YAMAHA MOTIF XS

Mjesto za raspravu o klavijaturama, klavirima...

Moderatori: glazbeni, dida

PostPostao/la motifes7 » Sri lip 24, 2009 12:02 pm

acaamadeus napisao:
Spider1 napisao:Aca, misliš ti stvarno da će jedan Grk koristiti zvuk bouzukija na klavijaturi. Misliš ti stvarno da će jedan amerikanac koristiti zvuk pedal steel guitar na klavijaturi. To je karakteristika našrga podneblja,a naše podneblje nije svijetu važno. Stave zvuk toliko da je i ne trudi se previše ni Korg ni Yamaha. Ako ikad ideš u Napoli, pokušaj im svirati na klavijaturi zvuk njihove mandoline, završiti ćeš u moru i pojest će te ribe. Mandolina je njihov identitet i njihov ponos, a ne kao kod mene, ponose se hrvatstvom deklarativno, ali pošto ni ne znaju što im je identitet koriste uglavnom strano. To smatram zastranjivanjem i mišljenje da je loše kada netko ne cijeni nečije zastranjivanje, smatram glupošću.
Reći da korg M3 ima svemirske zvukove naprosto nije točno, jer je to klavijatura opće namjene i tako ju proizvođač i deklarira.
Uostalom, službene stranice govore čemu služi pa se može i čuti
http://www.korg.com/mediaplayer.aspx?md=1835&pd=280
Slažem se, snimka je sramotna za tako velikog proizvođača.
Proizvođaču je stalo da ima primjenjve osnovne zvukove, a nije mu uopće stalo da ima zvuk Guerinni Superior ili dalape orgatone samo zato što bi netko htio. Za svaku promjenu, proizvođaču je potreban kritični broj konzumenata, u protivnom mu se ne isplati. Kod nas si svirači i ljudi općenito daju sebi preveliku važnost. Mislim da je prepotentno stavljati na vagu s jedne strane sebe sa skromnim gažerskim primanjima a s druge strane tisuće ljudi koji rade u korgu i promete u milijardama. Sve je u redu dok se radi o raspravi, ali kada se radi o tome da tvrdim da proizvod ne valja zato što nema ono što bih ja htio, onda imam problem sa egom i počinjem stavljati sa jedne strane sebe, a sa druge cijeli svijet, što ne vodi dobrome.

Ma to je tacno,ali desi se da ti neki put zatreba zvuk nekog instrumenta,npr.flauta,ako imas motif xs6 super ti je,ako ti treba usna harmonika super ti je,ali ako ti zatreba truba,ili buzuki,najebo si...za te pare,treba i to da ima kvalitetno,majke mu ga :D ...

,uglovnom spider zna sve,najjaći je...i točno neki put ti treba flauta,buzuki,tambura,harmonika,ali večinu svadbi odradi čovijek sa hammondom,i klaviron,to je nekak najprirodnije,recimo,nekekav drmeš na klaviru,ili pak kolo na hammondu,jeeebeno...
motifes7

PostPostao/la silvio » Sri lip 24, 2009 12:21 pm

Motif napisao:Silvio, to mi svi znamo koliko se na maržama abnormalno dižu cijene i da stvarna vrijednost syntha iznosi gotovo pola od istaknute cijene. No ja ću se osvrnuti samo na jednu stvar. Usporedi materijale i kvalitetu izvedbe između M3, Fantoma i Motifa. Kada sam uzeo M3, plašio sam se malo jače pritisnuti gumbiće jer izgledaju osjetljivije nego na kakvom Casiu, a o kučištu da ne govorim. Stavili par limenih poklopaca i to je onda synth? A s druge strane uzmi Fantoma koji je poput tenka ili Motifa es. Mislim, meni je to jako bitno kod odabira syntha, iako to ne može biti opravdanje za tako veliku razliku u cijeni, no ipak ću dati više novaca za synth koji izgleda čvršće i kompaktnije, pa makar imao lošije zvukove.
Hvala bogu pa sam se uspio riješiti M3 i vratiti se na Yamahu, dok Fantoma uopće ne planiram mjenjati.

hahahah
sreća tvoja pa mario nije na forumu.ne bi baš uzivao da ovo pročita.prekjučer sm mu cijeli dan programirao m3.pa ono.....niš posebno.tak.nije me oduševio
silvio

PostPostao/la Motif » Sri lip 24, 2009 1:23 pm

Nemoj Marija spominjati. Još će me zvati da mi vrati M3 u uzme nazad yamahu. :D
Motif

PostPostao/la Anton » Sri lip 24, 2009 5:46 pm

virtuoso napisao:Ljudi,ja se grozim diranja (mijenjanja) zvukova,bilo na sadašnjem TR-u,isto tako i na Elki 44 nekad.Naprosto,moja ušesa ne trpe mijenjani zvuk od originalnog (ma kakav on bio).Slažem se sa Spiderom kad kaže da ipak inženjeri pojedinih brandova ipak bolje sastavljaju zvukove,ako ništa,za to su plaćeni.

I još nešto,još nisam čuo da su gažeri pravili bolje zvukove od originalnih,kad se sluša svirka navedenih kljavera to naprosto zvuči smiješno.
U potpunosti se slažem s tobom i Spider je 100% u pravu da nitko od nas ne može napraviti bolji zvuk od originalnog,može se eventualno prema svom guštu dodati ili oduzeti neki efekt,podesiti equilizer(ako je razglas O.K. niti to) i odsvirati kako treba.Onda je to sigurno najbolje što ti instrument može pružiti.Dobro,nekima sigurno trebaju neki zvukovi kojih u klavijaturi nema(neke harmonike,tambure i sl.)ali pokušavati napraviti bolji klavir.sax ili nešto slično je besmisleno.Ako ti se originalni zvukovi na klavijaturi ne sviđaju nemoj je ni kupovati!!!
Anton

PostPostao/la motifes7 » Sri lip 24, 2009 5:47 pm

Spider1 napisao:motifes7, zar moraš kada nemaš argumenata prebacivati diskusiju na osobni nivo. Ako te baš Spider interesira, Spider neće kolo i drmeš odsvirati na hammondu nego na harmonici, jer ima završenu školu za harmoniku. Svadbe ne svira, ni sa harmonikom ni sa dajguzom, jer ga ne interesira a ne interesira ga jer ga ne ineteresira takva glazba u kojoj nema trunke umjetnosti. Samo svadbe su ti u glavi, izgleda da je za tebe nepojmljivo da ako je u originalu jedan instrument, da ga možeš odsvirati sa bilo kojim drugim posebno ako ti treba povremeno, a ako ti treba povremeno kao buzuki ne mora biti izvrstan, jer nema potrebe radi vrste pjesme, vrste slušateljstva a nitko ni ne očekuje od svadbarske vrste glazbenika da će dobiti nešto vrhunsko.
Pa dosta mi je već tog naturanja svadbi, ispada da glazba postoji radi svadbe. Zaista si ograničen.
Što fali klaviru i hammondu u ethno glazbi?
Ne razumijem da netko može sam sebe oraničavati i težiti originalu, za onog tko je toliko pijan da ni ne zna što mu sviraš. Još manje razumijem platiti instrument 35.000 kn da bih svirao ljigice. Dosta mi je i tebe i tvojih svadbi i tvojih gluposti jer ne razumiješ ništa.
Ako ti ova snimka ne dokazuje koliko dobro mogu zvučati klavir i hammond u narodnoj glazbi, onda imaš problem a oni koji razumiju glazbu, neka ovo smatraju današnjim poklonom koji će im uljepšati dan.
http://www.youtube.com/watch?v=ptwdypKN ... re=related

ako ne sviraš svadbe,onda se uopće nemamo kaj razgovarat o tome kaj je dobro za svadbe,a kaj nije,ak će me interesirat nešto u vezi ovoga u čemu si,pitat ću,al se neću mješat tamo gdje mi nije mjesto
motifes7

PostPostao/la romario » Sri lip 24, 2009 8:07 pm

virtuoso napisao:Ljudi,ja se grozim diranja (mijenjanja) zvukova,bilo na sadašnjem TR-u,isto tako i na Elki 44 nekad.Naprosto,moja ušesa ne trpe mijenjani zvuk od originalnog (ma kakav on bio).Slažem se sa Spiderom kad kaže da ipak inženjeri pojedinih brandova ipak bolje sastavljaju zvukove,ako ništa,za to su plaćeni.

I još nešto,još nisam čuo da su gažeri pravili bolje zvukove od originalnih,kad se sluša svirka navedenih kljavera to naprosto zvuči smiješno.

Sve je to u redu.

Ali te klavijature imaju predviđenu mogućnost da se štošta
u njima mjenja.I to valjda nešto govori.

Mnoge klavijature imaju moguća tvornička proširenja.
Znači ne daju svoj maksimum bez toga...

I tako dalje...
romario

PostPostao/la silvio » Čet lip 25, 2009 10:30 am

Spider1 napisao:Imaju, ali za slučajeve da ti hoćeš sempati 2 zvuka jer ti trebaju, splitati klavijaturu jer recimo nemaš basistu. Mogućnost da dodaješ i oduzimaš efekte je itekako važna ali ne ovisi o tvom sviđanju nego prostor diktira i treba nekakvo znanje za znati što prostor traži.
Sinoću Areni je bila Seaned o Connor i klavijaturiata je koristio Triton sa tvorničkim zvukovima, bez ikakvog mijenjanja.
motifes7, mene tvoje svadbe ne interesiraju, dapače blesavo mi je misliti da instrumenti postoje za sviranje svadbi.

neeeeee.svadbe postoje da bi se svirali instrumenti i onda utvrdilo kako ništa od klavijatura ne valja.osim yamahe naravno.sa tamburicama i harmonikama na kojima je skinuta dinamika i stavljeno tonu delaya i halla i ostalih efekata.baš smo mi balkanci zanimljiv narod.
silvio

PostPostao/la Anton » Čet lip 25, 2009 12:24 pm

Po ovim vašim postovima čovjek bi pomislio da svadbe prave ljudi koji slušaju samo harmonike i tambure.Eto ja sam u subotu svirao svadbu na kojoj su bili finci,ameri i možda 20% naših iz Rijeke.Jedine želje mladenaca bile su Louis Armstrong"What a wonderful world" i Billy Joel"Honesty" a i ostatak repertoara je bio otprilike takav.Ovim primjerom ne želim obezvrijediti one koji sviraju drugačije svadbe ali meni su ovakve draže.Zaboravio sam reći,svadba je,normalno,završila u 2 i svi sretni i zadovoljni!!!
Anton

PostPostao/la Motif » Čet lip 25, 2009 3:18 pm

silvio napisao:
Spider1 napisao:Imaju, ali za slučajeve da ti hoćeš sempati 2 zvuka jer ti trebaju, splitati klavijaturu jer recimo nemaš basistu. Mogućnost da dodaješ i oduzimaš efekte je itekako važna ali ne ovisi o tvom sviđanju nego prostor diktira i treba nekakvo znanje za znati što prostor traži.
Sinoću Areni je bila Seaned o Connor i klavijaturiata je koristio Triton sa tvorničkim zvukovima, bez ikakvog mijenjanja.
motifes7, mene tvoje svadbe ne interesiraju, dapače blesavo mi je misliti da instrumenti postoje za sviranje svadbi.

neeeeee.svadbe postoje da bi se svirali instrumenti i onda utvrdilo kako ništa od klavijatura ne valja.osim yamahe naravno.sa tamburicama i harmonikama na kojima je skinuta dinamika i stavljeno tonu delaya i halla i ostalih efekata.baš smo mi balkanci zanimljiv narod.

NE DIRAJ MI U YAMAHU!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Motif

PostPostao/la silvestar » Čet lip 25, 2009 4:13 pm

Spider!!!!!! Dajem ti zapravo da si stvarno stručnjak što se tiče razglasa i opreme,ali ma jedan stvar koja mi nije jasna kog tebe,a to je ovo.Gotovo u svakom tvom komentaru "pljuješ po muzičarima koji sviraju svadbe ili gaže"".Tebi se netko od njih gadno zamjerio ????Ja sam jedan od tih ljudi koji sviraju po svadbama i gažama i naikad u životu nisam pomislio da sam najpametniji,nego dapače čak sam i tebe jednom pitao za savjet.Uvijek pošteno odradio svaku svirku i uživao u njoj.Ti očito misliš da si ti toliko bolji od svih tih ljudi koji pošteno zarađuju svoj kruh..Ja sam te zaista cijenio i poštivao tvoje mišljenje,no nažalost što više čitam tvoje komentare,to mi se manje sviđaju tvoji stavovi.Ne govorim o znanju o razglasima i opremi,nego o tvojim stavovima..Čini mi se da vrijeđaš ljude kad onako s visine bacaš komentare.Nitko ne zaslužuje takav komentar.Možda znamo manje od tebe o nekim stvarima,ali to ne znači da smo budale i glupani.Evo neću više pisati o tebi,ne da mi se.Mislim da nema smisla.
jebi ga tak je....
silvestar

PostPostao/la romario » Čet lip 25, 2009 4:51 pm

Pa dobro,svatko ima pravo glasa.

A tako i spider.

Sad,što se s njime teško složiti u nečemu,
to je druga stvar.

Određivanje split točne je dio jednog podmenija u tritonu.
Efekti su jedan meni...

Ima još predviđenih stvari za mjenjanje u tritonu.Ne bolje ili gore .

Najgori stav je ,što bi kod nas rekli :

" Nahrani svinje i ništa ne diraj !"

Upali sint,i ništa ne diraj :wink:
romario

PostPostao/la romario » Čet lip 25, 2009 4:52 pm

romario napisao:Pa dobro,svatko ima pravo glasa.

A tako i spider.

Sad,što se s njime teško složiti u nečemu,
to je druga stvar.

Određivanje split točke je dio jednog podmenija u tritonu.
Efekti su jedan meni...

Ima još predviđenih stvari za mjenjanje u tritonu.Na bolje ili gore .

Najgori stav je ,što bi kod nas rekli :

" Nahrani svinje i ništa ne diraj !"

Upali sint,i ništa ne diraj :wink:
romario

PostPostao/la motifes7 » Čet lip 25, 2009 5:48 pm

da mi je samo znat koliko taj youtube plaća spideru,.....
motifes7

PostPostao/la silvestar » Čet lip 25, 2009 7:51 pm

Svaka ti čast.Samo ti znaš svirati.TI SI BOG I SAM SEBI DOVOLJAN.Sad tek vidim s kakvim "Čovjekom imam posla".Svašt !!!!Prvo nisam klavijaturista,niti me znaima bacanje novaca bez stvarne potrebe.Drugo sebe smatram glazbenikom nakon završene srednje muzičke i 20 godina sviranja,ŠTO grarža i rocka,a ŠTO gaža i svadbi,jer nisam imao posla i što jesti.Ne pada mi više na pamet s takvim čovjekom raspravljati o bilo čemu,a pogotovo niti na istom mjestu,pa makar to bio i glazbeni forum..E da..I Treće i najvažnije ti nisi normalan:Bok
jebi ga tak je....
silvestar

PostPostao/la silvestar » Čet lip 25, 2009 7:54 pm

E da još jedna sitnica.Poruka vlasniku glazbenog .daj makni ovog "Spidera" da ne kažem koju ružniju riječ.Valjda je zabranjeno vrijeđanje na forumu.
jebi ga tak je....
silvestar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Klaviri,Pianina,klavijature (synth)