YAMAHA MOTIF XS

Mjesto za raspravu o klavijaturama, klavirima...

Moderatori: glazbeni, dida

PostPostao/la Motif » Uto lip 23, 2009 11:45 am

groove-a-holic napisao:...sa svojim xs-om još nisam doživio tako nešto, vjerojatno neka patka...
... a šta se tiče cijene, svoj motif xs 7 sam uzeo u 12.mj. u euro-unit-u i platio ga 16350 kn točno. Ok, tad su puknuli 35% popust, a načuo sam da je iza nove godine yamaha digla 7% cijene svih artikala. Hoću reći da je ova cijena čist ok i negdje u rangu sa ostalim hi-class workstationima (m3, fantom g,...) Čemu onda spika da su cijene abnormalne? Na drugu stranu sad cijene u eu i odnosi u cijenama između tih modela u europi...

U to vrijeme kada si ju ti kupio, meni su u jednom ( ne smijem reći kojem) Yamahinom zastupništvu, XS7 nudili za 15 500 kn.
Motif

PostPostao/la Anton » Uto lip 23, 2009 11:59 am

Spider1 napisao:Najozbiljnije pitam, zašto kupovati nešto od 2500 eura ako istu stvar možeš odraditi sa MO ili MM ili Korgom M50 i ne potrošiti više od 1000 eura. Svi mi bez obzira na žanr koristimo desetak zvukova a odih 200 plaćamo a da nam ne trebaju.
Baš danas, klavijaturista sa looperom sa efektima, dobiva od zvuka ono što mu ne pruža ni najskuplja klavijatura a osim toga bolje novac ulagati u perfektan razglas, jer samo razglas je ono što publika čuje.
Interesira me motiv kupnje motifa xs, ako može netko obrazložiti.
Zašto kupiti xs?
U pravu si da istu stvar može odraditi MO ili xs,ali je osjećaj pod prstima kod MO više nego jadan.Motif je napravljen daleko kvalitetnije,tipka mu je puno bolja...jednostavno neusporedivo,a sad dali to vrijedi te razlike u cijeni?Isti taj primjer sam dao tu na forumu sa M-audio prokeys88sx,dobar zvuk a feeling grozan!
Anton

PostPostao/la motifes7 » Uto lip 23, 2009 12:37 pm

Spider1 napisao:
motifes7 napisao:hvala bogu,imao sam gotovo sve klavijature koje se nude na tržištu,od rolanda d5,pa sad do motifa xs,fantoma x,g,korga triton komplet serija,i m3,što se zvuka tiće,ništa se neda usporedit sa yamahom serije motif es,xs,govorim u globalu,a to govori i cijena na tržištu,jer jedan es7 stavi u oglas za cca1600eu,i prodat češ ga sa par dana,a m3 61 tipka,novi,prodaju po 1400eu mjesec dana,jer ga niko neće,jedino exstream se prodaje,al ima skoro veću cijenu od m3,a to zato jer ima gotovih setova,a večina od nas su lijenčine složit nešto.

Čemu ti služi ovo generaliziranje i što toliko ratuješ. Ja znam slučaj da je prodan M3 u istom danu kada je dan oglas. Ne mogu sada reći da ga svatko proda. Ne bih ti kupio xs ni za 500 eura jer mi ne treba.
Svaku klavijaturu po kojoj je netko čačakao sa zvukom uopće ne diram i ne interesira me. Jesam zato ljenčina? Dapače, gdje je nekom pamet da misli kako može složiti nešto bolje od tvornice. Naročito kod yamahe klavire. Yamaha je skinula ton sa svojih akustičnih klavira cijene i 80.000 eura i kada netko ide mijenjati ton za potrebe svatova, njegova inteligencija je vrlo upitna.
ES je koštala 2500 dolara, u Europi 2300 eura, Thomann je zadnje zalihe prodavao za 1800 eura i stvarno treba biti tukac za nekom platiti 1600eura nakon što je s njom odsvirao 100 svadbi. Realna cijena u svijetu za ES je 1200-1500 eura pod uvjetom da je klavijatura bila u sobi.

daj mi objasni cijene exstrema,i m3...neznam???
motifes7

PostPostao/la motifes7 » Uto lip 23, 2009 12:44 pm

Spider1 napisao:Najozbiljnije pitam, zašto kupovati nešto od 2500 eura ako istu stvar možeš odraditi sa MO ili MM ili Korgom M50 i ne potrošiti više od 1000 eura. Svi mi bez obzira na žanr koristimo desetak zvukova a odih 200 plaćamo a da nam ne trebaju.
Baš danas, klavijaturista sa looperom sa efektima, dobiva od zvuka ono što mu ne pruža ni najskuplja klavijatura a osim toga bolje novac ulagati u perfektan razglas, jer samo razglas je ono što publika čuje.
Zašto kupiti xs?

i objasni kako kupiti klavijaturu koja ima 10 odličnih zvukova,a ne 200 il pak 1200,??? jel to postoji uopće,ajmo se dotaknuti korga m3,reci koji zvuk nečega on ima dobar,možda klavir,hammond,gitaru,trubu????,imao sam ga doma 2mj,i od njegovih tvorničkih zvukova nemožeš odraditi svadbu,gažu,dok ne staviš stare semplove od triton serije,jedino možeš pratit enigmu,il pak neke druge svemirske bendove,dočim na motifu imaš gotovo posloženo sve kaj trebaš,i netreba prčkati po programu,osim ubaciti sempl tambure mandoline,i pokoju harmoniku
motifes7

PostPostao/la acaamadeus » Uto lip 23, 2009 12:52 pm

Ovaj xs6 je nov....
acaamadeus

PostPostao/la motifes7 » Uto lip 23, 2009 1:02 pm

acaamadeus napisao:Ovaj xs6 je nov....

znaći xs6 1900eu+proširenja 100eu+ kofer 100eu=2100eu spreman za gažu..što bi u prijevodu značilo da je xs7 2500eu,jer je 400eu skupliji.
motifes7

PostPostao/la silvio » Uto lip 23, 2009 8:06 pm

Anton napisao:Kad se prodaju sve su spremne.Obožavam oglase tipa"Prodajem klavijaturu...spremna za gaže :D PRODAJEM AUTO SPREMAN ZA VOŽNJU!!!

hmmmmmm.
ajd kad svi prodaju nešto na forumu da se i ja ubacim.prodajem KITU.ili poklanjam ili iznajmljujem ili dajem besplatno.sve opcije mogu.cure od 18-30 molim javite se.savršeno stanje,ko nova,dobra kvaliteta,tvrde tipke,odličan feeling za vrijeme svirke,savršeno leži pod prstima.odlično isprogramirana.može odsvirat svadbu od 12 sati u komadu.
silvio

PostPostao/la groove-a-holic » Uto lip 23, 2009 8:36 pm

U to vrijeme kada si ju ti kupio, meni su u jednom ( ne smijem reći kojem) Yamahinom zastupništvu, XS7 nudili za 15 500 kn.[/quote]

A hebi ga... :) ja sam bio zadovoljan kad sam čuo da je i ovoliko skinuta cijena... :D a i nisam do tada znao ljude iz yamahe jer nisam uzimao bilo šta yamahino... tih je 15500 već jako dobra cijena.
svašta i ništa...
groove-a-holic

PostPostao/la silvio » Uto lip 23, 2009 9:17 pm

groove-a-holic napisao:U to vrijeme kada si ju ti kupio, meni su u jednom ( ne smijem reći kojem) Yamahinom zastupništvu, XS7 nudili za 15 500 kn.

A hebi ga... :) ja sam bio zadovoljan kad sam čuo da je i ovoliko skinuta cijena... :D a i nisam do tada znao ljude iz yamahe jer nisam uzimao bilo šta yamahino... tih je 15500 već jako dobra cijena.[/quote]

ljudi a da vam ja kažem jednu stvar.to je poslovna tajna ali .....možete i sam i izračunati neke stvari.ti sintevi u nabavi koštaju između 800-1000€.kad se stavi pdv i troškovi carine i špedicije i prijevoza dodajte još 30% i onda ide marža.ako sint u dućanu novi dođe 23000tkn koliko yamaha legalno dođe i na to dobijete 35% popust a istovremeno i korg i roland dođu oko 15-16000tkn onda znate da je tu nekaj čudno.nemre yamaha biti toliko skuplja.to je sve ista klasa sinteva koja se radi u japanu u hammamatsu na 300m daljine jedne tvornice od druge.i sve je to isti drek i iste komponente.kvaka je u marži i potražnji.kad dobiješ yamahu s tih 25% misliš da si dobro prošao.a u biti dođeš na njenu realnu cijenu koliko bi u biti trebala koštati i onda ako kupuješ za keš od te cijene dobiti popust.tako je kod rolanda i korga.fantom je koštao 16000tkn -popust za keš koji je išao do 20-25% ovisi.u isto vrijeme yamaha dođe 23tkn i kad skineš 35% mada!!!!!!! to je bila akcija i ne daju svima stalno 35% ,dođeš na cifru koliko taj sint zapravo vrijedi.a to je 15tkn a toliko su korg i roland u startu sa cijenama na koje za keš dobijete 20%.jel yamaha toliko bolja da toliko više vrijedi.ma je vraga.tipična trgovačka fora na koju svi nasjedaju jer misle kako su profitirali s tih 35% a kad se to skine ostaje realna marža i 100% zarada a kada bi bilo kako treba onda bi se popust trebao davati od te cijene pa - za keš a ne nabrijati cijenu do bola i onda kao dat veliki popust.to je čista navlakuša.a u ostalom u 2 mj su svi,i korg i yamaha i rpland digli cijene zbog japanskog jena i krize i motif xs 8 košta 34tkn,roland g8 32000 tkn.m3 je nekih 27900,00tkn, tyros isto 34tkn.tko je tu lud recite vi meni.
silvio

PostPostao/la Motif » Uto lip 23, 2009 9:49 pm

Silvio, to mi svi znamo koliko se na maržama abnormalno dižu cijene i da stvarna vrijednost syntha iznosi gotovo pola od istaknute cijene. No ja ću se osvrnuti samo na jednu stvar. Usporedi materijale i kvalitetu izvedbe između M3, Fantoma i Motifa. Kada sam uzeo M3, plašio sam se malo jače pritisnuti gumbiće jer izgledaju osjetljivije nego na kakvom Casiu, a o kučištu da ne govorim. Stavili par limenih poklopaca i to je onda synth? A s druge strane uzmi Fantoma koji je poput tenka ili Motifa es. Mislim, meni je to jako bitno kod odabira syntha, iako to ne može biti opravdanje za tako veliku razliku u cijeni, no ipak ću dati više novaca za synth koji izgleda čvršće i kompaktnije, pa makar imao lošije zvukove.
Hvala bogu pa sam se uspio riješiti M3 i vratiti se na Yamahu, dok Fantoma uopće ne planiram mjenjati.
Motif

PostPostao/la DM81 » Uto lip 23, 2009 10:00 pm

motifes7 napisao:
Zašto kupiti xs?

i objasni kako kupiti klavijaturu koja ima 10 odličnih zvukova,a ne 200 il pak 1200,??? jel to postoji uopće,ajmo se dotaknuti korga m3,reci koji zvuk nečega on ima dobar,možda klavir,hammond,gitaru,trubu????,imao sam ga doma 2mj,i od njegovih tvorničkih zvukova nemožeš odraditi svadbu,gažu,dok ne staviš stare semplove od triton serije,jedino možeš pratit enigmu,il pak neke druge svemirske bendove,dočim na motifu imaš gotovo posloženo sve kaj trebaš,i netreba prčkati po programu,osim ubaciti sempl tambure mandoline,i pokoju harmoniku

hajde da i ja nesto dodam. kad je u pitanju recimo m3 koji mnogi pljuju, ja ga imam vec nekih 7 mjeseci i sasvim mi ok radi onako kako sam ga ja poslozio, i osim sto sam sam pravio neke zvukove, koristim i mnogo fabrickih. samplove rijetko koristim na njoj. nikakvih problema nemam mogu odraditi bilo koju svirku. ne kazem da radi bolje od yamahe ili neceg drugog ali radi sasvim ok. ko mi ne vjeruje nek me poslusa. ljudi misle uglavnom ako ti klavijatura ne godi za cajke da i nije bog zna sta, e pa treba malo raditi s klavijaturom pa ces imati sto ti treba. zato se i zove valjda workstation.
DM81

PostPostao/la virtuoso » Sri lip 24, 2009 1:31 am

Ljudi,ja se grozim diranja (mijenjanja) zvukova,bilo na sadašnjem TR-u,isto tako i na Elki 44 nekad.Naprosto,moja ušesa ne trpe mijenjani zvuk od originalnog (ma kakav on bio).Slažem se sa Spiderom kad kaže da ipak inženjeri pojedinih brandova ipak bolje sastavljaju zvukove,ako ništa,za to su plaćeni.

I još nešto,još nisam čuo da su gažeri pravili bolje zvukove od originalnih,kad se sluša svirka navedenih kljavera to naprosto zvuči smiješno.
virtuoso

PostPostao/la acaamadeus » Sri lip 24, 2009 7:11 am

Spider1 napisao:
motifes7 napisao:i objasni kako kupiti klavijaturu koja ima 10 odličnih zvukova,a ne 200 il pak 1200,??? jel to postoji uopće,ajmo se dotaknuti korga m3,reci koji zvuk nečega on ima dobar,možda klavir,hammond,gitaru,trubu????,imao sam ga doma 2mj,i od njegovih tvorničkih zvukova nemožeš odraditi svadbu,gažu,dok ne staviš stare semplove od triton serije,jedino možeš pratit enigmu,il pak neke druge svemirske bendove,dočim na motifu imaš gotovo posloženo sve kaj trebaš,i netreba prčkati po programu,osim ubaciti sempl tambure mandoline,i pokoju harmoniku

Mislio sam ignorirati ovaj post, ali u interesu glazbe, istine i mladih ljudi neću. Ne moje istine, nego glazbene istine, edukacije u stvaranja. Suditi bilo koji instrument po tome koliko je dobar za svadbe je usko, primitivno i zatucano a pritom spominjati i Enigmu je prepotentno. Činjenica je da čobanu možeš dati digitalnu ovcu i digitalnu frulu, on ne napreduje nego i dalje ostaje čoban.
Enigma nije neki svemirski band sa svemirskim zvukovima, nego koriste etno zvukova više nego svi cro svadbarski gažeri zajedo.
Ti Motifes prije nego nešto pišeš, nešto i nauči. Postoje ljudi koji ne žele upucati harmonike i mandoline, kojima je čisto svejedno za sve gažere svijeta točno onoliko koliko gažeri ne znaju što je hammond ni što je lespolka 59 godište i prođu pokraj njih kao pokraj panja, a ako kod nas u Istri osjete miris pršuta, vina i ribe, idu točno u tom smjeru, čak se desi da ne primjete ni domaćina koliko im je ta besplatna klopa važna.
Najprije hrana, zatim novac a glazbu vole onoliko koliko im omogućuje da imaju ovo prije. Drukčiji su samo oni koji imaju čir na želucu.
Dakle, dragi Motifes, ako si mislio na svemirske zvukove Enigme onda najprije nauči kako sviraju Enigma.
http://www.youtube.com/watch?v=9_ALElMLpRA
To je što se tiče glazbe, da malo čuješ, o produkciji neću jer me ne bi shvatio ni riječ. Sada ću ti dati popis klavijatura sa kojima je to rađeno i nigdje ne vidim M3.
- Nordlead 2 Rack
- Roland JP 8080
- 2 x Korg Triton, all Expansions
- Novation Supernova
- 2 x Korg TR – Rack
- 2 x Yamaha FS – 1R
- Roland XV 5080
- Roland JV 2080
- 2 x Roland JV 1080, all Expansions
- Roland XV 5050
- Yamaha TG-77
- Yamaha TG-500
- Yamaha TX 802
- Korg 01/RW
- Korg Wavestation S/R
- Roland D-70
- Korg Z-1
- Emu 4 XT Ultra Sampler
Ti bi od svega toga napravio sample unatoč činjenici da ne znaš ništa o tonu i harmonicima a kamo li o tome kako raditi sample da harmonik osnovnog tona raštimaš za toliko kako bi njegov harmonik bio u terci sa nekim drugim harmonikom osnovnog tona i zatim tu tercu pojačaš i dodaš osnovnom tonu. Sigurno nemaš pojma nego misliš da je tvoje uho frekvenciometar, decibelmetar i analizer, samo zato što je to uho tvoje. Neće moći, te stvari se mjere, dobro sluša i izdvaja se upravo određenu frekvenciju koju se dodaje negdje drugdje. To radi tim ljudi kojima je to posao i dobro su za to plaćeni. To su ljudi koji znaju mnogo i rade u tvornicama koje ti prodaju klavijaturu nespremnu za sviranje. Svi koji tako mislite, obratite se upravo tim ljudima, obratite se direktorima firmi, kada ste tako dobri, primite će oni vas i svojima dati otkaze. Ton vam ne odgovara jer ne znate na čemu je dobijen originalni ton. Ne znate kako se taj ton ponaša sa drugim instrumentima. To je razlog. Ne znate sami, pa koristite set koji ima netko drugi. Neznanje. To je razlog. Ne morate raditi da biste znali.
Ispisati ću i koje gitare su korištene a vjerujte na onim klavijaturama gore imaju zvukova gitara do iznemoglosti. Kako to da nisu koristili samplove? Pa oni su Enigma i drže do sebe, zato ih i drugi cijene i zato ih debelo plaćaju da bi bolje živjeli, a ne malo da bi utukli svoj novac u novu klavijaturu. Osnivač Enigme nije svemirac nego Rumunj i što mislite zašto stvara ovakva djela. Pa zato jer mu se nije ostajalo u Rumunjskoj da svira svadbe.
Evo gitara koje koriste da i gitaristi znaju.
- Gibson SG
- Steinberger
- Peavey Wolfgang Van Halen Model
- Fender Stratocaster Elite
- Charvel Strat
- Takamine Acoustic with PU
- Yamaha Acoustic with PU
- Music Man Sting Ray 5 – 5 String Bass
- Squier Jazz Bass
- Gretsch Pedal Steel Guitar
Pozdrav svima koji imaju frekvenciometar u uhu, želim im da nabave i nekakav display tako da i znaju koju frekvenciju čuju. Ovako čuju, a ne znaju što.

Steta sto nemaju ESP....za mene je to najbolja gitara,iako moj gitarista pored njega ima i lespaula custom-custom shop(beli) i Van Halena custom shop(beli)....inace Spider,upravo je i Enigma dokazala,da je triton najbolji workstation :D ,a od rolanda jv1080 vredi imati...
acaamadeus

PostPostao/la acaamadeus » Sri lip 24, 2009 7:15 am

virtuoso napisao:Ljudi,ja se grozim diranja (mijenjanja) zvukova,bilo na sadašnjem TR-u,isto tako i na Elki 44 nekad.Naprosto,moja ušesa ne trpe mijenjani zvuk od originalnog (ma kakav on bio).Slažem se sa Spiderom kad kaže da ipak inženjeri pojedinih brandova ipak bolje sastavljaju zvukove,ako ništa,za to su plaćeni.

I još nešto,još nisam čuo da su gažeri pravili bolje zvukove od originalnih,kad se sluša svirka navedenih kljavera to naprosto zvuči smiješno.

Tacno,ali onda izenjeri yamahe treba da nauce kako zvuci buzuki....jer ga prave kao acc git.
acaamadeus

PostPostao/la acaamadeus » Sri lip 24, 2009 11:34 am

Spider1 napisao:Aca, misliš ti stvarno da će jedan Grk koristiti zvuk bouzukija na klavijaturi. Misliš ti stvarno da će jedan amerikanac koristiti zvuk pedal steel guitar na klavijaturi. To je karakteristika našrga podneblja,a naše podneblje nije svijetu važno. Stave zvuk toliko da je i ne trudi se previše ni Korg ni Yamaha. Ako ikad ideš u Napoli, pokušaj im svirati na klavijaturi zvuk njihove mandoline, završiti ćeš u moru i pojest će te ribe. Mandolina je njihov identitet i njihov ponos, a ne kao kod mene, ponose se hrvatstvom deklarativno, ali pošto ni ne znaju što im je identitet koriste uglavnom strano. To smatram zastranjivanjem i mišljenje da je loše kada netko ne cijeni nečije zastranjivanje, smatram glupošću.
Reći da korg M3 ima svemirske zvukove naprosto nije točno, jer je to klavijatura opće namjene i tako ju proizvođač i deklarira.
Uostalom, službene stranice govore čemu služi pa se može i čuti
http://www.korg.com/mediaplayer.aspx?md=1835&pd=280
Slažem se, snimka je sramotna za tako velikog proizvođača.
Proizvođaču je stalo da ima primjenjve osnovne zvukove, a nije mu uopće stalo da ima zvuk Guerinni Superior ili dalape orgatone samo zato što bi netko htio. Za svaku promjenu, proizvođaču je potreban kritični broj konzumenata, u protivnom mu se ne isplati. Kod nas si svirači i ljudi općenito daju sebi preveliku važnost. Mislim da je prepotentno stavljati na vagu s jedne strane sebe sa skromnim gažerskim primanjima a s druge strane tisuće ljudi koji rade u korgu i promete u milijardama. Sve je u redu dok se radi o raspravi, ali kada se radi o tome da tvrdim da proizvod ne valja zato što nema ono što bih ja htio, onda imam problem sa egom i počinjem stavljati sa jedne strane sebe, a sa druge cijeli svijet, što ne vodi dobrome.

Ma to je tacno,ali desi se da ti neki put zatreba zvuk nekog instrumenta,npr.flauta,ako imas motif xs6 super ti je,ako ti treba usna harmonika super ti je,ali ako ti zatreba truba,ili buzuki,najebo si...za te pare,treba i to da ima kvalitetno,majke mu ga :D ...
acaamadeus

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Klaviri,Pianina,klavijature (synth)