korg 01 wfd

Mjesto za raspravu o klavijaturama, klavirima...

Moderatori: glazbeni, dida

korg 01 wfd

PostPostao/la aurora.ivica » Čet svi 29, 2008 9:33 pm

Pozdrav svima,dal mi može netko napisat svoja iskustva sa tom KORG-ovom KLAVIJATUROM?čuo sam da postoje kartice za nju,dal se to može još nabavit,dal je bolja od korg t3 ?
aurora.ivica

PostPostao/la dekios » Čet svi 29, 2008 9:50 pm

pozdrav aurora.ivica! ja imam korg 01/WFD i mogu ti reći da je sint odličan s obzirom kolko je star, i dan danas dosta ljudi još koristi tu spravu jer je stvarno solidan. imao sam i korg T3 i mislim da je 01/W jači model iz više razloga: ima po meni puno bolji klavir, odlične padove kakve T3 nema, bolje gudače i još neke soundove ali još jako bitna stvar je da ima 32 polifona za razliku od T3 koji ima samo 16 polifona (nisam siguran ali od 24 nema više sto posto), 01/W ti ima svjetleći displej dok većina T3-ki nema pa kad si u mraku ti treba svijeća da vidiš što ti piše na displeju (jednom sam samo vidio da T3 ima svjetleći displej). e sad 01 ti nema tambure ako ti trebaju osim na karticama, (to su ti one legendarne koto tremolo "tambure" koje su prvi put stavljene na M1 pa poslije i na T3). mislim da ćeš teško naći te kartice za 01/W (to su kartice sa zvukovima M1 i T3), ja imam kartice sa klavirima ali ih ne koristim. ali kad sve zbrojiš i oduzmeš, mislim da je bolje uzet 01/W.
dekios

PostPostao/la acaamadeus » Pet svi 30, 2008 3:15 pm

Pa sad...Imao sam i o1w,i 01w prox,a i t3ex i t2ex.Ovako: Moj brat koji svira samnom u bendu svira extreme 76 i t2ex. Sa t2ex koristi: klavir koji dosta bolje izlazi u bendu nego klavir sa 01w,saxophon,klarinet,trube,tamburice,lead,brass i nikada ga se nece odreci...Ne znam koju muziku sviras i kakav si svirac(agresivan ili pasivan),ali ako kupis t3ex,mozes za njega nabaviti semplove sa dobrim stringsovima i hammondom.Obican t3 nema stringsove.01w je dosta meksa klaviatura ali i ona ima svoju draz i lepotu...
acaamadeus

PostPostao/la mmozart » Sub svi 31, 2008 1:35 am

acaamadeus napisao:Pa sad...Imao sam i o1w,i 01w prox,a i t3ex i t2ex.Ovako: Moj brat koji svira samnom u bendu svira extreme 76 i t2ex. Sa t2ex koristi: klavir koji dosta bolje izlazi u bendu nego klavir sa 01w,saxophon,klarinet,trube,tamburice,lead,brass i nikada ga se nece odreci...Ne znam koju muziku sviras i kakav si svirac(agresivan ili pasivan),ali ako kupis t3ex,mozes za njega nabaviti semplove sa dobrim stringsovima i hammondom.Obican t3 nema stringsove.01w je dosta meksa klaviatura ali i ona ima svoju draz i lepotu...

academus KORG t3 i t3ex nije sempler!!!!
mmozart

PostPostao/la dekios » Sub svi 31, 2008 2:32 am

treba uzeti u obzir da sve te kljave imaju dosta istih zvukova, a samo je jedan dio zvukova potpuno drukčiji. ne znam kakva je razlika između obične T3-ke i EX verzije ali klaviri na običnom T3 su po meni jako loši (prvi klavir je bio preuzet sa M1 koji se nikako ne može uspoređivat s onim od 01/w a drugi klavir možda više sliči zvukovno pravom klaviru od ovog sa 01/w samo meni je taj klavir imao jako lošu dinamiku i bio je jako tanak čak i kad ga se isprogramira i podeblja sa efektima pa mi je u potpunosti bio neiskoristiv). klavir od 01/w mi je jedan od najboljih korgovih klavira koji su proizvedeni. nije odličan ali je stvarno iskoristiv za bend zbog svoje izražajnosti i dobre dinamike, najbolje mi zvuči kad ga se pomiješa sa stringsom. možda si ti aca koristio onaj drugi klavir u 01/w proX, meni je totalno bezveze taj preset, imam taj klavir na kartici. naravno da i T3 ima neke odlične soundove koje su izbacili sa 01/w i da je to također ok klavijatura. aurora.ivica ako nađeš oba probaj ih pa odluči šta se tebi više sviđa.
dekios

PostPostao/la silvio » Sub svi 31, 2008 7:58 am

Spider1 napisao:Objasni pojam podebljati riječima glazbenika.

imao sam svojevremeno 01wfd i meni je sint bio ok.samo ima mali problem.svjetlo na displayu hoće riknut pa se na ekranu ništa ne vidi i tipke su malo zapinjale tak da im je trebao jedan dobar dobar servis.inače kad sad slušam neke stare snimke zvuči mi super.sve u svemu možda i najdraži korgov model.
silvio

PostPostao/la dekios » Sub svi 31, 2008 10:20 am

Spider1 napisao:Objasni pojam podebljati riječima glazbenika.
pa sve sam rekao, znači kad u efektima podebljaš neki zvuk, u ovom slučaju zvuk klavira, znači pojačaš mu low rekvencije u efektima da bi zvuk djelovao deblje i punije, ovisi koji efekt je u pitanju, jer ne koriste svi jednake parametre.
dekios

PostPostao/la acaamadeus » Sub svi 31, 2008 12:32 pm

T3ex ima za razliku od obicnog t3 1mb ram memorije,u koju se ubacuju korgovi semplovi sa disketa.Ja ih i danas cuvam(oko 50 kom) i dosta su dobri. Ne znam da li si taj piano sa 01w svirao sa bendom,ali je u nizim oktavama slab.Sve u svemu,ja volim obe ove klaviature i moram reci da je 01w prox jedna lepota od instrumenta.Ako si agresivan svirac,imas visak adrenalina kada sviras,ne stedis klaviaturu kupi t3ex,ako si pak nezniji,mirniji, kupi 01w. Kada se desi da na 01w malo koce dirke,to je malo veca kolicina masti koja se nalazi unutar dirki i treba j otvoriti i ocistiti...
acaamadeus

PostPostao/la silvio » Sub svi 31, 2008 12:45 pm

acaamadeus napisao:T3ex ima za razliku od obicnog t3 1mb ram memorije,u koju se ubacuju korgovi semplovi sa disketa.Ja ih i danas cuvam(oko 50 kom) i dosta su dobri. Ne znam da li si taj piano sa 01w svirao sa bendom,ali je u nizim oktavama slab.Sve u svemu,ja volim obe ove klaviature i moram reci da je 01w prox jedna lepota od instrumenta.Ako si agresivan svirac,imas visak adrenalina kada sviras,ne stedis klaviaturu kupi t3ex,ako si pak nezniji,mirniji, kupi 01w. Kada se desi da na 01w malo koce dirke,to je malo veca kolicina masti koja se nalazi unutar dirki i treba j otvoriti i ocistiti...

da ga nađem negdje da je ispravan i u dobrom stanju uzeo bi ga ponovo pa nek stoji.inače,htio sam kupit novi display za svog dok sam ga imao .dođe fucking 1600,00kn.fedor boić ga i dan danas svira i ne rastaje se od njega.ima sint nešto prepoznatljivo što je u novijim serijama tritona i sada m3 ubijeno.plastični su i bezdušni.ovo je puno slabija i jako zastarjela sprava ali prepoznaš mu zvuk da je to 01,dok ovi novi sintači meni svi zvuče jednako sterilno.
silvio

PostPostao/la acaamadeus » Sub svi 31, 2008 2:21 pm

Ja sam mom prijatelju prodao za 100e 01w rack,mogu ga pitati da li prodaje ako nekog zanima...
acaamadeus

PostPostao/la Pleroma » Ned lip 01, 2008 1:37 am

Prije par mjesec svirao sam ga malo kod frenda. Taj synth ima nesto svoje. Bellsevi, padovi, orgulje, cvrsti stringovi... Imao sam svojevremeno N5EX koji je malo plastican u odnosu na 01 seriju ali svejedno slican u mnogo zvukova...

Bilo kako bilo, taj rack bi se isplatilo imati za neke boje.

Spider, spominjao si X50... Ovi u Korgu su bili nesto pisali da je synth spoj stare i nove tehnologije...kao AI2 susrece HI (?!)
Ko je u moru, nije na kopnu.
Neon Eyes
Pleroma

PostPostao/la acaamadeus » Ned lip 01, 2008 5:05 pm

X50 nisam probao,kakvi su mu stringsovi? Gw7 jesam,kada mi se pokvario n5, i nisam zadovoljan uopste...
acaamadeus

PostPostao/la Pleroma » Ned lip 01, 2008 11:27 pm

Neko je napisao za Gw da se cudi koliko postoji kineskih instrumenata stavljenih gore :D
Ko je u moru, nije na kopnu.
Neon Eyes
Pleroma

PostPostao/la acaamadeus » Sri lip 04, 2008 9:39 am

Ce da nas potepaju ovi kinezi :x
acaamadeus

PostPostao/la dekios » Sri lip 04, 2008 4:34 pm

ako si probao korga tr onda znaš kako radi X50. imaju potpuno indetičan ROM, znači svi zvukovi unutra su isti ko na tr-u, ali jako bitna stvar koju X50 nema je opcija čitanja sampleova tako da si osuđen na samo ono što je unutra, tipke su lošije od tr-ovih i mislim da nema seqvencer. ipak je bolje uzet tr-a koji nije puno skuplji, možda nekih 150 eura maksimalno a značajno više toga se dobije pa je u tom slučaju ta razlika u cijeni zanemariva.
dekios

Sljedeće

Vrati se na: Klaviri,Pianina,klavijature (synth)