KOlko dugo(kratko) svirate???

Mjesto za raspravu o bubnjevima

Moderatori: glazbeni, kejcastis, dida

KOlko dugo(kratko) svirate???

PostPostao/la Debason » Pon tra 16, 2007 1:50 pm

Ja sam dobio bubnjeve par dana prije nove 2001 pa to i racunam kao pocetak svojeg sviranja.Tko bi rekao da ce CB dozivjeti 6 godina(and still going...)Ostali??
A sad to odsviraj lijevom rukom i lijevom nogom!
Debason

PostPostao/la cancerman » Pon tra 16, 2007 2:05 pm

..ja si kupio set prije godinu dana..prije toga sam svirao na tuđim setovima...tako da sam mlad i neiskusan..nedavno mi je jedan kolega koji svira već 15 godina rekao da sam dobar..možda malo preagresivan...
cancerman

PostPostao/la Debason » Uto tra 17, 2007 10:19 am

A koju vrstu muzike sviras?
Ja sam vidio Pro bubnjara koji sviraju 20 ak godina i imaju jebacke bubnjeve za 20 000 + kuna a nemaju dume nes zanimljivje za odsvirat vec samo drzat ritam i to je to...
Sam vjezbaj, sviraj sa sto vise ljudi(kurvaj se) i slusaj sto razlicitiju muziku, budi otvoren prema svemu.To su ti moji savjeti
Meni je to pomoglo, tj pomaze mi.
A sad to odsviraj lijevom rukom i lijevom nogom!
Debason

PostPostao/la cancerman » Pet tra 20, 2007 11:57 am

..hmm..pa recimo...nastojim svirati klasične "metal" ritmove sa uletima funka i nekog polujazza..nešto kao Meshuggah..naravno bubnjar im je manijak tako da ga baš i ne mogu pratiti...odličan mi je i bubnjar Mudvayne-a...a što se tiče tzv.profesionalaca tu si u pravu..ima ih koji sviraju totalno nemaštovito...znači ravnjak i 3-4 naučena prijelaza...
trenutno sviram sa legosom koji sluša osim metala i malo laganije stvari..tipa Stefanovski ili Incubus..ako te baš zanima kako to zvuči chekiraj na www.earbugs.com, potraži Kali Project i poslušaj Macedonian Interlude...ostatak stvari nam je u tom stilu...
cancerman

PostPostao/la Dario_young » Sub srp 07, 2007 12:25 pm

Trenutno sviram 2 godine i 2 mjeseca,a napredovao sam toliko da prasimo metallicu(prvih 5 albuma),uz ne previse vjezbe,sto je super
Dario_young

PostPostao/la Dario_young » Sub srp 07, 2007 3:26 pm

Pa zar metallica nije drzanje tempa i ritma????u tolikoj brzini kontrolisanje tempa
Dario_young

PostPostao/la Dario_young » Sub srp 07, 2007 3:26 pm

A sorry nisam vidio predhodno sto si markirao :),a to sto je rekao da slusas vise pravaca i muzike je u pravu,jer ces tako nauciti stosove iz raznih stilova muzike i napraviti neki svoj stil i tehniku ;)
Dario_young

PostPostao/la cancerman » Sub srp 07, 2007 5:13 pm

Spider respect ja u zadnje vrijeme sviram što jednostavnije...ako si slušao snimku (koja je btw. otprve otsvirana) stara je godinu dan i htio sam isprobati neke fore koje sam pohvatao ili bar pokušao pohvatati usput..dakle improvizacija..a ne slažem se da bi ako ti se "solira" treba svirat sam.

onda fino treba odustat od lupanja u bubanj i potražiti dobru ritam mašinu ili dobru matricu i fino - manje problema, pritisneš gumb i milina---čemu onda uopće bubanj u bendu?

btw, ne znam što tebi znači soliranje?
Portnoyeve perverzije, Careyevo uništavanje seta na kraju Grudgea (potražite na netu taj snimak...zastrašujuće) ili Haakeovo kontraritmiranje ostatku benda?
Namjerno sam naveo tri vješta bubnjara da bi razlučio što je solo a što malo nacifrani fill..ili recimo je li overplay ono što Jordison sada radi sa Kornom?
ili je pretjeravanje Slipknot sa trojicom perkusionista?
ili NoMeansNo koji su jedno vrijeme svirali sa DVA bubnjara?
ili bi svi trebali ko na tezgi...fino držat ritam i tu i tamo na kraju refrena malo po crashu?
Ne znam..slažem se da je overplay overplay ali i da je ravnjak...DOSADA!
cancerman

PostPostao/la cancerman » Sub srp 07, 2007 5:16 pm

Spider1 napisao: stil je usko vezan za prirodne dispozicije, nikada bubnjar sa dugim rukama ne bubnja kao bubnjar sa kratkim rukama. Nikad tihi bubnjar nema isti stil kao glasni bubnjar.

E OVO JE VEĆ POMALO GLUPOST..sorry ali jeste... :wink:
cancerman

PostPostao/la cancerman » Sub srp 07, 2007 5:17 pm

Dario_young napisao:Trenutno sviram 2 godine i 2 mjeseca,a napredovao sam toliko da prasimo metallicu(prvih 5 albuma),uz ne previse vjezbe,sto je super

respect..ne znam kako si izašao na kraj sa Blackened ili Dyers eve....ja sam tu malko zapeo... :wink:
cancerman

PostPostao/la Dario_young » Sub srp 07, 2007 6:40 pm

[quote]respect..ne znam kako si izašao na kraj sa Blackened ili Dyers eve....ja sam tu malko zapeo... Wink

Sve sto nema dvobasa mogu odsvirati,a Dyers Eve mogu rukama normalno ali dvobas nemogu,jer nemam duple,a i nemam motorike tolike u nogama tako da treba da vjezbam,a mogao bi kada bi vjezbao jer imam brzinu i ritam ;)
Dario_young

PostPostao/la cancerman » Pon srp 09, 2007 10:21 am

Spider1 napisao:
cancerman napisao:
Spider1 napisao: stil je usko vezan za prirodne dispozicije, nikada bubnjar sa dugim rukama ne bubnja kao bubnjar sa kratkim rukama. Nikad tihi bubnjar nema isti stil kao glasni bubnjar.

E OVO JE VEĆ POMALO GLUPOST..sorry ali jeste... :wink:

To što si napiso je isto kao da napišeš da je to strašno pametno.
Objasni ako možeš i ja ću ti biti zahvalan. Nikad nisam vidio sitnog bubnjara i krupnog bubnjara da imaju isti stil. Nikad. čak ni istu veličinu bubnjeva.
Ja mislim na stil sviranja a ne na stil glazbe koju sviraš. Možda si to krivo razumio. Jer bubnjati sa dugin ili kratkim pokretima stvarno ovisi o tome što čovjeku više odgovara.

opet ovisi...ali ne znači da dugoruki bubnjari ne mogu svirati isto kao kratkoruki...ili da sitni bubnjar ne može odsvirati isto kao i krupni..ja imam 185 cm visine i noge br. 45 pa mi je jedini problem što jednostavno ne mogu svirati heel-toe jer mi je pedala - prekratka!

kolega s kojim tu i tamo sviram ima 15 cm manje i noge 42 a opet može odsvirati isto što i ja...i obrnuto..jedino malo promijenimo raspored elemenata i to je to..glupo u toj izjavi je povezivati nečije tjelesne predispozicije sa stilom sviranja..onda bi sitniji bubnjari trebali biti brži čisto iz fizičkih razloga--znači kraće ruke i noge-manje inercije i brži pokreti?

jednostavno mi se zbog toga učinila glupom ta izjava....
cancerman

PostPostao/la cancerman » Uto srp 10, 2007 8:58 am

:shock:
Zadnja izmjena: cancerman; Uto srp 10, 2007 8:59 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
cancerman

PostPostao/la cancerman » Uto srp 10, 2007 8:59 am

jedan koji spada u prvih pet je najvjerojatnije jazzerski orijentiran pa mu ne pašu veliki setovi...isto kao što meni zbog stila sviranja (malo sam hard-hitter) ne pašu manji setovi..a to je malo deterministički da ti je cijeli život predodređen tjelesnim predispozicijama..malo offtopic...pošto redovito visim sa dečkima na basketu, jedan od boljih igrača i to na bilo kojoj poziciji ima 170 cm...ali mu to ne smeta da mi hladno klepi bananu u bilo kojoj situaciji..iako je niži od mene i ima kraće ruke..

dakle po meni---i dalje glupost...
cancerman

PostPostao/la cancerman » Uto srp 10, 2007 12:41 pm

da malo ne brkamo kruške i jabuke a Spider? i ti sam sebe pobijaš..a glede moje vještine u košarci pojeo bih te za doručak... :wink:

i u krajnju ruku odosmo totalno u offtopic..

kako bi onda prema tebi izgledao idelan bubnjar?
visok?
nizak?debeo?
Mršav?
duge ili kratke ruke?
To bi bilo kao da netko tebi kaže da nikad nećeš biti graditelj instrumenata jer imaš predebele prste....
cancerman

Sljedeće

Vrati se na: Bubnjevi i udaraljke