Kurzweil Pc3K 88

Mjesto za raspravu o klavijaturama, klavirima...

Moderatori: glazbeni, dida

Kurzweil Pc3K 88

PostPostao/la dida » Pet stu 08, 2013 2:16 am

Razmišljam da si nabavim Kurzweil Pc3K 88. Znam da su Kronos i Yamaha Motif puno bolji, ali su i puno skuplji, a Kurzweil ima dobru tipku i ok zvukove te sampling opciju sa flash ramom doduše samo 128 MB što je stvarno smiješno u današnje vrijeme, al dovoljno da se eventualno lošiji zvukovi klavira na ovom modelu mogu zamijeniti neki boljim semplom.

Kakva su vaša iskustva sa ovom klavijaturom?
Zadnja izmjena: dida; Ned stu 10, 2013 5:59 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
dida
Site Admin

Re: Kurzweil Pc3K 88

PostPostao/la Anton » Pet stu 08, 2013 12:53 pm

dida napisao:Razmišljam da si nabavim Kurzweil Pc3K 88. Znam da su Kronos i Yamaha Motif puno bolji, ali su i puno skuplji, a Kurzweil ima dorbu tipku i ok zvukove te sampling opciju sa flash ramom doduše samo 128 MB što je stvarno smiješno u današnje vrijeme, al dovoljno da se eventualno lošiji zvukovi klavira na ovom modelu mogu zamijeniti neki boljim semplom.

Zašto misliš da su kronos i motif puno bolji?
Koji lošiji zvukovi klavira?
Klaviri su mu izvrsni,odlično izlaze na razglas,moj najdraži je Horowitz piano
Mana-težak za popizdit!
Anton

PostPostao/la dida » Pet stu 08, 2013 2:04 pm

Anton napisao:
dida napisao:Razmišljam da si nabavim Kurzweil Pc3K 88. Znam da su Kronos i Yamaha Motif puno bolji, ali su i puno skuplji, a Kurzweil ima dorbu tipku i ok zvukove te sampling opciju sa flash ramom doduše samo 128 MB što je stvarno smiješno u današnje vrijeme, al dovoljno da se eventualno lošiji zvukovi klavira na ovom modelu mogu zamijeniti neki boljim semplom.

Zašto misliš da su kronos i motif puno bolji?
Koji lošiji zvukovi klavira?
Klaviri su mu izvrsni,odlično izlaze na razglas,moj najdraži je Horowitz piano
Mana-težak za popizdit!

Čuo sam Kronosa live. Zvuči odlično. Vjerojatno je bio posložen jer Korg i uvijek tvornički zvuči malo plastično, Motifa sam svirao i imao mi je puno bolji zvuk klavira i akustičnih instrumenata, al nisam ga svirao s bendom. Isprobao sam par klavira na Pc3k i bili su dobri, ali ništa šta bi me impresioniralo. nisam imao vremena čačkati po svim zvukovima pa da upitam nekog ko je imao više iskustva. oldična je to klavijatura, ali sam stekao dojam da je slabija od ove dvije navedene po zvukovima i mogućnostima.
dida
Site Admin

PostPostao/la dekios » Pet stu 08, 2013 3:52 pm

ovisi šta ti treba, općenito kurzweilova paleta zvukova je dosta već zastarjela i nema baš nekih modernih fensi zvukova kao motif, kronos itd. ali ima dosta toga što je stvarno iskoristivo i upotrebljivo. ja sam editirao horowitz i pro piano koji sad zvuče puno puno bolje, pogotovo za live. pro piano više ovak kao rock piano a horowitz za solo klavirske dionice. a još pogotovo u k model možeš stavit multisemplove klavira kakvih hoćeš ak ti se baš ovaj karakterno ne sviđa ali vjerujem da bi ti se i ovaj svidio ali ga se mora malo doraditi. ak ga uzmeš pošaljem ti ja svoje editirane klavire da vidiš kako rade. hammond također, treba editirati da bi zvučao, može vrlo slično zvučat kao na nordu samo treba klavijaturu posložit. tvornički mi se nijedna kb3 orgulja ne sviđa. što se tiče baznih zvukova tu je pc3k jako iskoristiv (klavir, elec.piano, fm piano, strings, hammond, solo lead). sve zvuči masno i konkretno, al opet ukusi su različiti.
dekios

PostPostao/la dida » Pet stu 08, 2013 5:23 pm

dekios napisao:ovisi šta ti treba, općenito kurzweilova paleta zvukova je dosta već zastarjela i nema baš nekih modernih fensi zvukova kao motif, kronos itd. ali ima dosta toga što je stvarno iskoristivo i upotrebljivo. ja sam editirao horowitz i pro piano koji sad zvuče puno puno bolje, pogotovo za live. pro piano više ovak kao rock piano a horowitz za solo klavirske dionice. a još pogotovo u k model možeš stavit multisemplove klavira kakvih hoćeš ak ti se baš ovaj karakterno ne sviđa ali vjerujem da bi ti se i ovaj svidio ali ga se mora malo doraditi. ak ga uzmeš pošaljem ti ja svoje editirane klavire da vidiš kako rade. hammond također, treba editirati da bi zvučao, može vrlo slično zvučat kao na nordu samo treba klavijaturu posložit. tvornički mi se nijedna kb3 orgulja ne sviđa. što se tiče baznih zvukova tu je pc3k jako iskoristiv (klavir, elec.piano, fm piano, strings, hammond, solo lead). sve zvuči masno i konkretno, al opet ukusi su različiti.

tnx. Tak sam si i mislio . Za old school zvukove, klaviri orgulje, el. klaviri, mozda stringsi i to je to. Tipka mi se sviđa i kalvijatura mi djeluje kvalitetno napravljena. Javim ti se ak ću ga uzimati:)
dida
Site Admin

PostPostao/la silvio » Sub stu 09, 2013 10:01 am

dida napisao:
dekios napisao:ovisi šta ti treba, općenito kurzweilova paleta zvukova je dosta već zastarjela i nema baš nekih modernih fensi zvukova kao motif, kronos itd. ali ima dosta toga što je stvarno iskoristivo i upotrebljivo. ja sam editirao horowitz i pro piano koji sad zvuče puno puno bolje, pogotovo za live. pro piano više ovak kao rock piano a horowitz za solo klavirske dionice. a još pogotovo u k model možeš stavit multisemplove klavira kakvih hoćeš ak ti se baš ovaj karakterno ne sviđa ali vjerujem da bi ti se i ovaj svidio ali ga se mora malo doraditi. ak ga uzmeš pošaljem ti ja svoje editirane klavire da vidiš kako rade. hammond također, treba editirati da bi zvučao, može vrlo slično zvučat kao na nordu samo treba klavijaturu posložit. tvornički mi se nijedna kb3 orgulja ne sviđa. što se tiče baznih zvukova tu je pc3k jako iskoristiv (klavir, elec.piano, fm piano, strings, hammond, solo lead). sve zvuči masno i konkretno, al opet ukusi su različiti.

tnx. Tak sam si i mislio . Za old school zvukove, klaviri orgulje, el. klaviri, mozda stringsi i to je to. Tipka mi se sviđa i kalvijatura mi djeluje kvalitetno napravljena. Javim ti se ak ću ga uzimati:)

vidio sam sve i probao sam sve.jest da je krz zastarjela tehnologija i daleko je iza yamahe i korga.ali mi i dalje ima ono nešto...............a korg i yamaha to nemaju.u studiju imam staru ragu od kurzweila pc 88 i dan danas ta krntija sluzi i super zvuči.izlazi u mixu van nevjerovatno.i bez ikakvog editiranja.iako je kanturina glasam za kurzweila.yamaha mi je prerazvikana a nije tak spektakl,a kronosa imam doma.ali mi je to sve sterilno i dosadno.iskreno.neki dan sam malo čačkao i roland D 50.i hrpa novih sinteva se mogu sakriti pred njegovim padovima i sint zvukovima.imaju širinu toplinu i sve su samo ne umjetni i sterilni
silvio

PostPostao/la matic » Sub stu 09, 2013 10:10 am

silvio napisao:
dida napisao:

vidio sam sve i probao sam sve.jest da je krz zastarjela tehnologija i daleko je iza yamahe i korga.ali mi i dalje ima ono nešto...............a korg i yamaha to nemaju.u studiju imam staru ragu od kurzweila pc 88 i dan danas ta krntija sluzi i super zvuči.izlazi u mixu van nevjerovatno.i bez ikakvog editiranja.iako je kanturina glasam za kurzweila.yamaha mi je prerazvikana a nije tak spektakl,a kronosa imam doma.ali mi je to sve sterilno i dosadno.iskreno.neki dan sam malo čačkao i roland D 50.i hrpa novih sinteva se mogu sakriti pred njegovim padovima i sint zvukovima.imaju širinu toplinu i sve su samo ne umjetni i sterilni

Jos ti fali yamaha dx7 IID u studiju? :D :D :D
matic

PostPostao/la dida » Sub stu 09, 2013 11:36 am

silvio napisao:
dida napisao:

Očito onda svi ti silini gigabajti memorije i semplova ne znače ništa jer stare kljave imaju manju memoriju od usb sticka, a uper zvukove. Ja isto nisam nigdje čuo tako močne i tople padove kao na Rolandu D50.
dida
Site Admin

PostPostao/la silvio » Sub stu 09, 2013 12:20 pm

dida napisao:
silvio napisao:
dida napisao:

Očito onda svi ti silini gigabajti memorije i semplova ne znače ništa jer stare kljave imaju manju memoriju od usb sticka, a uper zvukove. Ja isto nisam nigdje čuo tako močne i tople padove kao na Rolandu D50.

znače kako ne.ali sint je posto imitator svega i svačega.ona osnovna bit tog instrumenta se odavno izgubila jer klavijaturist je i hammondaš i brasser i tamburaš i klavirista i sve šta treba.dok je basist i gitarist i dalje to.megabajti su bitni.ali ne i presudni.kad mi netko kaže da ima sempl klavira od 6o gb i da ga svira na gaži kažem mu da je lud.to u studiju ima smisla.na live svirci baš i ne.a sintevi su očajno preskupi.svi do jednog.4000€ za yamahu korg ili nord???????ma dajte mi u glavu.šta tu plaćamo.kako smo prije svirali dok nismo imali sve te sinlne megabajte i semplove i svašta.jel muzika bila lošija.ne.naprotiv.bila je bolja.i dan danas mi je produkcija iz 8o-tih najjača i nenadjebiva.jer je odsvirano.danas stisneš gumb i cap.eto ti pjesme
moj glas ide kurzweilu iako je tehnički stara kanta.
silvio

PostPostao/la robert.m » Sub stu 09, 2013 3:15 pm

[quote="dida"]Razmišljam da si nabavim Kurzweil Pc3K 88. Znam da su Kronos i Yamaha Motif puno bolji, ali su i puno skuplji, a Kurzweil ima dorbu tipku i ok zvukove te sampling opciju sa flash ramom doduše samo 128 MB što je stvarno smiješno u današnje vrijeme, al dovoljno da se eventualno lošiji zvukovi klavira na ovom modelu mogu zamijeniti neki boljim semplom.

Kakva su vaša iskustva sa ovom klavijaturom?[/quote]

klavir na krz je ok,horwitz grand ili kako ve,ali,dobro si probaj novi krz,jer da se ne prevariš,synth zvući dobro ali čudno,meni ne odgovara taj zvuk,možda sam naviko na motif,koji je puno topliji,onako analogniji.stvar je ukusa.ako te zanima kronos i motif xs7 dodji do mene pa si probaj i jedno i drugo
robert.m

PostPostao/la dida » Ned stu 10, 2013 4:05 pm

znače kako ne.ali sint je posto imitator svega i svačega.ona osnovna bit tog instrumenta se odavno izgubila jer klavijaturist je i hammondaš i brasser i tamburaš i klavirista i sve šta treba.dok je basist i gitarist i dalje to.megabajti su bitni.ali ne i presudni.kad mi netko kaže da ima sempl klavira od 6o gb i da ga svira na gaži kažem mu da je lud.to u studiju ima smisla.na live svirci baš i ne.a sintevi su očajno preskupi.svi do jednog.4000€ za yamahu korg ili nord???????ma dajte mi u glavu.šta tu plaćamo.kako smo prije svirali dok nismo imali sve te sinlne megabajte i semplove i svašta.jel muzika bila lošija.ne.naprotiv.bila je bolja.i dan danas mi je produkcija iz 8o-tih najjača i nenadjebiva.jer je odsvirano.danas stisneš gumb i cap.eto ti pjesme
moj glas ide kurzweilu iako je tehnički stara kanta.[/quote]

Tu se slažem. Mjuza iz osamdesetih i devedesetih je sto puta bolja nego danas, a tadasnje klavijature prema danasnjim kad gledamo specifikacije izgledaju kao jeftini USB stickovi.
dida
Site Admin

PostPostao/la robert.m » Ned stu 10, 2013 4:13 pm

Svaka klaviatura se da posloziti,prilagotiti potrebama,bitno je biti kreativan i upoznati istu.Imao sam pred par tjedana lionstracs mediastation,koji je imao u sebi giga sampler,i bilo je gore klavira po 1,5gb.Vjeruj ti klaviri su losije radili na mix nego oni od 10mb.Kod samog klavira nije bitno koliko je velik,nego kako je napravljen sam sempl,koliko layera,dinamika,sustain,itd.tu je nord otisao daleko od svih.Cijene su prenapuhane,sto stvara nama klavijaturistima problem,jer svakih par god moras mjenjat synt a dobis nista za njega,dok jedan basist,ili gitarist kupi kvalitetnu gitaru i svira je do penzije.
robert.m

PostPostao/la Tipkaroš » Ned stu 10, 2013 9:04 pm

Kurzweil PC3 K je odličan sint,e sada nigdje ne možemo imati sve top po nekakvim parametrima kvaliteta,zar ne ? Izrada PC3 je odlična,posebno ako ga uporedim sa npr. Kronosom i hardverskim problemima koje taj dosta noviji sint ima,drugo KRZ ima ubjedljivo najbolju korisničku podršku ako uzmem u obzir Roland,Korg i Yamahu (njihove proizvode sam posjedovao,Nord ne),a kao treće nudi mnogo mnogo više početnih programa nego iko drugi .Generalno se apsolutno slažem sa tvrdnjom kako se dubljim editingom (Kurzweil je tu neprikosnoven),od početnog programa može bukvalno,čudo napraviti.Posebno je to vidljivo kod analognih programa (VA sinteza),a bogami i u KB3 modu,gdje sam ostavio najviše vremena ,ne bi li od prosječne Hammond simulacije napravio upotrebljive orgulje za nekakvu hard rock prog. svirku.Bukvalno sam korigovao brzine gornjeg i donjeg rotora na Leslie simulaciji (hvaljeni Double Leslie ),eksperimentisao sa lancima efekata,driveom itd..Dotakao bih se i dodatnih proširenja gdje pomenuta trojka masno naplaćuje stvari koje su u PC3 već postavljene ,a ovu KORE 64 ekspanziju ja npr. i ne trebam obzirom da većinu neophodnih stvari imam u PC3.
Tipkaroš

PostPostao/la robert.m » Ned stu 10, 2013 9:58 pm

Pa neznam bas da je kronos lose izradjen,samo stranice su lose rijesili,prekidaci,display,tipka,odlicni,kao i fino aluminijsko kuciste.Po meni puno losije izradjen pc3 nego prethodnik k2600.
Sta se tice kronos operativnog sistema,ja nemam problema,vrlo brz,ne kasne zvukovi,tach odlican,ekran pregledan.
robert.m

PostPostao/la silvio » Pon stu 11, 2013 9:13 am

robert.m napisao:Pa neznam bas da je kronos lose izradjen,samo stranice su lose rijesili,prekidaci,display,tipka,odlicni,kao i fino aluminijsko kuciste.Po meni puno losije izradjen pc3 nego prethodnik k2600.
Sta se tice kronos operativnog sistema,ja nemam problema,vrlo brz,ne kasne zvukovi,tach odlican,ekran pregledan.

k 2600 je bio mrcina sa 100x boljim potovima,prekidačima i beskonačnim potom nego PC3.definitivno.ali je imao softwerskih grešaka.mada je mene dugo sluzio bez problema. nemam nikakvu zamjerku na taj sint.baš nikakvu.kronos po meni ima premale mikroprekidače.stranice?........ajd sad.i moj extreme ima loše stranice.ali beskonačni pot na kronosu je čudo neviđeno od uzasa i sranja.ja to ne bi stavio na najjeftiniji casio.
silvio

Sljedeće

Vrati se na: Klaviri,Pianina,klavijature (synth)