da li bi to bilo dovoljno u malo većoj prostoriji i sa 20-tak ljudi...kužiš...
marttin

PostPostao/la marios » Čet svi 03, 2007 6:25 pm

marttin napisao:je, piše ta snaga i na samim zvučnicima...a i vjerujem da je istina jer je linija sonyeva i dao sam za nju 4,500kn...i imam osjećaj da kada bi bila na maximumu da bi to tvoje "rušenje stvari u prostoriji" bilo doslovno...jer se već sve trese na 50%...
Uglavnom, ne znam da li bi to bilo dovoljno u malo većoj prostoriji i sa 20-tak ljudi...kužiš...

Znam da je tema stara, ali da bude za ubuduce.
Tocno je bas tako kako pise Spider1. Ove linije, bile one sony ili bilo koja druga firma, ako imaju 250w po kanalu, onda bi trebale biti mrcine sa ogromnim trafom sto znaci i jako velike tezine. Uzmi u trgovini bilo koje pojacalo nazivne snage 250W i sve ce ti biti jasno. To je samo malo reklame na svim takvim linijama. Inace, linija i od 20W je cisto dovoljna za prilicno glasno slusanje glazbe u manjim prostorijama kakve imas doma. A za tulume moze proci ako nije prevelik prostor, ali ce se prilicno grijati tako da ti moze pregoriti. Znaci treba staviti barem neki ventilator da se ne pregrije. U vecini slucajeva slusas glazbu sa manje od 1w, Tako da to sto ti se sve trese na 50% je nekih 20W. Razlika izmedju te tvoje navodno 2*250W + 300W linije i jos 150W koje zelis dodati ne bi bilo gotovo nikakve razlike u glasnoci - jedva primjetno. Pojacalo od 200W svira samo 3 dB glasnije nego ono od 100W, a ljudsko uho jedva zamijeti razliku od 1 dB. Tek 10dB ti je dupla razina glasnoce, tako da ako ti linija i ima 120W po kanalu, da bi duplo glasnije svirala, trebao bi 1200W po kanalu. Znaci nema smisla dodavat zvucnike. Razglasna pojacala nemaju po 200, 300W nego 1000, 2000 i vise. Npr. velike dvorane, kinodvorane kao Cinestar ima po 10000w snage. Dodatne zvucnike bi imalo smisla stavljat jedino ako prostorije za tulum ima barem dovoljnu akusticku obradu, tj. ako je mali odjek. To sam cujes kad pljesnes rukama ili necim pa cujes dal odzvanja ili se odma odjek stisa. Ako je takav slucaj, onda je dobro imati cim vise zvucnika da se oni ljudi koji su kod zvucnika, ne ogluse od glasnoce, jer ce vise zvucnika davati dovoljno glasan direktan zvuk.
marios

PostPostao/la marttin » Sub kol 25, 2007 4:54 pm

hm...linija je snage 250 + 250 + 300 muzičke snage, no kad je RMS u pitanju to je onda 120 + 120 + 200...tako bar piše...
e sad, što se tiče pojačala i težine, kažeš sva pojačala su teška, a linije lagane...moja linija je vrlo teška, mase 15 kg.
woofer je promjera 24 cm, težak 8 kg, dimenzija 367 × 427 × 465
i dalje mislite da nije to to?
marttin

PostPostao/la zlač » Pon ruj 01, 2008 10:09 pm

marttin napisao:je, piše ta snaga i na samim zvučnicima...a i vjerujem da je istina jer je linija sonyeva i dao sam za nju 4,500kn...i imam osjećaj da kada bi bila na maximumu da bi to tvoje "rušenje stvari u prostoriji" bilo doslovno...jer se već sve trese na 50%...

Ja nisam htio komplicirat s nabavom skupih komponenti.A nisam baš imao ni novaca pa sam kupio 2004 godine Sony MHC-S7AV.Bila je cijena 5000 kuna...pa je nakon dugog skupljanja prašine na polici cijena pala na 3000 jer je bila izložbeni model.
Danas dan radi besprijekorno i što je zanimljivo u papirima nema napuhanih cijena.prednji zvučnici su samo 80W RMS...a sateleti za saraund 30W rms-a
A kad odem u Pevec po kojekakve gluposti na policama stoje plastičnjare po 500W. :roll:

A težina više nije mjerilo.Današnji uređaji rijetko koriste transformatore nego imaju elektronički pretvarač napona.Kompjuter ima ispravljače snage 400-500 W a nema transformator.Jeftinije je i stabilniji je napon...I hladnjaci imaju manju površinu,što zbog smanjenja disipacije što zbog uporabe ventilatora.
Nekad je aparat za zavarivanje težio 40kg a današnji inverterski aparati teže jedva 3 kg.Okači na rame i drapaj..
Imam Yamahu SY85 tešku 14,5 kg.. :? A današnje kljave su puno,puno lakše.
Da se i ja potpišem..??
zlač

Vrati se na: HiFi, CD-i, ploče