YAMAHA MOTIF XS

Mjesto za raspravu o klavijaturama, klavirima...

Moderatori: glazbeni, dida

YAMAHA MOTIF XS

PostPostao/la motifes7 » Pon lip 22, 2009 2:41 pm

eto pojavile su se priće,da navedeni model syntha ima tvorničku grešku,da se gasi,i glupira prilikom svirke,pa ako neko ima takav problem neka ga iznese,ja ga osobno nemam,a znam i dosta ljudi koji nemaju,te mislim da su to gluposti,i da netko s time želi skinuti cijenu yamahe....
motifes7

PostPostao/la dekios » Pon lip 22, 2009 4:06 pm

nije ni čudo, kad nove yamahe koštaju previše kod nas, stvarno su nabili cijene ko da nisu čisti.
dekios

PostPostao/la motifes7 » Pon lip 22, 2009 5:12 pm

dekios napisao:nije ni čudo, kad nove yamahe koštaju previše kod nas, stvarno su nabili cijene ko da nisu čisti.

yamaha za ono što nudi,uopće nije preskupa,samo ljudi ne kuže taj synth,jer ono što dobijrš u njemu kad bi raspakirano u komponentama kupovao,bilo bi duplo skuplije,ako govorimo za xs
motifes7

PostPostao/la dekios » Pon lip 22, 2009 5:25 pm

ne bih se baš složio s tobom. čuo sam sint kako radi i sve je to ok, ali toliko love sigurno ne vrijedi, po meni. u europskoj uniji su cijene realnije za yamahu nego kod nas. npr.uopće ne možeš proširiti sint ni s jednom plg karticom a većina stvari koje ima imao je i motif es, barem ono što je potrebno za live svirku. :)
dekios

PostPostao/la motifes7 » Pon lip 22, 2009 7:47 pm

dekios napisao:ne bih se baš složio s tobom. čuo sam sint kako radi i sve je to ok, ali toliko love sigurno ne vrijedi, po meni. u europskoj uniji su cijene realnije za yamahu nego kod nas. npr.uopće ne možeš proširiti sint ni s jednom plg karticom a većina stvari koje ima imao je i motif es, barem ono što je potrebno za live svirku. :)

yamaha ne izdaje klavijaturu u prodaju ako barem 30% nije bolja od predhodnog modela,imao sam es,odličan je,ali se neda po ničemu uspoređivat sa xs,a pogotovo ne tonski
motifes7

PostPostao/la dekios » Pon lip 22, 2009 8:03 pm

evo ti si prvi čovjek koji je ovo izrekao, nikad još od nikoga nisam čuo da xs radi čak 30% jače od es-a. par puta sam gledao live gdje se u bendu svira na xs i uopće mi nije djelovao nešto puno uvjerljivije i moćnije od es-a što se tiče izlaznih filtera a ni soundova. mislim ok je to klavijatura, ali po meni ne vrijedi toliko. evo dan danas stavi emu-a pored bilo kojeg motifa i vidjet ćeš koliko zapravo motif djeluje neuvjerljivo pored njega a jeftiniji je od motifa dosta. :)
dekios

PostPostao/la groove-a-holic » Pon lip 22, 2009 11:15 pm

...sa svojim xs-om još nisam doživio tako nešto, vjerojatno neka patka...
... a šta se tiče cijene, svoj motif xs 7 sam uzeo u 12.mj. u euro-unit-u i platio ga 16350 kn točno. Ok, tad su puknuli 35% popust, a načuo sam da je iza nove godine yamaha digla 7% cijene svih artikala. Hoću reći da je ova cijena čist ok i negdje u rangu sa ostalim hi-class workstationima (m3, fantom g,...) Čemu onda spika da su cijene abnormalne? Na drugu stranu sad cijene u eu i odnosi u cijenama između tih modela u europi...
svašta i ništa...
groove-a-holic

PostPostao/la dekios » Pon lip 22, 2009 11:34 pm

groove-a-holic napisao:...sa svojim xs-om još nisam doživio tako nešto, vjerojatno neka patka...
... a šta se tiče cijene, svoj motif xs 7 sam uzeo u 12.mj. u euro-unit-u i platio ga 16350 kn točno. Ok, tad su puknuli 35% popust, a načuo sam da je iza nove godine yamaha digla 7% cijene svih artikala. Hoću reći da je ova cijena čist ok i negdje u rangu sa ostalim hi-class workstationima (m3, fantom g,...) Čemu onda spika da su cijene abnormalne? Na drugu stranu sad cijene u eu i odnosi u cijenama između tih modela u europi...
fantom je isto dosta skup ali npr. novi m3-73 dobiješ u dućanu za nešto više od 14000 kn dok motif xs košta preko 17000 kuna za keš. meni je 3000 kuna itekakva razlika u cijeni al ok, kome to nije puno neka plati. :D
dekios

PostPostao/la dida » Uto lip 23, 2009 12:26 am

dekios napisao:
groove-a-holic napisao:...sa svojim xs-om još nisam doživio tako nešto, vjerojatno neka patka...
fantom je isto dosta skup ali npr. novi m3-73 dobiješ u dućanu za nešto više od 14000 kn dok motif xs košta preko 17000 kuna za keš. meni je 3000 kuna itekakva razlika u cijeni al ok, kome to nije puno neka plati. :D

Kod mene M3 73 nov dobis ispod 14000 kn:)
dida
Site Admin

PostPostao/la Motif » Uto lip 23, 2009 6:13 am

Ma ljudi, o čemu vi pričate? Cijene u EU nisu ništa povoljnije od HR. Pa pogledajte malo koliko u EU košta XS. Oko 2900 eura je prosjek, pa sada si vi izračunajte. Isto tako važi i za M3-73, koji je u EU u prosjeku oko 2300-2500 eura. Jedino su cijene u Americi dosta povoljnije, no opet je tu transport koji se mora platiti, pa sve to skupa kada zbrojiš dođe na isto. Nadalje, imao sam M3-73 i mjenjao sam ga za Yamahu ES7 i niti u jednom trenutku mi nije žao za to. Yamaha je oduvjek bila među najskupljim proizvođačima i to nadoknađuju kvalitetom izrade, a bogami i zvuka.
Eh, zaboravio sam još nešto. Neka mi netko kaže zašto se tako malo Yamahi prodaje po oglasima? Tu i tamo se koja zalomi i nakon par dana je više nema, a pogledajte koliko Korgova se preprodaje. Zašto? Zato što onaj koji je kupio Yamahu, shvatio je da bolje od toga neće naći i da ga vjerno služi i nema potrebe za prodajom. Isto tako, ja još nisam čuo da je netko imao reklamaciju na bilo koji model Motif serije.
Motif

PostPostao/la Anton » Uto lip 23, 2009 9:28 am

Yamaha ima relativno visoke cijene ali svojom kvalitetom to i zaslužuje,mada nisu kod nas uvijek cijene kao i u EU.Euro-unit ima dobre cijene jedino kad su nekakve akcije i tek tad su cijene kao vani.Uglavnom su povoljni kad se plaća gotovinom,a kreditna cijena je daleko veća(kao da nije dovoljno što te operu na kamatama)i to preko 30%!!!
Anton

PostPostao/la dekios » Uto lip 23, 2009 9:54 am

Anton napisao:Yamaha ima relativno visoke cijene ali svojom kvalitetom to i zaslužuje,mada nisu kod nas uvijek cijene kao i u EU.Euro-unit ima dobre cijene jedino kad su nekakve akcije i tek tad su cijene kao vani.Uglavnom su povoljni kad se plaća gotovinom,a kreditna cijena je daleko veća(kao da nije dovoljno što te operu na kamatama)i to preko 30%!!!
e upravo to, ni za keš nisu baš povoljni a ako uzimaš na kredu onda te tek oderu i to svjetski. :wink:
dekios

PostPostao/la acaamadeus » Uto lip 23, 2009 10:23 am

Ja prodajem nov xs6....ko da 1900e,neka ga nosi...
acaamadeus

PostPostao/la Anton » Uto lip 23, 2009 11:08 am

Kad se prodaju sve su spremne.Obožavam oglase tipa"Prodajem klavijaturu...spremna za gaže :D PRODAJEM AUTO SPREMAN ZA VOŽNJU!!!
Anton

PostPostao/la motifes7 » Uto lip 23, 2009 11:37 am

hvala bogu,imao sam gotovo sve klavijature koje se nude na tržištu,od rolanda d5,pa sad do motifa xs,fantoma x,g,korga triton komplet serija,i m3,što se zvuka tiće,ništa se neda usporedit sa yamahom serije motif es,xs,govorim u globalu,a to govori i cijena na tržištu,jer jedan es7 stavi u oglas za cca1600eu,i prodat češ ga sa par dana,a m3 61 tipka,novi,prodaju po 1400eu mjesec dana,jer ga niko neće,jedino exstream se prodaje,al ima skoro veću cijenu od m3,a to zato jer ima gotovih setova,a večina od nas su lijenčine složit nešto.
motifes7

Sljedeće

Vrati se na: Klaviri,Pianina,klavijature (synth)