korg 01 wfd

Mjesto za raspravu o klavijaturama, klavirima...

Moderatori: glazbeni, dida

PostPostao/la dekios » Sri lip 04, 2008 11:19 pm

Spider1 napisao:Klaviri nisu isti. Bili su jedan iznad drugog na stalku.
vjerojatno je netko već dirao sinteve i promijenio efekte na klaviru na jednom od njih pa zato klaviri ne zvuče isto. na više mjesta na netu sam pročitao da imaju identičan ROM i da su svi preseti jednaki. X50 je kao nekakava light verzija tr-a i kompatibilni su jedan s drugim.
dekios

PostPostao/la acaamadeus » Čet lip 05, 2008 9:27 am

Sto fabrika napise na netu,istina je samo suprotno(naravno,u nekim segmentima) :)
acaamadeus

PostPostao/la dekios » Čet lip 05, 2008 11:18 am

dobro spider u redu je, ne moraš odmah biti sarkastičan u svojim izjavama. ja nisam čitao fabričke iliti tvorničke podatke već sam čitao podatke sa raznih foruma gdje ljudi imaju iskustva i s jednim i drugim sintom, pa to je valjda mjerodavno. čak i ako X50 ima drugi klavir taj može biti samo slabiji od ovog tr-ovog pošto bi ga proizvođač posebno nahvalio da je bolji jer su tr-ov klavir hvalili da je uzet iz korg oasysa.
dekios

PostPostao/la dekios » Čet lip 05, 2008 10:37 pm

i ti misliš da je taj pianoteq u klavijautri kao preset? piše na netu da se to dobije uz korg X50 samo kao softverska verzija i još 6 različitih softvera koje možeš koristit kao VST preko kompa. dakle ,to ne možeš koristiti direktno u klavijaturi već samo preko kompa a korg X50 ti je samo midi kontroler u toj situaciji. sama klavijatura ne može imati te klavire u sebi pošto su oni modelirani a ne semplirani.
dekios

PostPostao/la silvio » Pet lip 06, 2008 11:27 am

Spider1 napisao:Bravo silvio, sjećam se da si pred dvije godine mislio drukčije. :D
Čovjek mora instrument koji mu je najčešće zastupljen imati dobar, a drugi koji mu je prateći može biti bilo koji.
Ako koristiš puno stage piano, moraš imati dobar stage piano i ne na njemu svirati drugo osim klavira a na drugoj klavijaturi svirati ostalo.
Ako 50% koristiš zvuk hammond kupi hammond i koristi ga samo za to, a na drugoj klavijaturi sviraj ostalo.
Ljudi koji snimaju, financijski nažalost za svaki cd moraju izmijeniti zvuk pa moraju kupiti novo.
čuj odrastam.to je ona bolna i nezaustavljiva činjenica.01 mi je stvarno srcu draga klavijatura.neznam zašto ali tako je.probao sam sve i svašta,imam za to i prilike i mogučnosti da mi ljudi sami daju klavijature na probu.i svi se kunu u yamahu motif a meni nije niš posebno.mislim sve to je ok ali ....mnogo previše para prije svega.znaš onaj osječaj kad ti jaja zatrepere kak je nešto dobro.e,pa,meni se to već dugo nije dogodilo i lagano se povlačim i ne tražim niš novo jer mi je sve tak isto i konfekcijsko.ima 6 sinteva i guštam na njima i sviram i zadovoljavaju me.jedino da negdje nađem juno 106 ili 60 i yamahu dx 7 ali u super stanju uzeo bi ih pa nek se nađu.
silvio

PostPostao/la matic » Pet lip 06, 2008 12:28 pm

silvio napisao:
Spider1 napisao:Bravo silvio, sjećam se da si pred dvije godine mislio drukčije. :D
Čovjek mora instrument koji mu je najčešće zastupljen imati dobar, a drugi koji mu je prateći može biti bilo koji.
Ako koristiš puno stage piano, moraš imati dobar stage piano i ne na njemu svirati drugo osim klavira a na drugoj klavijaturi svirati ostalo.
Ako 50% koristiš zvuk hammond kupi hammond i koristi ga samo za to, a na drugoj klavijaturi sviraj ostalo.
Ljudi koji snimaju, financijski nažalost za svaki cd moraju izmijeniti zvuk pa moraju kupiti novo.
čuj odrastam.to je ona bolna i nezaustavljiva činjenica.01 mi je stvarno srcu draga klavijatura.neznam zašto ali tako je.probao sam sve i svašta,imam za to i prilike i mogučnosti da mi ljudi sami daju klavijature na probu.i svi se kunu u yamahu motif a meni nije niš posebno.mislim sve to je ok ali ....mnogo previše para prije svega.znaš onaj osječaj kad ti jaja zatrepere kak je nešto dobro.e,pa,meni se to već dugo nije dogodilo i lagano se povlačim i ne tražim niš novo jer mi je sve tak isto i konfekcijsko.ima 6 sinteva i guštam na njima i sviram i zadovoljavaju me.jedino da negdje nađem juno 106 ili 60 i yamahu dx 7 ali u super stanju uzeo bi ih pa nek se nađu.

Imam ti ja DX7 :D
ALI JE NE PRODAJEM....Reko si da bi mi je htio maznuti...ja predlažem nesto bolje...Ti meni fantoma G7, ja tebi yamahu DX7 IID
Pošteno nema što jel tako?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:
matic

PostPostao/la silvio » Pet lip 06, 2008 1:56 pm

matic napisao:
silvio napisao:

Imam ti ja DX7 :D
ALI JE NE PRODAJEM....Reko si da bi mi je htio maznuti...ja predlažem nesto bolje...Ti meni fantoma G7, ja tebi yamahu DX7 IID
Pošteno nema što jel tako?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:

može.i još me naguziš.
silvio

PostPostao/la matic » Pet lip 06, 2008 3:56 pm

e to ne bi išlo :D :D :D
matic

PostPostao/la acaamadeus » Pet lip 06, 2008 4:19 pm

Hm,kod dx7-ce,mi jako smeta sto njen velocity ide samo do 107 tako da je kao master neupotrebljiv.U bendu bolje izlazi dx7 nego fm na Sy seriji...To sam licno probao,a juno nisam nikada probao
acaamadeus

PostPostao/la matic » Pet lip 06, 2008 4:32 pm

nisam proucavao za master tako da to nisam znao i sada sam ostao malo začudjen,znači nebi mogla posluziti za neki rack modul?
matic

PostPostao/la acaamadeus » Sub lip 07, 2008 11:04 am

Moze sluziti,naravno,ali zvuk ce biti malo,kako da objasnim,mutniji,odnosno,neces imati pravu sliku zvuka modula koji prikljucujes.Velocity bi trebao ici do 127.Ali opet to je sitnica i moze da smeta i ne smeta...meni licno smeta.
acaamadeus

PostPostao/la rian » Pon lip 30, 2008 2:45 pm

Kupujem korg 01 Wfd u dobrom stanju. do 1700 kn. Može i u racku, ali naravno onda jeftinije :)
rian

PostPostao/la dekios » Pon lip 30, 2008 3:06 pm

čisto sumnjam da ćeš ga naći za te novce, pogotovo ako je u dobrom stanju jer ih danas malo ima dobro sačuvanih. moj je u vrlo dobrom stanju, da ga prodajem ne bi ga dao ispod 2400-2500kn, naravno zajedno sa koferom i dvije kartice. bez kofera ga ne bi dao ispod 2200.
dekios

PostPostao/la silvio » Uto srp 01, 2008 8:02 am

rian napisao:Kupujem korg 01 Wfd u dobrom stanju. do 1700 kn. Može i u racku, ali naravno onda jeftinije :)

za tu lovu nema šanse.u dobrom stanju.nema nikakve šanse.realna tržišna cijena mu je 350e u nekom stanju.ima ih jako malo u dobrom stanju.gotovo nemoguća misija za nać.display ima je bolna točka.ima edan lik u splitu u odličnom stanju.sa koferom i karticama i nagovarao sam ga da mi ga proda ali neće.njemu ga je netko nedavno prodao za tj.oženio ga za 550e.i ja bi ga isto.imao sam ga i sint je mrak al postavio si si takvu cijenu za koju nema šanse da ti ga itko proda.da ga nađem ispravnog sa displayem koji cijeli svijetli bez pardona bi dao 2500,00kn
silvio

PostPostao/la rian » Sri srp 02, 2008 12:30 am

Ja sam svoj prije par godina prodao za 2.500 kn, jednom sretnoj ženi, pa
očekujem da će i mene sad sreća pomaziti. Dao bi 2.000 ako je u super stanju. Nađe se preko oglasnika tu i tamo. Sad idem na more, a kad se vratim, u lov ! :) Inače cijena koju sam stavio je demokracija, mogao sam stavit da ga kupujem za sto kuna, a to kaj mi ga nitko ne bi prodao, demokracija je tog drugog ! Nema se ko kaj nać uvrijeđenim. Ja sam prodao čitav studio za male pare kad mi je zaškripilo. Zakon prirode, lik je imao sreće, ja nisam.
S tim da nema šanse da bih nekoga ucjenjivao. Ja sam rekao cijenu, a tko neće, hvala bogu, neće . Toliko mogu dati, i to je to. Ak netko naiđe, ok, ak ne ... pričekat ću i
to je to :)
rian

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Klaviri,Pianina,klavijature (synth)