kurzweil, yamaha, roland, korg

Mjesto za raspravu o klavijaturama, klavirima...

Moderatori: glazbeni, dida

kurzweil, yamaha, roland, korg

PostPostao/la bkukulja » Ned ruj 04, 2005 9:28 pm

Imam kurzweil k2000 sedam godina i pokazao mi se odličan. Razmišljam o nabavi novog k2661 ili motif ES .
dali tko ima kakva iskustva sa navedenim.........
bkukulja

Re: kurzweil, yamaha, roland, korg

PostPostao/la dida » Ned ruj 04, 2005 9:53 pm

bkukulja napisao:Imam kurzweil k2000 sedam godina i pokazao mi se odličan. Razmišljam o nabavi novog k2661 ili motif ES .
dali tko ima kakva iskustva sa navedenim.........

Imao sam motifa 7. Mašina je mrak, ali ne vrijedi te novce. ES verzija je vjerojatno još i bolja. Ja bi u svakom slučaju izabrao Kurzweila. Ima kvalitetnije zvukove od Yamahe.
dida
Site Admin

Re: kurzweil, yamaha, roland, korg

PostPostao/la bkukulja » Uto ruj 13, 2005 7:05 pm

dali je neko možda usporedio fantoma i motif 6es :shock:
bkukulja

PostPostao/la Sony » Ned stu 13, 2005 4:47 pm

Motif mi bolje zvuci, dok je Fantom kompletniji kao masina... iako takodje dobar.
Sony

PostPostao/la tom » Ned stu 13, 2005 10:42 pm

jel bolji BMW ili Mercedes?
tom

PostPostao/la Sony » Pon stu 14, 2005 2:29 am

tom napisao:jel bolji BMW ili Mercedes?

Mercedes 8) :lol:
Sony

PostPostao/la tom » Pon stu 14, 2005 9:00 pm

Eh da, probao sam Fantoma nakratko na velesajmu i mogu reci da su zvukovi jako dobri, fest masni, onak 'ko spek. Za funkcije pregledati nisam imao vremena. A i tak bi mi trebalo tjedan dana vjerojatno. Sampleovi klavira su posebno fascinantni. Ekran mi je cool, jednostavno opsluzivanje.
Motif nema takav interface. Iako vise nije skrt ko EX5 po tom pitanju. Ali je moj favorit. Probao sam ga malo bolje, a i imam njegovog prethodnika (spomenuto) koji jako slicno zvuci (isto rekao bi). Jako dobri sampleovi, a ima i "analognih" zvukova, iako nikad nece dostici Prophet 5 :wink:

Kak god, jako skupe stvari. Ali, ja se ne mogu zamisliti bez jednog workstationa u mojem setup-u. Tak, da vec nemem jedan, sigurno bi kupio Motif.
tom

PostPostao/la dida » Uto pro 13, 2005 11:04 am

tom napisao:Eh da, probao sam Fantoma nakratko na velesajmu i mogu reci da su zvukovi jako dobri, fest masni, onak 'ko spek. Za funkcije pregledati nisam imao vremena. A i tak bi mi trebalo tjedan dana vjerojatno. Sampleovi klavira su posebno fascinantni. Ekran mi je cool, jednostavno opsluzivanje.
Motif nema takav interface. Iako vise nije skrt ko EX5 po tom pitanju. Ali je moj favorit. Probao sam ga malo bolje, a i imam njegovog prethodnika (spomenuto) koji jako slicno zvuci (isto rekao bi). Jako dobri sampleovi, a ima i "analognih" zvukova, iako nikad nece dostici Prophet 5 :wink:

Kak god, jako skupe stvari. Ali, ja se ne mogu zamisliti bez jednog workstationa u mojem setup-u. Tak, da vec nemem jedan, sigurno bi kupio Motif.

Treba mi hitno klavijatura s 88 tipaka.stage piano,moze i master keyboard
ako znas nekog da ima javi
dida
Site Admin

PostPostao/la tom » Uto pro 13, 2005 12:06 pm

Frend mi prodaje (valjda, necka se vec mjesecima), Korg Triton pro x. Tko oce tu spravu, to bi mu svakako preporucio jer je stvarno klavijatura bez greske. Kupio ju je prije, ne znam, 2 godine, a nije svirao na njemu valjda koliko ja sviram u dva mjeseca na svojoj opremi. Pazi to ko oko u glavi. Ak te zanima, pitaj ga: Bojan 098/9219-594.

Za nesto drugo ne znam.
tom

PostPostao/la dida » Pet pro 16, 2005 8:02 pm

tom napisao:Frend mi prodaje (valjda, necka se vec mjesecima), Korg Triton pro x. Tko oce tu spravu, to bi mu svakako preporucio jer je stvarno klavijatura bez greske. Kupio ju je prije, ne znam, 2 godine, a nije svirao na njemu valjda koliko ja sviram u dva mjeseca na svojoj opremi. Pazi to ko oko u glavi. Ak te zanima, pitaj ga: Bojan 098/9219-594.

Za nesto drugo ne znam.

Hvala.Nabavio sam vec Kurzweil PC-88
dida
Site Admin

PostPostao/la bkukulja » Ned sij 08, 2006 9:38 pm

onda, kakav je PC-88
:?:
bkukulja

PostPostao/la dida » Ned sij 08, 2006 10:50 pm

bkukulja napisao:onda, kakav je PC-88
:?:

crklo mu je napajanje.vratio sam ga.treba servisirati adapter.Nisam ga stigao isprobati kako spada ali djeluje jako dobro.
dida
Site Admin

PostPostao/la cobracro » Čet sij 12, 2006 8:28 pm

Zna li tko ovdje gdje bih mogao nabaviti dijelove za yamaho 9000pro. Naime tražim matične ploče. Strujni udar ih spržio. Također, ako netko ima pametnu ideju kako popraviti ovaj moj nesretan instrument nek se javi. Već su mi davali ponude iz glavnog ovlaštenog servisa yamahe u Hrvatskoj, no to su totalno nebulozne cijene. Skuplji dijelovi od samog instrumenta. Ako netko zna kako riješiti ovaj problem bio bih mu jako zahvalan.
cobracro

PostPostao/la dida » Čet sij 12, 2006 11:41 pm

cobracro napisao:Zna li tko ovdje gdje bih mogao nabaviti dijelove za yamaho 9000pro. Naime tražim matične ploče. Strujni udar ih spržio. Također, ako netko ima pametnu ideju kako popraviti ovaj moj nesretan instrument nek se javi. Već su mi davali ponude iz glavnog ovlaštenog servisa yamahe u Hrvatskoj, no to su totalno nebulozne cijene. Skuplji dijelovi od samog instrumenta. Ako netko zna kako riješiti ovaj problem bio bih mu jako zahvalan.

nazovi Yamahin ducan ili ostavi oglas na glazbenom oglasniku da trazis dijelove.To je malo starija klavijatura.sretno!
dida
Site Admin

PostPostao/la bkukulja » Pet sij 20, 2006 9:14 pm

Da se pohvalim, kupio sam novog k2661.

Doista zvuči odlično. :P :P :P :P
oće ko kupit k2000vp
bkukulja

Sljedeće

Vrati se na: Klaviri,Pianina,klavijature (synth)